Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak dobrać rolety do okna?

Rolety są bez wątpienia świetnym pomysłem, jeśli chcemy zapewnić sobie prywatność i ochronić się przed słońcem. Co więcej, roleta jest doskonałym elementem wystroju wnętrza. To dlatego, wybierając roletę dla siebie, zwracamy uwagę nie tylko na to, aby była ona funkcjonalna, ale także stylowa. Osłony okienne muszą współgrać stylistycznie i kolorystycznie z wnętrzem. Niektórzy decydują się na nietypowe, wyraziste kolory i odważne tkaniny, inni wolą klasyczne rolety okienne. Jak dopasować roletę na okno, aby idealnie połączyć funkcjonalność i estetykę? Wyjaśniamy! Z tekstu dowiesz się, jak mierzyć wysokość skrzydła okna, szerokość szyby, jakie jest zastosowanie rolet dzień noc, jak dobrać szerokość rolety, długość rolety, dlaczego roleta nie powinna być krótsza od wysokości skrzydła okna, jak zamontować rolety, jak działa mechanizm rolet, jak dobrać szerokość i wysokość rolety do okna, jak przebiega montaż rolet inwazyjny i bezinwazyjny, ile jest rodzajów rolet, dlaczego roleta powinna być szersza niż szyba i wiele więcej.

Spis treści:

  • Jakie funkcje pełni roleta okienna?

  • Przeznaczenie rolet okiennych

  • Stylistyka wnętrza a roleta na okno

  • Jaki kolor rolety wybrać?

Z wpisu dowiesz się, na co zwracać uwagę, wybierając rolety do wnętrz, jak dopasować kolorystycznie roletę do wnętrza oraz jak stylistyka danego pomieszczenia wpływa na dobór osłony okiennej.

Jakie funkcje pełni roleta okienna? Rolety w kasecie i rolety mini - wolnowiszące

Roleta musi być idealnie dopasowana, aby spełniła swoją rolę. Przede wszystkim musimy wybrać osłonę okienną, która będzie miała odpowiedni wymiar, dobrą tkaninę. Uwzględniamy również kwestię nasłonecznienia wnętrza. Roleta na okno chroni przed zbyt wysoką temperaturą i słońcem. Pamiętajmy, że dom i mieszkanie to prywatna przestrzeń, dlatego dzięki rolecie, nadal taka pozostaje. Rolety są także łatwe w utrzymaniu w czystości. Dodatkowym atutem jest również to, że każde pomieszczenie możemy zaaranżować inaczej, wybierając inny wzór, kolor, materiał rolety.

Przeznaczenie rolet okiennych - rolety wolnowiszące - jak dobrać rozmiar rolety do okna

Zanim zdecydujemy się na konkretną roletę na okno, musimy dokładnie zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Niektóre rolety są przede wszystkim dekoracją wnętrza, inne zaś wybieramy ze względów praktycznych. Jeśli chcemy połączyć jedno i drugie, musimy dokładnie przeanalizować dane modele. W zależności od rodzaju materiału, rolety mniej lub bardziej będą chronić nasze wnętrza przed światłem. Rolety zaciemniające to dobry wybór np. do domowych gabinetów.

Stylistyka wnętrza a roleta na okno - rolety wewnętrzne - rolety wolnowiszące do okien dachowych

Istotną kwestią jest także stylistyka wnętrza. W eleganckich, minimalistycznych pomieszczeniach nie sprawdzą się bogato zdobione rolety, które wręcz “krzyczą” swoimi wzorami. Przy wyborze rolet kierujemy się stylistyką i przeznaczeniem wnętrza. Gdy urządzamy naszą przestrzeń do pracy, wybierzmy stonowane barwy rolet. Kolor nie powinien nas rozpraszać. W pokoju dziecięcym sprawdzą się rolety z bohaterami dziecięcych bajek lub pastelowe. Z kolei w minimalistycznych mieszkaniach stawiamy na ponadczasowe beże.

Jaki kolor rolety wybrać? Rolety plisowane - dzień noc - mini rolety

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy postawić na dany kolor. Pomarańczowa czy żółta roleta sprawią, że stworzymy ożywiające wnętrze. Fiolet, błękit, zieleń działają odświeżająco i wyciszająco. Z kolei odcienie brązu ocieplą wnętrze, nadadzą także powagi i klasy. Urządzając nowoczesne przestrzenie, możemy zdecydować się na modne kolory metaliczne. Jak widać, każdy może wybrać rolety okienne dopasowane do swoich potrzeb. Sprawdzą się one w salonie, kuchni, jadalni, pokoju dziecięcym, gabinecie.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji