Pracujemy od 7:00 do 20:00.
20.10.2022

Jak zamontować rolety dzień noc w kasecie?

Zamówione rolety dotarły pod wskazany adres. I co dalej? Teraz trzeba zająć się ich montażem. Jak przystąpić do montażu rolet dzień noc w kasecie? Wystarczy dołączona do zamówienia instrukcja, czy lepiej jest poprosić o pomoc fachowców? Sprawdź koniecznie, jak prosty jest montaż rolet dzień noc w kasecie i działaj!

Spis treści

Rolety dzień nocy — czym się charakteryzują?

Rolety dzień noc w kasecie — zalety rozwiązania

Montaż rolety dzień noc — czy jest skomplikowany?

Montaż rolet dzień nocy — samodzielny czy z wykorzystaniem specjalistów?

Jakie są sposoby na montaż rolet dzień noc w kasecie?

Prosty montaż rolety dzień noc w kasecie

Podsumowanie

Rolety dzień nocy — czym się charakteryzują?

Rolety dzień noc charakteryzują się ciekawą konstrukcją. Ich tkaninę podzielono na pasy. Jedne są jaśniejsze, przepuszczają światło dziennie, drugie w ogóle nie przepuszczają światła. Rolety okienne dzień noc są często wybierane przez wzgląd na różne możliwości ochrony pomieszczenia, jak i estetykę. Wysokiej jakości roleta prezentuje się niezwykle elegancko w pomieszczeniu. Nie można jej odmówić również funkcjonalności.

Rolety dzień noc w kasecie — zalety rozwiązania

Rolety dzień noc dostępne są w wersji w kasecie. Montuje się je w tym samym miejscu, co rolety bez kasety. Jedną różnicą jest właśnie owa kaseta przymocowana do ramy okna, która chroni materiał rolety przed zabrudzeniami. Żaluzje z kasetami to popularne rozwiązanie, ponieważ ten niewielki dodatek ułatwia instalację oraz użytkowanie rolety. Kaseta chroni również materiał przed uszkodzeniem. Okna z takimi roletami prezentują się znacznie lepiej, bardziej elegancko i wyrafinowanie.

Montaż rolety dzień noc — czy jest skomplikowany?

Mnóstwo osób zadaje pytanie, jak zamontować roletę dzień noc. Zadanie to nie jest w ogóle skomplikowane. Tego rodzaju osłonę okienną można zamontować na wiele sposobów. Popularny jest montaż bezinwazyjny, który nie pozwala na uszkodzenie samego okna. Montaż rolety dzień noc w sposób bezinwazyjny wymaga użycia specjalnych haczyków. Jest niezwykle łatwy. Wystarczy zawiesić haczyki na ramie przyszybowej okna, a następnie do niej zamontować kasetę z roletą. Roleta dzień noc w kasecie z prowadnicami wymaga jeszcze zamontowania haczyków na dole okna, by podprowadzić do nich prowadnice, czyli żyłkę.

Montaż rolet dzień nocy — samodzielny czy z wykorzystaniem specjalistów?

Montaż rolet dzień noc w sposób bezinwazyjny może również odbyć się poprzez podklejenie całej kasety do ramy okna. By całość lepiej przywarła, w pierwszym kroku należy odtłuścić ją benzyną lub denaturatem. Następnie odkleić taśmę dwustronną i zamontować roletę do okna. Jeśli boisz się, że wyjdzie krzywo, możesz dokonać tego z pomocą poziomicy. Jak widać, montaż rolet dzień noc w sposób bezinwazyjny jest bardzo prosty. Dla pewności można obejrzeć film instruktażowy w sieci. Jeśli nie masz czasu i faktycznie potrzebujesz pomocy, możesz skusić się, by zawołać fachowców.

Jakie są sposoby na montaż rolet dzień noc w kasecie?

Najbardziej popularne sposoby montażu to metody bezinwazyjne. Istnieje jednak sposób inwazyjny. Montaż rolety dzień noc w kasecie można poprzez zamontowanie do sufitu czy ściany. Niezbędne będą tutaj wywiercone otwory, jak i śruby. Najłatwiej wykonać to przy pomocy wiertarki. W ścianie montaż rolety dzień noc w kasecie może odbyć się przy pomocy wkrętów. By zamontować rolety dzień noc w sposób inwazyjny, należy być właścicielem nieruchomości bądź posiadać zgodę właściciela. W sytuacji, kiedy takiej zgody nie otrzymasz, lepszym wyborem jest montaż bezinwazyjny.

Prosty montaż rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami

Jak widać, by zamontować roletę dzień noc w kasecie, nie trzeba wcale być fachowcem. Wystarczy obejrzeć film instruktażowy lub dokładnie przejrzeć instrukcję. W sieci nie brakuje artykułów na temat tego, jak zamontować roletę dzień noc, rolety wolnowiszące, rolety w kasecie, rolety z prowadnicami. Jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz zwrócić się do producenta z najbardziej palącymi pytaniami. Rolety wyposażone w kasety idealnie pasują do domu. Warto zamawiać je na wymiar, wtedy najwygodniej przeprowadzić montaż. Jest bezproblemowy i ekspresowy. W zależności od zamówienia, listwy, haczyki oraz inne elementy potrzebne do montażu powinny znaleźć się w zestawie.

Podsumowanie

Rolety dzień noc to doskonała opcja dla wielu inwestorów. Można w łatwy sposób zamontować roletę dzień noc, a przez to szybko cieszyć się użytkowaniem rolety. Wybierając sposób bezinwazyjny, można mieć pewność, że ani ramy okna nie ucierpią na tym, ani ściany czy sufit. Proces samego montażu przebiegnie, jak należy. Instalację można powierzyć fachowcom, jednak w sklepie, jak i pod telefonem znajdziesz kompetentnych ludzi, którzy wytłumaczą Ci, jak przeprowadzić montaż rolet dzień noc w kasecie z prowadnicami.

Przeczytaj również: Montaż rolety dzień noc z żyłką

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji