Pracujemy od 7:00 do 20:00.
16.09.2022

Jakie rolety na okno balkonowe wybrać?

Okno balkonowe z jednej strony jest fantastycznym wyjściem, ponieważ w dzień daje dużo światła i jest swego rodzaju okienkiem na świat, z drugiej zaś strony w nocy staje się dość kłopotliwe, jeśli chcemy zapewnić sobie maksimum prywatności. Wyjściem może okazać się zastosowanie odpowiedniej rolety. Jaka jednak będzie w tym przypadku najlepsza? Jaką wybrać, aby dokładnie zasłoniła całe okno balkonowe?

Spis treści

Jaką roletę na drzwi balkonowe wybrać?

Ograniczenia rolet na drzwi balkonowe

Standardowe mini rolety na wysokie okno

Rolety plisowane na drzwi balkonowe

Co założyć na okno balkonowe przesuwne?

Jakie rozwiązanie przy drzwiach przesuwnych się nie sprawdzi?

A może rolety zewnętrzne na drzwi balkonowe?

Ile kosztuje roleta na okno balkonowe?

Podsumowanie

Jaką roletę na drzwi balkonowe wybrać?

Okna balkonowe możemy zauważyć praktycznie w każdym domu. Doskonale doświetlają wnętrze, optycznie powiększają konkretne pomieszczenie, a przy okazji świetnie prezentują się z zewnątrz, na elewacji. Zazwyczaj drzwi tarasowe są sytuowane w salonie, czasem zdarzają się nawet drzwi balkonowe w jadalni czy w kuchni. Niezwykle często duże okna balkonowe umieszczane są w sypialniach, dzięki czemu do wnętrza wpada naprawdę sporo światła w ciągu dnia. W salonie wysokie okno zazwyczaj występuje w formie drzwi tarasowych przesuwnych. Jaką więc formę zaciemnienia wybrać, aby świecące się wieczorem światło nie pokazywało jak na dłoni tego, co dzieje się we wnętrzu? Jakie rolety wybrać na drzwi przesuwne, jakie rolety na drzwi tarasowe uchylne? Z pewnością niejednokrotnie zadawane było Ci to pytanie i wciąż szukasz odpowiedzi! Zastanawiasz się jakie rolety na drzwi balkonowe? jakie rolety na okno balkonowe? W artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Ograniczenia rolet na drzwi balkonowe - rolety na okna przesuwne

Duże okna tarasowe są znacznie większe, aniżeli tradycyjne okna w pozostałych pomieszczeniach w domu. Jednym z problemów, jakie tutaj trzeba rozwiązać, jest dość duża powierzchnia, jaką musiałaby zakryć roleta. Z tego tytułu są duże problemy, aby dobrać odpowiednie rolety. Produkty pochodzące z produkcji seryjnej na pewno nie sprawdzą się w tym przypadku. Koniecznością byłoby wykonanie takich rolet na zamówienie. Z kolei rolety wolnowiszące, które świetnie sprawdzają się w wielu miejscach, w przypadku okien balkonowych znacznie utrudniają swobodny dostęp do klamki, ponieważ montowane są w licu ściany. Roleta balkonowa wewnętrzna oraz rolety na drzwi tarasowe przesuwne mają pewne ograniczenia technologiczne. Warto o tym pamiętać wybierając rolety na okna przesuwne. Teraz już wiesz, jak udekorować okno balkonowe i jak wybrać rolety na okna tarasowe.

Standardowe mini rolety na wysokie okno - jakie rolety na drzwi balkonowe

Czy jest możliwe, że zastosować w przypadku okien balkonowych funkcjonalne rolety? Jeśli posiadasz w miarę standardowe okno balkonowe, możesz pokusić się o zastosowania rolety mini. Są one niezwykle łatwe w montażu, a ponadto dobrze zaciemniają pomieszczenie, jeśli zamówisz odpowiednio nieprzepuszczającą światła tkaninę. Mini rolety na drzwi balkonowe nie tylko ściśle przylegają do okna, ale również pozwalają na swobodny dostęp do klamki. Nie trzeba podnosić rolety, aby móc wyjść na zewnątrz lub pozwolić sobie na rozszczelnienie okien. Ponadto, masz możliwość wybrania takiego koloru, jaki tylko Ci się marzy lub jaki pasuje do wystroju wnętrza. Montaż rolet jest zupełnie bezinwazyjny, wystarczy zawiesić haczyki na ramie okna i gotowe. Mechanizm koralikowy jest bardzo wygodny. Mini rolety, choć ich nazwa na to nie wskazuje, zasłonią zarówno małe okna, jak i duże okna. Dodatkowo, stanowią unikalną dekorację każdego wnętrza. Ich właściwości zaciemniające są idealne, sprawdzają się na dużych powierzchniach, dlatego tak świetnie wyglądają na oknach balkonowych,

Rolety plisowane na drzwi balkonowe - idealna roleta balkonowa

Plisy okienne to fantastyczny wybór, jeśli chcesz mieć w swoim wnętrzu stylowe rolety. Są efektowne, doskonale zaciemniają wnętrze, a do tego montaż rolet plisowanych jest bardzo łatwy. Wystarczy przygotować ramy okienne pod to, aby plisy okienne mogły swobodnie rozpiąć się między nimi. Plisowane rolety na drzwi balkonowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej i świetnie sprawdzą się w typie okien przesuwnych. Są w stanie zaciemnić także okna dachowe.

Co założyć na okno balkonowe przesuwne?

Drzwi tarasowe przesuwne to trudniejszy orzech do zgryzienia. Okna przesuwne mają to do siebie, iż przesuwają się równoległe względem ściany. Drzwi balkonowe przesuwne powinny mieć zamontowane rolety blisko siebie, najlepiej na ramie okiennej. Nie sprawdzą się tutaj żaluzje drewniane, żaluzje na okno balkonowe. Znacznie lepszym wyborem będą właśnie żaluzje plisowane (żaluzje na okno balkonowe) czy też mini rolety dość blisko przylegające. Spełnią one swoje podstawowe funkcje, a przy okazji nie będą przeszkadzać przy przesuwaniu. Możesz wybrać również rolety, które będą gwarantować regulację ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia. W takim momencie żaluzje na okno balkonowe to dobry wybór.

Przykładem są znane i lubiane przez domowników rolety dzień noc okno balkonowe, to popularna roleta balkonowa. Niewiele różnią się od tradycyjnych mini rolet. Największa wizualna zmiana to materiał rolety. Podzielony jest na dwa typy pasów - jedne z nich przepuszczają światło, a drugie są zupełnie zaciemniające. Tym sposobem można kontrolować, jakie ustawienie chce się mieć w danym momencie. Na noc można całkowicie zaciemnić pomieszczenie, by niczego nie można było dostrzec z zewnątrz. W ciągu dnia zaś można albo uchylić roletę, by światło wpadało do pomieszczenia, albo ustawić ją na bardziej przezroczystych paskach, by wpadało, ale niezbyt ostre.

Jakie rozwiązanie przy drzwiach przesuwnych się nie sprawdzi?

W przypadku drzwi tarasowych przesuwnych nie sprawdzą się rolety, które nie są z nimi ściśle związane. Chodzi tutaj o rolety wolnowiszące o różnych typach. Wtedy, po przesunięciu okna, szyba będzie pozbawiona ochrony, a roleta będzie w całkiem innym miejscu, niż powinna. Teraz już wiesz jakie wybrać rolety na drzwi balkonowe. Roleta balkonowa wewnętrzna na drzwi powinn być dobrze dopasowana.

A może rolety zewnętrzne na drzwi balkonowe?

Bardzo dużo inwestorów decyduje się obecnie na rolety zewnętrzne. Jest to uwarunkowane kilkoma aspektami. Przede wszystkim rolety zewnętrzne są bardzo trwałe. Z racji tego, że są od zewnątrz, chronią nie tylko pomieszczenie przed nagrzewaniem, ale również same okna, co znacznie wpłynie na ich wytrzymałość i długowieczność. Znacznie łatwiej jest dobrać rolety zewnętrze do okna w formie dużego przeszklenia, aniżeli rolety wewnętrzne. Ponadto, montuje się je w specjalnych kasetach i steruje się nimi elektronicznie. Nocą gwarantują całkowitą ciemność, a podczas urlopu, wyjazdu na wakacje mogą też odstraszać ewentualnych złodziei. Rolety zewnętrzne są jednak znacznie droższe, aniżeli rolety wewnętrzne.

Rolety balkonowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla drzwi balkonowych, szczególnie roleta plisowana, która doskonale chroni przed promieniami słonecznymi. Dzięki swojej konstrukcji, roleta plisowana balkonowa montowana na drzwiach balkonowych jest nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Jej zastosowanie na listwie przyszybowej drzwi balkonowych pozwala skutecznie zaciemnić pomieszczenie, zapewniając prywatność i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dostępne w różnych wzorach i kolorach rolety plisy zaciemniające są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących funkcjonalnych i eleganckich rozwiązań do swoich drzwi balkonowych. Postaw na nasze rolety balkonowe!

Ile kosztuje roleta na okno balkonowe? a ile rolety na drzwi balkonowe?

Koszt rolety balkonowej zależy od wielu czynników. Kluczowy będzie tutaj wymiar okna, a następnie typ rolety. Rolety plisowane oraz rolety mini z pewnością będą bardzo zbliżone do siebie cenowo. Kluczową rolę odgrywa tutaj gęstość materiału oraz jego kolor. Bardziej oryginalne kolory na pewno będą droższe, natomiast uniwersalne będą tańsze. Przepuszczający światło materiał będzie tańszy, a ten, który nie przepuszcza całkowicie będzie droższy. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę mechanizm. Jeśli roleta ma mieć kasetę skrywającą cały mechanizm, na pewno będzie nieco droższa. W kolejce, jeśli chodzi o cenę, nieco dalej stoją rolety dzień noc okno balkonowe. One kosztują już nieco więcej. Trzeba też bardzo dokładnie zwracać uwagę na długość rolety po rozwinięciu, by nie okazało się, że roleta rozwija się np. do połowy okna balkonowego lub do 3/2 jego wysokości.

Roleta balkonowa - podsumowanie

Jak widać, wybór konkretnej rolety na okna balkonowe nie jest łatwy. Wiemy już jednak, jakie rolety można rozważyć. Ciekawym rozwiązaniem są rolety plisowane, które można usytuować na środku wysokości okna, a następnie rozwijać je na dół, jak i do góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zasłonić jedynie dolną część okna balkonowego, jeśli to ona jest dla Ciebie bardziej newralgiczna. Wszystkie typy rolet są godne uwagi, a konkretny wybór zależy od inwestora i tego, czego dokładnie wymaga od rolet zamontowanych na oknie balkonowym. W wielu przypadkach i budżet odegra niebanalną rolę. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na rolety zewnętrzne, ponieważ są one dość kosztowne, natomiast rolety plisowane, mini rolety i rolety dzień noc to już wydatek na każdą kieszeń! Znasz już odpowiedź na pytanie jak udekorować okno balkonowe.

Przeczytaj także:
Jak udekorować okno w kuchni?
Jakie żaluzje balkonowe wybrać?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji