Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak zamontować rolety?

Jak zamontować rolety? To pytanie pojawia się bardzo często, gdy decydujemy się właśnie na tego typu osłony okienne. Oczywiście można zdecydować się na samodzielny montaż rolet lub skorzystanie z pomocy specjalistów. Sama metoda montażu będzie w dużej mierze zależna od tego, jaką roletę wybierzemy. Rolety do okien mogą mieć różne typy montażu - naścienne, na suficie lub na oknie. Typ możemy dopasować do indywidualnych potrzeb. W ofercie można dodatkowo znaleźć rolety mini, w kasecie. Najczęściej spotykamy się z systemem koralikowym i automatycznym. Mechanizm zamykania i otwierania rolet to kwestia, którą powinniśmy przemyśleć przed zakupem, abyśmy później mogli komfortowo korzystać z naszych osłon okiennych.

Spis treści: 

  • Typy montażu rolet

  • Standardowy montaż rolet

  • Montaż rolety krok po kroku

Z wpisu dowiesz się, jakie są typy montażu rolet, jak wygląda standardowy montaż rolet oraz jak zamontować roletę krok po kroku. 

Typy montażu rolet

Jeśli dopiero montujemy swoją pierwszą roletę, wielość systemów i możliwości może być sporym wyzwaniem. Na szczęście nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zapoznać się z poniższymi wskazówkami, aby montaż rolety wewnętrznej był naprawdę prosty

Jeśli chodzi o typ montażu, roletę możemy zamontować na suficie, ścianie lub na oknie. Montaż rolety dopasowujemy do naszych potrzeb. Do wyboru mamy standardowe rozwiązania, jak i te, które stosuje się w roletach klasycznych czy roletach mini. Istnieją również bardziej specjalistyczne produkty, dlatego warto zawsze najpierw zastanowić się nad konkretnym mechanizmem - najczęściej jest to system koralikowy i automatyczny. 

Standardowy montaż rolet

Do najpopularniejszych rodzajów należą rolety klasyczne, przeznaczone do montażu na suficie lub ścianie. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy chcemy zasłaniać duże powierzchnie i wnęki okienne, a także okna o niestandardowych kształtach. Minusem może być jednak to, że nie mamy możliwości otworzenia okna przy opuszczonej rolecie. Można jednak ominąć ten problem, montując roletę bezpośrednio na skrzydle okna. Trzeba wtedy kupić specjalne uchwyty montażowe - nie ma wtedy konieczności wywiercania otworów w oknie. Gdy chcemy zamontować roletę w ścianie, musimy upewnić się, że tynk jest w dobrej kondycji.

Montaż rolety w kasecie

Montaż rolety w kasecie jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Roleta schowana jest w specjalnej kasecie, a podczas opuszczania porusza się wewnątrz listwy maskującej. Montaż rolety w kasecie powinniśmy odpowiednio przemyśleć i zmierzyć wielkość kasety, ponieważ zdarza się, że blokuje on możliwość otwarcia okna lub drzwi balkonowych na całą szerokość.

Montaż rolety krok po kroku

Jak zamontować roletę krok po kroku? Pierwszym krokiem jest przykręcenie kątowników. Później montujemy mechanizm wraz z łańcuszkiem - wkładamy mechanizm z łańcuszkiem w rurkę. Następnie przychodzi czas na uzbrojenie rolety. Plastikową końcówkę wkładamy w metalową rurkę na drugim końcu rolety. Kolejny krok to montaż rolety w kątownikach - dopasowujemy końcówki i montujemy roletę w kątownikach. Ostatni krok to zabezpieczenie rolety okiennej. Powieszoną roletę zabezpieczamy plastikowym elementem. Aby nie popełnić błędu, postępujemy zgodnie z instrukcją producenta. Możemy także zdecydować się na skorzystanie z usług specjalistów, którzy zamontują roletę okienną. Nie jest to jednak bardzo skomplikowany proces.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji