Pracujemy od 7:00 do 20:00.
04.04.2022

Jak zamontować karnisz sufitowy?

Jeśli chcemy zasłonić okna, to warto zapoznać się z dostępnymi dodatkami, które są produkowane w tym celu. Jeśli nie wiesz, czym zasłonić okno, musisz pamiętać, że wszystkie dodatki powinny być dobrane maksymalnie do okna. Wszystko po to, aby możliwe było zarówno zachowanie prywatności, jak i ograniczenie światła w pomieszczeniu. Częstym rozwiązaniem jest karnisz sufitowy. Zobacz, jak zamontować karnisz w Twoim domu.

Spis treści

Co to jest szyna sufitowa?

Montaż szyny sufitowej

Jaki karnisz ścienny wybrać?

Budowa karnisza

Karnisz a wygląd wnętrza pomieszczenia

Niezbędne pomiary

Jakie narzędzia będą przydatne?

Solidność konstrukcji

Odległość od ściany i okna

Wybór firan i zasłon

Montaż samodzielny czy z pomocą specjalisty?

Zadowalający efekt końcowy

Podsumowanie - jak zamontować karnisz?

Co to jest szyna sufitowa?

Eleganckie wyposażenie mieszkania to ważny element wielu osób. Jak uzyskać ten efekt? Przede wszystkim konieczne jest dobranie odpowiednich dodatków. Oprócz karnisza w domu mogą pojawić się szyny sufitowe. Czy wiesz, czym one są? To minimalistyczny element aranżacji, który skutecznie zastąpić może karnisze sufitowe.

Montaż szyny sufitowej

Jak zaplanować montaż szyny sufitowej? Montaż szyny sufitowej pcv lub innej odbywa się bezpośrednio do sufitu. Dzięki temu można lepiej dopasować długość dodatków do szerokości wnęki okiennej i potrzeb aranżacji.

Jeśli zależy Ci na tym, aby dekoracja okna wyglądała na dopracowaną to musisz pamiętać, aby zebrać wcześniej dokładne pomiary. Wszystko po to, aby wnęka okienna zyskała dodatek do aranżacji, który podniesie jej jakość i efekt wykończenia.

Szyna sufitowa montaż może wymagać specjalistycznego sprzętu. Wiele zależy do materiału z jakiego wykonany jest sufit. Jeżeli strop wylany jest z betonu, to szyna sufitowa montaż najlepiej jeżeli wykonany będzie przez specjalistę, który będzie posiadał odpowiedni sprzęt.

Jaki karnisz ścienny wybrać?

Skoro decyzja jaką jest montaż karnisza została podjęta, to musisz jeszcze zastanowić się, po jaki rodzaj karnisza sięgniesz i jaka powinna być długość karnisza. Najpopularniejszy rodzaj karnisza to karnisze sufitowe. Oprócz nich dostępne są na rynku jeszcze karnisze ścienne, czyli szyny montowane do ściany. Wybór odpowiedniego rozwiązania jakim jest wybór karniszy lub zamontować szyny sufitowe jest kwestią indywidualną i powinny być dobrane do Twoich potrzeb.

Należy pamiętać, że zarówno montaż szyny sufitowej, jak i klasycznych karniszy powinno być aktywnością dobrze zaplanowaną i przemyślaną. Dlaczego? Ponieważ montaż szyny sufitowej i karniszy wymaga wiercenia dziur w ścianach lub suficie.

Budowa karnisza

Obecność karnisza w domach i mieszkaniach to dodatek, na którego obecność decyduje się wiele osób. Niezależnie od tego, z jakiego materiału karnisze wykonane są musisz wiedzieć, że istnieje możliwość powieszenia ich zarówno na suficie, jak i do sufitu. Odpowiednie narzędzia i dodatki wpłyną na to, jak zasłona, firany i inne dodatki będą prezentować się w oknie.

Karnisz a wygląd wnętrza pomieszczenia

Zastanawiasz się, jak wykorzystać karnisz do urządzenia wnętrza? Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany (czy z drewna, metalu, czy z tworzywa sztucznego) musisz wiedzieć, że dobranie karnisza do ściany czy sufitu jest niesamowicie ważne. Warto wiedzieć, że karnisz można ukryć, żeby wizualnie polepszyć wystrój pomieszczenia - służy do tego maskownica karnisza, czyli jego osłona.

Proces montażu karniszy powinien być skrupulatnie zaplanowany i przeprowadzony. Jeśli chcesz cieszyć się obecnością zasłon i firan w Twoich pomieszczeniach musisz zadbać o to, aby dopasować je do szerokości okna i potrzeb przestrzeni.

Montaż karnisza sufitowego - niezbędne pomiary

Jednak zanim przystąpisz do montażu musisz pamiętać, aby zaplanować otwory. Ważne jest, aby zachować symetrię między dwiema ścianami. Zasłony w takiej sytuacji będą prezentować się jeszcze lepiej.

Na co musisz zwrócić uwagę decydując się na montaż karnisza sufitowego? Przede wszystkim na kołki, rozmieszczenie wsporników. Otwory na montaż szyn powinny być dokładnie wyznaczone. Dzięki temu wkręty na całej długości na ścianie będą służyły skutecznie do zawieszenia karnisza lub szyny sufitowej.

Jakie narzędzia będą przydatne?

Zastanawiasz się, jakie narzędzie będą Ci potrzebne? Aby wyznaczyć odległość konieczny będzie metr. Dodatkowo ołówek lub inny przyrząd, dzięki któremu wyznaczysz miejsca wiercenia. Oprócz tego potrzebne będą wkręty lub kołki rozporowe do montażu dodatku na ścianie lub pod sufitem. Przyda się również umiejętność posługiwania się poziomicą, aby prosto zawiesić szynę.

Solidność konstrukcji

Bardzo ważne jest, aby szyna i karnisz były starannie dobrane i wytrzymałe. Dzięki temu zarówno firany, jak i zasłony będą prezentować się atrakcyjnie. Co warto zrobić, aby cieszyć się z szyn i karniszy? Niekiedy może być konieczne użycie wsporników. Pamiętaj, aby wspornik miał konkretną i odpowiednią długość. 

Odległość od ściany i okna

Aby wyznaczyć odległość karnisza sufitowego w miejscu zawieszenia karnisza konieczne będzie wskazanie za pomocą narzędzi (np. linijki i poziomicy) miejsca zawieszenia. Aby wykorzystać potencjał zasłon i szyn w Twoim domu musisz skrupulatnie wyznaczyć miejsce ich montażu.

Montując szynę i karnisze wywierć otwory w równej odległości w symetrycznych odległościach. Wszystko po to, aby sufit zyskał ciekawy dodatek. Osłona okna i zasłony padające na parapet będą świetnym dodatkiem do aranżacji.

Wybór firan i zasłon

Aby wybrać firany i zasłony musisz kierować się własnymi preferencjami. Tylko w ten sposób obecność zasłon będzie wspaniałym dodatkiem do aranżacji.

Montaż samodzielny czy z pomocą specjalisty?

Montaż karnisza to czynność, którą możesz wykonać samodzielnie. Za pomocą odpowiednich narzędzi możesz przeprowadzić skutecznie montaż szyny sufitowej pcv. Ważne jest, aby pamiętać, że jej montaż powinien przebiegać bardzo dokładnie i skrupulatnie. Tylko w ten sposób zasłony i firany zyskają przestrzeń. Źle wykonany montaż karnisza sufitowego może w przyszłości doprowadzić np. do jego zerwania podczas codziennego użytkowania. 

Zadowalający efekt końcowy

Montaż karniszy to ważny krok w aranżacji wnętrza. Musisz odpowiednio go zaplanować. Musisz pamiętać jednak, że montaż szyny sufitowej wiąże się z odpowiednim jego zaplanowaniem.

Podsumowanie - jak zamontować karnisz?

Zatem zastanawiasz się, jak zamontować karnisz lub interesuje Cię montaż szyny sufitowej aluminiowej? Zarówno szyny, jak i karnisze powinny być przede wszystkim dobrane do potrzeb przestrzeni i aranżacji. Tylko w ten sposób zabudowa karnisza doskonale uzupełni aranżację wnętrza w Twoich pomieszczeniach. Ściany powinny zostać wyposażone w rzetelne narzędzie, które zadbają o jakość i solidność montażu. Jeśli nie wiesz jak zamontować karnisz lub szynę sufitową poproś specjalistę o montaż.

Polecane wpisy na blogu:

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji