Pracujemy od 7:00 do 20:00.
17.08.2020

Krzywa roleta. Jak wyregulować roletę dzień - noc?

Rolety dzień noc są niezwykle popularne wśród klientów. Ze względu na charakterystyczne paskowanie i system regulowania światła są częstym wyborem do sypialni, pokoju dziennego czy jadalni. Jednak aby zapewnić poprawne działanie tego typu rolety, jej konstrukcja musi być odpowiednio wyregulowana. Naprzemienne pasy powinny być ułożone równo i bez widocznych prześwitów. Jak poprawnie wyregulować roletę dzień noc? Odpowiadamy.

Spis treści:

 • Co to jest roleta dzień noc?
 • Przyczyny rozregulowania rolet dzień noc
 • Jak regulować krzywe pasy rolet
 • Jak wyregulować rolety dzień noc?
 • Jak ustawić rolety dzień noc prawidłowo?
 • Jak wyregulować długość rolety dzień noc?
 • Regulacja rolet dzień noc w kasecie
 • Regulacja żaluzji - jak to zrobić?

W tym wpisie dowiesz się, czym jest roleta dzień noc, jakie są przyczyny rozregulowania rolet dzień noc, jak regulować krzywe pasy rolet, jak ustawić rolety dzień noc prawidłowo, jak wyregulować długość rolety dzień noc oraz regulacja rolet dzień noc w kasecie, czyli co zrobić kiedy roleta krzywo się zwija??

Co to jest roleta dzień noc?

Roleta dzien noc jest prawdziwym hitem wśród rolet wewnętrznych. Dzięki nietypowej budowie tkaniny pozwalają na dokładną kontrolę światła wpadającego do wnętrza. Zapewniają wysoki poziom prywatności i spokojnego odpoczynku. Wyróżnia je nowoczesny design i modne poziome pasy. Te rolety szczególnie dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Powierzchnia rolety składa się z dwóch rodzajów tkanin o różnych właściwościach. Jedna z nich jest ażurowa i przepuszcza więcej światła, z koi druga ma funkcję zaciemniającą i jednolity gęsty splot. Pasy ułożone są naprzemiennie co pozwala na ich swobodne nakładanie na siebie. Roletą steruje się manualnie za pomocą umieszczonej po dowolnej stronie rolety mechanizmu łańcuszkowego. Specjalny mechanizm hamujący, pozwala na zablokowanie rolety w wymaganej pozycji. Zasada funkcjonowania rolety jest zaskakująco prosta. Ustawiając tkaninę transparentną naprzemiennie z zaciemniającą wpuszczamy więcej światła do pomieszczenia np. w ciągu dnia. Ustawiając pokrycie się tkaniny transparentnej z zaciemniającą, blokuje dopływ światła z zewnątrz. 

Przyczyny rozregulowania rolet dzień noc

Roleta krzywo się zwija? Jedną z przyczyn rozregulowania rolet dzień noc może być nieprawidłowy montaż który prowadzi do haczenia tkaniny o mechanizm rolujący. Czasami wystarczy także zbyt mocne szarpnięcie łańcuszka, nieostrożna i niedelikatna obsługa rolety. Przyczyna może też być zakup tańszego, seryjnie produkowanego produktu, kiepskiej jakości. Warto sięgnąć po produkty sprawdzonych marek i znanych producentów rolet. Często producenci dają gwarancję na zakupione produkty i mogą odpowiednio reagować w razie ich awarii. Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta odnośnie konserwacji i czyszczenia rolet dzień noc. Należy czyścić je miękką szmatką lub gąbką bez użycia detergentów które mogą odbarwiać materiał. Można również  regularnie odkurzać rolety za pomocą suchej szmatki, aby długo zgromadzony na nich kurz nie odbarwił tkaniny i nie dostał się do mechanizmu rolety.

Jak regulować krzywe pasy rolet

Przede wszystkim odpowiednia regulacja rolet, powinna być wykonana podczas ich montażu. Warto zlecić tę usługę specjalnej ekipie montażowej, która z pewnością zrobi to poprawnie. Zagwarantuje nam to bezawaryjność produktu w przyszłości. Podczas montażu ważna jest precyzja i dokładność. Ciemne pasy rolety powinny być ułożone idealnie równolegle, bez widocznych przerw. Jeżeli doszło już do rozregulowania rolety, trzeba reagować od razu i natychmiast naprawić usterkę. Problem zdradzają obecne między pasami prześwity występujące w trybie nocnym rolety.

Rozregulowana roleta ma nie tylko wpływa na nieestetyczny wygląd produktu ale także wpływa na jego nieprawidłowe działanie.

Jak wyregulować rolety dzień noc?

Rolety dzień noc są również jednymi z najbardziej delikatnych typów rolet. Materiał, z jakiego się składają może się krzywić, co oczywiście wpływa nie tylko na jego wygląd, ale także na działanie. Roleta krzywo się zwija? Jak zatem prawidłowo regulować te rolety?

Pięknie wglądające rolety dzień noc przedzielone przezroczystą siatką można dowolnie ustawiać i dopasować ilość wpadającego światła pod swoje indywidualne preferencje, jednak żeby rolety te działały dobrze, należy zamontować je w taki sposób, aby były równo rozciągnięte. Brak odpowiedniego naciągnięcia może wywołać prześwity, przez co osłona będzie niekorzystnie się prezentować.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, proces samego zakładania rolet jest procesem, który wymaga niezwykłego skupienia, materiał wybranych osłoń może się od siebie różnić, dlatego tak ważnym etapem jest sam moment zakładania materiału, jeśli pasy będą na siebie nachodzić niedokładnie, to tkanina dzień noc będzie nieprawidłowo działać i wyglądać nieestetycznie, dodatkowo mogą uwidocznić się prześwity i przerwy co dodatkowo wpłynie na błędne działanie rolet.

Rolety dzień noc mogą się również przekrzywić z czasem, pod wpływem zwykłego użytkowania, wówczas osłona przestaje działać prawidłowo, a ustawienie trybu zaciemnienia powoduje, że widać prześwity, szpary, które wpływają na nieprawidłowe działanie rolet. Dlaczego tak się dzieje? Podczas używania rolet dzień noc dochodzi do rozciągania materiału, zaciągnięć.
Co należy zrobić w takiej sytuacji?
Co jakiś czas dobrze wyregulować materiał rolet dzień noc, co przebiega dokładnie w ten sam sposób co proces montażu tkaniny rolet dzień noc. Tak samo, jak podczas pierwszej instalacji należy zachować ostrożność i być bardzo dokładnym.
Wystarczy, że wyregulujesz rolety raz na pół roku, taki zabieg powoduje, że nie tylko rolety lepiej działają, ale również ich wygląd staje się bardziej estetyczny, nadaje im powiem nowości, jakby dopiero co były przywiezione ze sklepu.
Należy pamiętać, że jedynie materiał odpowiednio ustawiony i naciągnięty pozwoli roletom dzień noc działać w pełnej okazałości, tak by promienie słoneczne wpadały w zaplanowanym przez nas natężeniu.

Jak ustawić rolety dzień noc prawidłowo?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, rozregulowanie rolet dzień noc to jak najbardziej naturalna sytuacja, wystarczy mocne szarpnięcie łańcuszka, nieodpowiednie naciągnięcie, zabawa dzieci, które mocniej trącą roletę czy niefrasobliwy zwierzak, którego zainteresuje łańcuszek przy rolecie. Ta sama kwestia tyczy się czyszczenia rolet, czy ich delikatnego odkurzania. Zarówno po myciu, jak i odkurzaniu materiał rolet może się poluźnić, dobrze w takiej sytuacji wraz z czyszczeniem od razu zamontować rolety ponownie, odpowiednio je naciągnąć, usuwając w ten sposób ewentualne prześwity materiału.

 Jak wyregulować długość rolety dzień noc?

Do przyczyn skrzywienia rolet można również zaliczyć inne powody, takie jak:

 • wady fabryczne zakupionych rolet - jeśli materiał rolet uległ już uszkodzeniu na samym etapie produkcji, wówczas prawidłowe zamontowanie rolet nie naprawi błędnie skonstruowanego materiału. Takie usterki należy bezpośrednio zgłosić do działu reklamacji w sklepie w którym rolety zostały zakupione. Pamiętaj, żeby wybierać rolety tylko od sprawdzonych producentów, którzy każdorazowo sprawdzają wyprodukowane partie produktów,
 • nieodpowiednio dobrana osłona okienna - nieprecyzyjnie zmierzone okna może wywołać nieprawidłowe zwijanie się rolet. W takiej sytuacji zazwyczaj system rolet zaczepia o listwy przyszybowe, o klamkę, zawiasy, jak również o ościeżnice,
 • zbyt luźno zamontowany mechanizm koralikowy w nawojowym drążku - powoduje, że roleta nie porusza się prawidłowo, jak również może dojść do upadku taśmy z koła w kasecie,
 • zablokowana roleta w kasecie - to dosyć częsta przyczyna wykrzywienia rolet, wystarczy wówczas zdjąć boczne osłonki i odkręcić kasetę z drążkiem nawojowym, poprawić rolety i zamontować mechanizm na nowo.

Jeśli przy pierwszym montażu napotykasz na problemy ze skrzywieniem rolet, wówczas zalecamy kontakt z profesjonalnymi montażystami, którzy będą w stanie ocenić źródło problemu.

Regulacja rolet dzień noc w kasecie

W naszym sklepie Rolmajster oferujemy najlepszą jakość materiału dla rolet dzień noc.
Rolety dzień noc sprzedajemy w opcji z żyłką, ścienne, w kasecie. W naszym sklepie znajdziesz różne typy rolet do wyboru od materiałów standard (poziom zaciemnienia 50%), przez zaciemniające materiały, które są w stanie wyeliminować 100% wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych. Rolety tego typu są znacznie grubsze niż opcja standard.
Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy również materiały excellent jako opcja pośrednia pomiędzy wersją standard i zaciemniającą - eliminuje promienie słoneczne w 65%.
W naszym sklepie znajdziesz również rolety o materiale słomkowym, dzień-noc exclusive i standardowy materiał dzień noc.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e mail z naszym działem handlowym, polecamy również Państwu zamówienie wzornika materiałów, który znacznie ułatwi dobór odpowiedniego koloru rolet do wystroju mieszkania.

Regulacja żaluzji – jak to zrobić?

Regulacja żaluzji nie jest skomplikowaną czynnością. Aby podnieść żaluzje należy pociągnąć za sznurek w kierunku do dołu, a aby zablokować je w tej pozycji należy przesunąć sznurek nieco w bok. Jeśli zaś chodzi o rozwijanie rolet, należy pociągnąć za sznurek ponownie w bok, aby go odblokować, a następnie pozwolić żaluzji opaść na dół. Regulacja żaluzji może czasami sprawić problem, ale tylko wtedy, gdy coś się zaklinuje – wtedy nie należy za nic szarpać, a spróbować podejść do tego bardziej taktycznie.

Roleta dzień noc – jak działa?

Często wybieraną roletą do zakrycia okna, do zabezpieczenia przed nadmiarem ciepłych promieni słonecznych jest roleta dzień noc. Jak działa ten konkretny typ rolet? Skonstruowane są z tkaniny podzielonej na pasy. Jeden pas jest jaśniejszy, drugi ciemniejszy, praktycznie nieprzezroczysty. Dzięki łańcuszkowi można całkowicie odsunąć roletę, ustawić ją na trybie dzień, by nieco przytłumić światło dzienne, a na noc ustawić tryb noc, który nie przepuszcza żadnego światła do wnętrza. Jeśli chcesz nieco intymności, a przy okazji lubisz stylowe wnętrza, rolety te sprawdzą się rewelacyjnie.

Popsuta roleta? Sprawdź jak naprawić roletę!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji