Pracujemy od 7:00 do 20:00.
04.02.2022

Jak zamontować rolety okienne

Wiele osób, po zakupie rolet okiennych, zastanawia się, w jaki sposób zamontować je samodzielnie, szybko, sprawnie i profesjonalnie. Już sama decyzja o zakupie rolet wiąże się z koniecznością ich montażu. Czynność ta nie musi jednak sprawiać wielu trudności - wystarczy odrobina wiedzy i umiejętności manualnych lub - dla osób, które nie chcą podjąć się samodzielnego montażu - pomoc fachowca. Jak zamontować rolety okienne? Czy montaż rolet jest trudny i można wykonać go samodzielnie?

Spis treści:

 1. Jak zamontować rolety okienne
 2. Rolety okienne montaż
 3. Rolety okienne wewnętrzne montaż
 4. Rolety okienne zewnętrzne montaż
 5. Rolety okienne do samodzielnego montażu
 6. Rolety okienne instrukcja montażu
 7. Rolety okienne cena z montażem

Z poniższej treści dowiesz się, w jaki sposób zamontować rolety plisowane, jak zamontować rolety na ramie okiennej, czym są rolety zaciemniające, w jaki sposób wykonać montaż rolet dostosowanych do okien dachowych, w jaki sposób montować rolety wewnętrzne, jak montować rolety w kasecie, rolety mini i rolety dzień noc, jak wykonać montaż rolety na ramie okna oraz w jaki sposób zamontować wewnętrzne i zewnętrzne rolety okienne.

Rolety okienne montaż

Mimo wszelkich obaw związanych z samym montażem rolet okiennych, może okazać się do zadaniem łatwiejszym do wykonania, niż sam ich wybór. Dlaczego? Ponieważ obecnie producenci osłon okiennych proponują nam szeroki wachlarz rolet, które są zróżnicowane nie tylko pod względem estetycznym, ale także różnią się od siebie pod względem rozwiązań systemowych. Montaż rolet klasycznych, tych najczęściej wybieranych, np. w kasecie lub mini - rolet nie powinien sprawić nam wielkich trudności. Z powodzeniem można zatem zamontować je szybko samodzielnie, nie posilając się żadną profesjonalną pomocą ani nie obciążając domowego budżetu związanymi z tym, dodatkowymi kosztami.

Rolety okienne wewnętrzne montaż

Istnieje wiele rodzajów rolet wewnętrznych - rynek tych produktów w obecnych czasach jest naprawdę ogromny. Rolety można dzielić według materiału, z którego zostały wykonane, wzorów, stopnia przepuszczalności światła czy też samej konstrukcji.

Jakie są najpopularniejsze typy rolet wewnętrznych? Są to:

 • rolety dzień - noc - to rolety składające się z zaciemniającego materiału, który jest również transparentny. Układa się on w charakterystyczne pasy. Rolety dzień - noc dają możliwość regulacji ilości wpuszczanego do danego pomieszczenia światła.
 • rolety rzymskie - ten typ rolet jest bardzo ozdobny. Sama tkanina, z której są zrobione, układa się w charakterystyczne fałdy. Co istotne, dają one wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ mogą być uszyte z różnego rodzaju materiałów.
 • rolety plisowane - ich podstawa, to tzw. plisy. Rolety te mogą być montowane nawet na najbardziej wymyślnych kształtach okien.
 • rolety ekranowe(rozwijane) - rolety te to najpopularniejszy typ osłon okiennych. Ich główna zaleta, to częściowe przepuszczanie światła - zaciemniają wnętrze pomieszczenia, dając jednocześnie poczucie prywatności.

Rolety wewnętrzne dzieli się na dwa podstawowe rodzaje ich montażu - inwazyjny i bezinwazyjny.

Montaż inwazyjny to sposób, który wymaga użycia dodatkowych narzędzi, ale także wywiercenia otworów w ścianie lub suficie - to zależy od rodzaju wybranego przez nas montażu. Montaż inwazyjny polega na przykręceniu elementu mocującego roletę z wykorzystaniem gotowych otworów na wkręty. Jakie rolety montuje się w sposób inwazyjny? Głownie należą do nich:

 • rolety rzymskie
 • rolety kasetowe
 • rolety wolnowiszące rozwijane
 • rolety typu dzień - noc
 • rolety plisowane

Rolety montowane bezinwazyjnie, to opcja dostępna przy niemal każdym typie rolet. Metoda ta sprawdza się doskonale w chwili, gdy np. nad oknem nie ma wystarczającej ilości miejsca do przykręcenia elementu mocującego, ale również wtedy, gdy chcemy uniknąć wiercenia w ścianach. Sam montaż bezinwazyjny dzieli się na dwa sposoby:

 • przyklejanie
 • mocowanie na uchwytach

Rolety okienne zewnętrzne montaż

Najważniejszy element rolet zewnętrznych, to płaszcz, który zakrywa okno. Składa się on z wąskich lametek, wykonanych z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali, które to są połączone w sposób wysoce estetyczny. Płaszcz taki nawijany jest na wałek umieszczony w kasecie.

Rolety okienne zewnętrzne mogą być montowane nad otworem okiennym lub też w jego świetle - pod nadprożem. Nie mniej jednak najoszczędniej jest je zamontować tak, by płaszcz rolety był odsunięty o kilka centymetrów od samego okna. Dlatego też najczęściej rolety okienne montuje się do nadproża, od zewnątrz ściany. Możemy także kupić gotowe już nadproże do rolet zewnętrznych. W ich wnętrzu znajduje się miejsce na kasetę, która może być także umieszczona w specjalnym, styropianowym profilu, który to jest mocowany do nadproża od spodu.

Rolety okienne do samodzielnego montażu

Rolety okienne, jak już wyżej wspomniano, występują w wielu rodzajach i dzielą się na sposoby ich montażu. Nie mniej jednak samodzielny montaż rolet okiennych nie jest niemożliwy - a wręcz przeciwnie - dość łatwy do wykonania. Jeśli chcemy zakupić rolety do samodzielnego montażu, najlepiej posilić się w takiej sytuacji poradą eksperta, który wskaże nam modele montowane w sposób prosty i osiągalny nawet dla laika. Poza tym, dla ułatwienia tego zadania, większość dostępnych na rynku rolet wyposażona jest w czytelną instrukcję obsługi, która krok po kroku pokieruje nas przez poszczególne etapy montażu. Co do samego sposobu montażu, zdecydowanie łatwiejszy jest montaż bezinwazyjny niż inwazyjny. Na szczęście prawie każda roleta ma możliwość montażu bezinwazyjnego - a zatem nie jest to zadanie niewykonalne!

Rolety okienne instrukcja montażu

Aby zamontować rolety okienne potrzebne nam będą do tego niezbędne narzędzia - jakie, zależy od rodzaju wybranego przez nas sposobu montowania rolet. Narzędzia te, to:

 • śrubokręt
 • wiertarka
 • poziomica
 • miarka/linijka
 • śruby i kołki (wchodzą najczęściej w zestaw z zakupioną roletą)
 • ołówek

Posiadając tego typu wyposażenie, możemy spokojnie przystąpić do montowania zakupionych rolet. Każdą roletę montuje się w sposób podobny, nie mniej jednak, aby nie popełnić żadnego błędu, najlepiej zapoznać się ze szczegółową instrukcją montażu, dołączoną do zestawu z zakupioną osłoną okienną.

Rolety okienne cena z montażem

Jeśli nie chcemy borykać się z montażem rolet, możemy skorzystać z firm zajmujących się zarówno sprzedażą osłon okiennych, jak i proponujących usługę ich montażu. Takie rozwiązanie jest wygodne i bezproblemowe - kupujemy rolety, dodatkowo opłacamy montaż i sprawa załatwiona. Firmy zajmujące się montażem najpierw wycenią swoją pracę, a następnie zamontują wybrane przez nas rolety na naszych oknach. Cena takiej usługi jest zależna od danej firmy, nie mniej jednak oscyluje w granicach 100 - 250 zł za montaż jednej rolety. Jest ona zależna od rodzaju i sposobu montażu.

Rolety kasetowe montaż

Rynek rolet jest bardzo rozbudowany. Każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Jeśli nie chcesz, aby rolka z materiałem była na wierzchu, koniecznie postaw na rolety kasetowe. Montaż ich nie różni się praktycznie niczym od montażu zwykłych rolet. Można go przeprowadzić bezinwazyjnie, jeśli tylko do zestawu dołączone zostały wszystkie potrzebne elementy. Montaż bez wiercenia jest tym lepszym, ponieważ po kilku latach użytkowania taki typ rolet może się znudzić. Nie pozostawisz wtedy dziur w oknach, które byłyby bardzo nieestetyczne.

Jak zamontować rolety plisowane?

Rolety plisowane są bardzo chętnie wybierane głównie przez wzgląd na to, że mogą zostać zainstalowane na środku okna. Dzięki temu można je zaciągać zarówno w dół, jak i w górę, co daje sporo możliwości. Jak zamontować rolety plisowane? Jest to banalnie proste. Wystarczy odpowiednio ustawić drążek, którego zadaniem jest wpasowanie się pomiędzy ramy okna. Dzięki temu roleta będzie się doskonale trzymać, a montaż bezinwazyjny nie zepsuje konstrukcji okna. Warto bardzo dokładnie podać wymiary pomiędzy częściami ramy, aby plisa dobrze siedziała.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji