Pracujemy od 7:00 do 20:00.
26.01.2021

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu karnisza

Ostatnim etapem projektowania pomieszczenia, jest wyposażenie okien w efektowne przesłony. Stworzenie funkcjonalnej i zjawiskowej aranżacji okiennej, nie należy do najprostszych, a po drodze, możemy popełnić kilka istotnych błędów. Przesłony okienne wraz z karniszem, są widocznym elementem wyposażenia wnętrza. Jeżeli okna znajdują się na wprost wejścia do pomieszczenia, wszelkie błędy montażowe i aranżacyjne wyjdą na jaw. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze na poprawki w aranżowaniu okien, powinieneś zapoznać z najczęściej popełnianymi błędami, podczas montażu karnisza.

Spis treści:

  • Niedopasowanie stylu karnisza do stylu wnętrza
  • Nieprawidłowo dobrana długość karnisza do szerokości okna
  • Sugerowanie się głównie ceną produktu
  • Niepoprawne dobranie tkanin do karnisza

We wpisie przeczytasz, jakie są najczęściej popełniane błędy, podczas montażu karnisza.

Niedopasowanie stylu karnisza do stylu wnętrza

Najczęstszym błędem aranżacyjnym jest niedopasowanie kształtu i materiału karnisza, do stylu jaki panuje w pomieszczeniu. Zastosowanie metalowego, chromowanego karnisza który spodobał ci się w sklepie, we wnętrzu mieszkania urządzonego stylu rustykalnym, z pewnością wprowadzi chaos i nie będzie się dobrze prezentować. Zanim zdecydujesz się na zakup karnisza, postaraj się zdecydować, w jakim stylu wnętrz czujesz się najlepiej. Karnisz wykonany z drewna świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu w stylu prowansalskim lub vintage, z kolei metalowe karnisze doskonale funkcjonują we wnętrzach glamour i industrialnych. Pamiętaj, że karnisz jest elementem zwieńczającym wnętrze, który ma uzupełnić całość aranżacji.

Nieprawidłowo dobrana długość karnisza do szerokości okna

Dobrze zwymiarowane okno, to podstawa do wyboru odpowiedniego karnisza. Na długość karnisza składa się nie tylko wymiar drążka na którym zawisną firany, ale także jego ozdobne końcówki. Karnisz powinien wystawać poza wnękę okienną na odległość około 15 - 25 centymetrów, w zależności od szerokości całej ściany. Zachowanie tej odległości, umożliwia estetyczne i swobodne rozsunięcie zasłon. Przy niskich pomieszczeniach, warto zwrócić uwagę, aby karnisz znajdował się pośrodku nadproża okiennego. Przy wysokich pomieszczeniach, karnisz powinien znajdować się około 5-7 centymetrów nad górną ramą okna. Wsporniki utrzymujące karnisz, powinny być zamontowane w odległości 10-15 centymetrów od każdego końca karnisza. Przy dłuższym karniszu powinno się stosować dodatkowy wspornik, umieszczony pośrodku konstrukcji.

Sugerowanie się głównie ceną produktu

Wybierając karnisz do wymarzonego mieszkania, warto kierować się przede wszystkim jakością wykonania produktu oraz wieloletnim doświadczeniem producenta. Nie warto inwestować w najtańsze produkty z marketów, które często ulegają szybkim awariom. Sięgając po produkty sprawdzonych marek masz pewność, że w razie problemów z montażem lub użytkowaniem produktu, uzyskasz fachową pomoc. Wybierając produkty doświadczonych producentów, zyskujesz także możliwość profesjonalnego doradztwa. Jeżeli potrzebujesz porady w zakresie doboru przesłon okiennych, dopasowanych do twoich potrzeb, nasi pracownicy pomogą ci dobrać najlepsze rozwiązanie. Pełnowartościowy produkt z wyższej półki, będzie ci służył latami, a ty unikniesz dodatkowych kosztów związanych z ponownym zakupem i montażem karnisza.

Niepoprawne dobranie tkanin do karnisza

Przy wyborze karnisza, warto kierować się jego trwałością oraz wytrzymałością na obciążenia. Wybierając karnisz metalowy, mamy pewność, że utrzyma on ciężkie satynowe zasłony, bez obaw o wykrzywienie konstrukcji. To samo dotyczy karnisza drewnianego o większej średnicy drążka. Karnisz szynowy z powodzeniem wytrzyma obciążenie lekkich i zwiewnych firan i zasłon, jednak z ciężkimi tkaninami może sobie nie poradzić. Zawieszenie grubych tkanin na karniszu szynowym, może powodować niewygodne użytkowanie firan i szybsze zużycie karnisza. Z kolei transparentne, zwiewne firanki zawieszone na grubym, metalowym karniszu, będą wyglądały kuriozalnie. Rodzaj firan i zasłon powinien być dopasowany do stylu i wytrzymałości karnisza. Naturalne grubsze tkaniny jak len i bawełna świetnie będą się komponować z karniszem w kolorze naturalnego drewna, z kolei welurowe lub satynowe zasłony w stylu glamour, świetnie wyglądają zawieszone na metalowym, srebrnym lub złotym karniszu.

Przeczytaj także: 
Jak zamontować karnisz sufitowy?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji