Pracujemy od 7:00 do 20:00.
26.01.2021

Karnisz sufitowy - do jakiego stylu wnętrza pasuje?

Karnisz sufitowy to produkt, który znajduje uznanie u klientów ceniących sobie klasyczne i eleganckie rozwiązania. Wiszące w oknach firany i zasłony, tworzą przytulny klimat, wyciszają pomieszczenie i ocieplają wnętrze. Dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów tekstylnych, możemy tworzyć dowolne zestawienia materiałów i dzięki nim, nadaje charakter wnętrzom salonu, biura czy sypialni. Nowoczesne karnisze sufitowe, są produktem często wykorzystywanym przez profesjonalnych projektantów wnętrz. W połączeniu z listwą maskującą lub ozdobną sztukaterią, karnisz sufitowy tworzy wyjątkową aranżację okna. Karnisz sufitowy - do jakiego stylu wnętrza pasuje? Odpowiadamy.

Spis treści:

 • W jakim wnętrzu sprawdzi się karnisz sufitowy?
 • Czym cechuje się karnisz sufitowy?
 • Prostota i minimalizm
 • Do jakiego stylu wnętrza pasuje karnisz sufitowy?

We wpisie dowiesz się, w jakim wnętrzu sprawdzi się karnisz sufitowy, czym cechuje się karnisz sufitowy i do jakiego stylu wnętrza pasuje karnisz sufitowy.

W jakim wnętrzu sprawdzi się karnisz sufitowy?

Karnisz sufitowy sprawdzi się w niskich pomieszczeniach, w których występują sufity obniżane wykonane z płyt kartonowo-gipsowych. Karnisz montowany do sufitu stosuje się także we wnętrzach, w których z różnych technicznych powodów niemożliwe jest zainstalowanie klasycznego karnisza - np. wysokość nadproża okiennego jest zbyt niska, aby zamontować karnisz ścienny. Karnisz sufitowy świetnie sprawdzi się do przesłonięcia wysokich okien. Pomieszczenia w stylu loftowym, cechują się wysokimi otworami okiennymi, które nie posiadają nadproża i parapetu, dlatego zastosowanie szyny sufitowej, jest jedynym wyjściem na zasłonięcie okien firanami.

Czym cechuje się karnisz sufitowy?

Szyny sufitowe wykonane z tworzywa sztucznego, cechują się dużą funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Przesuwanie firan po szynie odbywa się w sposób płynny i cichy. Żabki karnisza sufitowego są wyposażone w system rolek, które zapobiegają zacinaniu się mechanizmu. Montaż szyny sufitowej jest bardzo prosty, a późniejsza wymiana firan także nie stanowi problemu. Szyny sufitowe wykonane z PCV są odporne na odbarwienia i uszkodzenia, więc nie musimy się obawiać o utratę pierwotnego koloru karnisza, spowodowanego np. działaniem promieni słonecznych. Moduły karniszy sufitowych występują w różnego rodzaju kształtach, co sprawia, że można je łączyć w dowolnej wielkości łuki.

Prostota i minimalizm

Co szczególnie przyciąga klientów do zakupu szyny sufitowej, to minimalistyczna forma i wysoka funkcjonalność produktu. Szynę sufitową można wkomponować praktycznie do każdego wnętrza, ponieważ jej nieinwazyjna forma nie odciąga uwagi od firan i zasłon. Dodatkowo, szynę sufitową możemy przesłonić za pomocą prostej konstrukcji z karton-gipsu, maskownicy czy ozdobnej sztukaterii. Szyna sufitowa, to doskonała baza do stworzenia praktycznie nieograniczonej ilości aranżacji. Prosta budowa szyny sufitowej i łatwość jej montażu, to kolejne atuty, przemawiające za zastosowaniem jej we wnętrzu. Karnisz sufitowy możemy zastosować nie tylko do zawieszenia na nim zasłon okiennych. Może także służyć do oddzielania przestrzeni na poszczególne strefy. Świetnie sprawdzi się do oddzielenia garderoby od sypialni lub jadalni od pokoju dziennego. Zasłona może także z powodzeniem zastępować drzwi do pomieszczeń.

Do jakiego stylu wnętrza pasuje karnisz sufitowy?

Do wyboru mamy karnisze sufitowe szynowe z maskownicą, lub klasyczne karnisze pojedyncze i podwójne. To przede wszystkim styl w jakim urządzone jest pomieszczenie, determinuje potrzebę zainstalowania karnisza pojedynczego lub podwójnego. Pojedynczy karnisz umożliwia zawieszenie jedynie firany, więc jeżeli zależy nam na wielowarstwowej aranżacji okna, powinniśmy postawić na karnisz podwójny. Karnisz podwójny będzie lepiej znosił obciążenie spowodowane większą ilością wiszącej tkaniny. Karnisz sufitowy świetnie sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym lub loftowym. Zwiewne firany w białym kolorze, wykonane z lekko prześwitującej organzy czy woalu, nadadzą lekkości pomieszczeniu i przełamują surowość wymienionych stylów. Szyna sufitowa dobrze wkomponuje się w pomieszczenia w stylu skandynawskim, zwłaszcza w zestawieniu z prostymi roletami. Białe firany wykonane z naturalnego materiału, świetnie dopełnią jasne wnętrze. 

Dowiedz się również: 
Jak zamontować karnisz sufitowy?

  Szybka wysyłka!

  Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

  BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

  Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

  Gwarancja wysokiej jakości

  Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji