Pracujemy od 7:00 do 20:00.
20.11.2022

Montaż rolety dzień noc z żyłką

Roleta dzień noc z żyłką to fantastyczna opcja do domu jednorodzinnego. Dzięki niej można cieszyć się prywatnością, jak i całkowitą ciemnością w nocy, zamiast blasku latarni ulicznych. Roleta dzień noc to też świetny pomysł, jeśli w lecie narzekamy na zbyt wysokie temperatury, wręcz rażące słońce wnikające do domu oraz nadmierne nagrzewanie się budynku. Sprawdź, jak sprawnie przebiega montaż rolety dzień noc z żyłką!

Spis treści

Rolety dzień noc — dlaczego są tak popularne?

Do czego służy żyłka w rolecie?

Z czym wiąże się montaż rolety dzień noc z żyłką?

Czy trudne jest zainstalowanie rolety dzień noc?

Ogólne zasady montażu rolet dzień noc

Jak zamontować rolety dzień noc — instrukcja krok po kroku

Montaż rolet z żyłką — czy to trudne?

Jak przystąpić do montażu rolety dzień noc z żyłką?

Montaż rolety dzień noc do okna

Podsumowanie

Rolety dzień noc — dlaczego są tak popularne?

Rolety typu dzień noc są bardzo popularne na rynku osłon okiennych. Mogą być montowane na uchwytach mocujących do ramy okna czy też przy pomocy wkrętów do ściany lub sufitu jako rolety wolno wiszące. Na roletę tę decydują się osoby, które lubią mieć wybór. Rozwiązanie to daje możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, całkowitego odsłonięcia, jak i czegoś pomiędzy. Materiał rolety składa się z dwóch rodzajów materiału. Jeden jest transparentny, a drugi nie przepuszcza w ogóle światła.

Do czego służy żyłka w rolecie?

Żyłki przy roletach, nazywane również prowadnicami, to istotne elementy, które przytrzymują materiał bardzo blisko szyby i ramy okna. Jeśli więc uchylamy okno, aby pomieszczenie się przewietrzyło, nie musimy bać się, że coś będzie widoczne na zewnątrz. Prowadnice spełniają swoje zadanie idealnie. Żyłki, obok łańcuszka oraz mechanizmu rolety, to bardzo istotne komponenty. Są wymienne i nie kosztują zbyt dużo, dlatego możliwa jest ich wymiana w przypadku zerwania tego elementu.

Z czym wiąże się montaż rolety dzień noc z żyłką?

Montaż rolet dzień noc z żyłką nie jest wcale trudny. Na pewno dobrze jest wyposażyć się w poziomicę oraz nożyczki. Te narzędzia posłużą do wyrównania rolety. Aby zamontować roletę dzień noc, można poprosić o pomoc drugą osobę. Najpopularniejszy montaż to ten do skrzydła okiennego. Najczęściej stawiamy na montaż bezinwazyjny, który nie ingeruje w strukturę ściany czy sufitu.

Czy trudne jest zainstalowanie rolety dzień noc?

Jeśli chcemy zamontować roletę dzień noc w kasecie z żyłkami, powinniśmy wiedzieć, że nie jest to wcale trudne. Do pakietu rolet dołączane są instrukcje obsługi, a w sieci znaleźć można praktyczne porady. Instalując roletę do ściany, potrzebne będą wkręty i śruby, a także wiertarka do wykonania otworów. Łatwiejszy i przyjemniejszy jest jednak montaż bezinwazyjny. Warto go stosować w sytuacji, kiedy chcemy montować rolety w nienależących do nas nieruchomościach.

Ogólne zasady montażu rolet dzień noc

Choć ciężko jest wymienić wszystkie rodzaje rolet, jakie dostępne są na rynku, ich montaż w większości przypadków obowiązują podobne zasady. Warto zwrócić uwagę na to, czy tkanina rolety leży mniej więcej na środku, aby zakrywała swobodnie całą szybę. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić tego na oko, możemy zaznaczyć na górze okna specjalne punkty montażowe. Znacznie ułatwią pracę i nie pozwolą pomylić się podczas zakładania haczyków.

Jak zamontować rolety dzień noc — instrukcja krok po kroku

Jeśli zastanawiamy się, jak zamontować rolety dzień noc w kasecie lub z żyłką, warto mieć na uwadze prawidłowe założenie elementów mocujących. Są one bowiem najbardziej istotne, aby roleta spełniała swoją funkcję i nie spadła przy tym nikomu na głowę. W przypadku montażu żyłki, ważne jest zamocowanie spinek na górze, jak i na dole ramy okna. Kolejny krok to przełożenie żyłki przez wskazane elementy oraz przez haczyki przy obciążnikach materiału rolety.

Montaż rolet z żyłką — czy to trudne?

Montaż żyłki przy rolecie dzień noc nie jest trudny. Można tutaj wykorzystać igłę bądź inny dość cienki element, aby nieco ułatwić współpracę z żyłką. Na zakończenie montażu dobrze jest zrobić specjalny węzełek, który utrzyma żyłkę na przeznaczonym dla niej miejscu. Taka czynność jest łatwa dla osób, które nie mają problemów z robótkami manualnymi. Jeśli jesteś osobą starszą, koniecznie skontaktuj się z profesjonalistami.

Jak przystąpić do montażu rolety dzień noc z żyłką?

Zanim rozpoczniemy montaż, warto przeczytać dołączoną do pakietu instrukcję. W sieci znajdą się też specjalne filmiki instruktażowe, które mogą realnie pomóc. Żyłki w roletach są bardzo pomocne, ponieważ utrzymują materiał w jednym miejscu, nawet w momencie, kiedy okno jest uchylone lub otwarte, a do wnętrza wpada mocny wiatr. Żyłki są elementami wymiennymi, dlatego jej przerwanie nie spisuje całej rolety na straty. Mając pod ręką pomoc drugiej osoby, ołówek oraz poziomicę, na pewno doskonale zamontujemy rolety dzień noc z żyłką lub kasetę z roletą.

Montaż rolety dzień noc do okna

Kurier dostarczył do domu roletę dzień noc? Warto jak najszybciej zabrać się za jej montaż. Bezinwazyjna instalacja jest najłatwiejsza, nie wymaga wiercenia, używania dodatkowych elementów, takich jak wkręty oraz nie pozwala na niszczenie ściany. Bezinwazyjny montaż pozwala na ściągnięcie rolety po kilku latach. Świetnie sprawdza się w wynajmowanych mieszkaniach czy domach. Jeśli nie wiemy, jak zapewnić sobie prywatność, powinniśmy stawiać na rolety dzień noc. Ich umieszczanie na ramie okna jest bardzo łatwe i nie wymaga pomocy z zewnątrz.

Podsumowanie

Jak widać, montaż rolet typu dzień noc z żyłkami nie jest trudny. Wystarczy parę narzędzi, analiza instrukcji bądź filmiku oraz pomoc drugiej osoby. Nie ma w tym nic trudnego, a więc nie musimy wydawać zbędnych pieniędzy na pomoc osób z zewnątrz. Zamontowanie rolet w naszym własnym mieszkaniu to doskonały sprawdzian naszej zaradności i samodzielności.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji