Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak zmierzyć okno do rolet?

Chcąc kupić rolety do naszych wnętrz, konieczne jest dokonanie odpowiednich pomiarów. Jak zmierzyć okno do rolet? Wiele będzie zależeć od tego, na jaką roletę się zdecydujemy. Liczyć się również będą nasze indywidualne preferencje. Podpowiadamy, jak odpowiednio zdjąć wymiar.

Spis treści:

  • Jak zmierzyć okno na roletę?

  • Montaż na skrzydle okiennym

  • Montaż na ścianie

  • Montaż na oknie

Z poradnika dowiesz się, jak odpowiednio zmierzyć okno na roletę w zależności od tego, czy wybieramy montaż na skrzydle okiennym, na ścianie czy na oknie.

Jak zmierzyć okno na roletę?

Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na rolety dzień noc, roletę ścienną, roletę mini, zanim zamówimy tę odpowiednią, musimy upewnić się, że bez trudu zamontujemy wybrany przez siebie produkt. To właśnie detale świadczą o tym, czy roleta zapewni nam oczekiwaną funkcjonalność. Kluczową rolę odgrywa zdjęcie miar.

Montaż na skrzydle okiennym

Roletę materiałową oraz roletę dzień noc możemy zamontować w sposób bezinwazyjny. W tym przypadku wybieramy plastikowe zaczepy, które mocujemy na ramie skrzydła okiennego. Zasłonięta będzie jedynie szyba z listwami przyszybowymi.

Gdy uwzględnimy wystające elementy, jak np. klamki, sprawdzamy, czy okno będzie się mogło bez trudu otwierać. Aby uniknąć prześwitów, poleca się dodanie do zmierzonej szerokości 43 mm. W tym przypadku  szerokość rolety = szerokość okna + 43 mm, z kolei wysokość rolety to wysokość okna.

Jeśli chcemy zamontować rolety mini, mierzymy skrzydło okienne od góry do dołu. Nie musimy martwić się, że roleta będzie zbyt długa, gdyż po prostu nie będziemy rozwijać jej do końca.

Warto wiedzieć jak rozebrać rolety dzień - noc.

Montaż na ścianie 

Montaż na ścianie pozwala na zasłonięcie całego okna z wnęką. Roletę montuje się do ściany nad oknem. W celu uniknięcia szczelin, do zmierzonej szerokości wnęki dodajemy 45 mm. Podobnie postępujemy w przypadku wysokości, gdyż roleta będzie wisiała ponad wnęką. Dodajemy 57 mm do wysokości. 

W takim przypadku szerokość rolety = szerokość + 45 mm, z kolei wysokość rolety = wysokość okna + 57 mm.

Montaż na oknie 

Możemy również zdecydować się na montaż rolet na oknie. Ten sposób montażu odnosi się do rolet, które są wyposażone w boczne prowadnice oraz w kasetę. Ze względu na różne typy kaset, montaż może być bezinwazyjny lub inwazyjny. Pomiaru dokonujemy jednak bardzo podobnie. 

Roletę montujemy do ramy skrzydła okiennego. Jak zmierzyć okno? Szerokość mierzymy między zewnętrznymi krawędziami listew przyszybowych, gdyż będą tam montowane prowadnice. Wysokość rolety to z kolei cała wysokość skrzydła okiennego. W takim przypadku szerokość rolety = szerokość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami listew przyszybowych, z kolei wysokość rolety = wysokość skrzydła okiennego. 

Pamiętajmy, że odpowiednie dokonane pomiarów zagwarantuje nam to, że roleta będzie idealnie dopasowana, sprawnie działająca. Zadbajmy o każdy detal, gdyż nawet najmniejszy szczegół stanowi część składową rolety. Chcąc ochronić się przed nadmiernym słońcem czy wzrokiem sąsiadów, zadbajmy o to, aby poprawnie zdjąć wymiar. 

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji