Pracujemy od 7:00 do 20:00.
08.09.2022

Jakie żaluzje balkonowe wybrać?

Posiadanie drzwi balkonowych w pokojach wiąże się z wieloma zaletami, ale też trudnościami. Przez ich większy rozmiar, ciężko jest znaleźć i zamontować odpowiednią ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, które jest szczególnie uciążliwe późną wiosną, latem i jesienią. W jaki sposób możesz osłonić drzwi balkonowe, a tym samym ochronić swoje biuro, sypialnię czy salon przed zbyt dużą dawką słońca? Sprawdź!

  • Spis treści

Jakie żaluzje do drzwi balkonowych?

Jakie zalety płyną z zamontowania żaluzji na drzwi balkonowe?

Żaluzje drewniane na drzwi balkonowe

Żaluzje aluminiowe na okno balkonowe

A może klasyczne rolety balkonowe?

Roleta na drzwi balkonowe dzień noc - czy to dobry wybór?

Przewaga rolet i żaluzji nad klasycznymi zasłonami

Podsumowanie

Jakie żaluzje do drzwi balkonowych?

Drzwi balkonowe to świetne rozwiązanie w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych. Gwarantują dużo światła, są oknem na świat, a przy okazji doskonale pasują praktycznie do każdej aranżacji wnętrza. Drzwi balkonowe najlepiej sprawdzą się w salonie, jednak i tak często wybierane są również do sypialni, a czasem nawet łazienki. W przypadku okien balkonowych mamy do czynienia nie tylko z dużą zaletą, jaką jest wpadające światło dzienne, ale również z możliwością solidnego nagrzewania się pomieszczeń latem, kiedy promienie słońca są najsilniejsze. Wielu domowników chce tego uniknąć, dlatego decydują się na żaluzje na okna balkonowe.

Jakie zalety płyną z zamontowania żaluzji na drzwi balkonowe?

Zastanawiasz się, jakie korzyści otrzymasz, montując w drzwiach balkonowych żaluzje? Otóż przede wszystkim zaluzje balkonowe sprawią, że ochronisz pomieszczenie przed promieniami słonecznymi. Opuszczając żaluzje w dół okna balkonowego, masz gwarancję, iż nie dostanie się do wnętrza nadmiar ciepła. Tak więc, nawet jeśli na zewnątrz będzie upalnie, wewnątrz możesz odczuwać miły i przyjemny chłód. Istotne jest, by żaluzje były tak usytuowane, aby bezproblemowe otwieranie nadal było możliwe. Dla wielu osób zaletą jest bezinwazyjny montaż. Ma to znaczenie w przypadku osób wynajmujących domy czy mieszkania.

Żaluzje drewniane na drzwi balkonowe

Rewelacyjnie w oknach balkonowych sprawdzają się żaluzje drewniane. Są to produkty praktyczne, a przy okazji bardzo eleganckie i wyrafinowane. Sprawdzają się idealnie na małych, jak i dużych powierzchniach, dlatego mogą osłaniać zwykłe okna, jak i drzwi prowadzące na balkon czy taras. Ich funkcjonalność jest nieoceniona, a żaluzje drewniane możesz z łatwością dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Osłony tego typu sprawdzą się fantastycznie w salonie urządzonym w stylu vintage, jak i nowoczesnym. Zdecyduj się na nie, jeśli przekonuje Cię ich struktura, a nie chcesz inwestować w rolety balkonowe czy plisy.

Żaluzje aluminiowe na okno balkonowe

Żaluzje aluminiowe to osłony znacznie lepiej sprawdzające się w oknie balkonowym, ale na zewnątrz. Idealnie chronią przed światłem słonecznym, przed nagrzewaniem, jednak koniecznością jest ich zamontowanie na zewnątrz budynku. Obecnie są dość łatwo dostępne, można je zamówić już w momencie zakupu nowych okien do domu. Są sterowane elektronicznie, dlatego zapewniają maksimum komfortu i uwalniają przestrzeń we wnętrzu.

A może klasyczne rolety balkonowe?

A co powiesz na klasyczne rolety balkonowe? Wybór jest ogromny - plisy, rolety rzymskie, rolety materiałowe. Tak naprawdę konkretny wybór należy do Ciebie. Jaka ma być roleta balkonowa? Na pewno warto postawić na wytrzymały produkt, którego nie trzeba będzie wymieniać po jednym sezonie. Rolety na okno balkonowe z tkaniny powinny być wykonane na wymiar, raczej z nieprzepuszczającego światła materiału. Wtedy będziesz mieć pewność, że nawet w największym upale do Twojego salonu czy sypialni nie przedostanie się zbyt dużo światła słonecznego.

Roleta na drzwi balkonowe dzień noc - czy to dobry wybór?

Świetnym produktem, który nie tylko ochroni Twoje wnętrze, ale też jest rewelacyjną dekoracją są rolety dzień noc. Roletę tę charakteryzuje to, że składa się z dwóch typów materiałów poukładanych naprzemiennie w formie pasów. Jeden materiał przepuszcza światło dziennie, drugi jest całkowicie nieprzepuszczalny. W przypadku tych rolet można uzyskać aż 3 różne efekty - pierwszym z nich jest całkowite odsunięcie rolety, drugim jest zasłonięcie rolety ta, by nie przepuszczała światła, a ostatni efekt skupia się na pasach przepuszczających światło. Jeśli nie chcesz całkowicie odsłonić okna, jednak równocześnie chcesz wpuścić nieco dziennego światła - to idealna opcja dla Ciebie

Przewaga rolet i żaluzji nad klasycznymi zasłonami

Niezależnie od tego, czy wybierasz żaluzje, a może jednak rolety, mają one spora przewagę nad zasłonami i firanami. Poza tym, że chronią pomieszczenia przed nagrzaniem się, dodatkowo również gwarantują maksimum prywatności. Nie potrzeba żadnych dodatkowych elementów, aby zamontować żaluzję czy roletę. Wszystko otrzymujesz wraz z gotową, przyciętą roletą. Do montażu zasłon potrzebujesz z kolei karnisza, który byłby w stanie udźwignąć. To dodatkowy koszt, który będzie widoczny gołym okiem. Z tego powodu warto stylem dopasować go do pozostałego wystroju w danym wnętrzu.

Podsumowanie

Jak widać, wybór żaluzji czy rolet jest naprawdę spory. Rynek obfituje w różnorodność materiałów, kolorów, rozwiązań czy sposobów montażu. Jeśli tylko czujesz taką potrzebę, koniecznie skuś się na rewelacyjnej jakości rolety balkonowe czy żaluzje, które wpłyną pozytywnie na odbiór pomieszczenia. Nie będzie się tak nagrzewało, a dodatkowo będziesz czuć się w nim bardzo dobrze przez wzgląd na zachowaną prywatność. Nie zwlekaj - zdecyduj się na rodzaj żaluzji, konkretny materiał, a także kolor. Sposób montażu jest równie istotny, ponieważ zależeć będzie od tego, czy mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, czy we własnym. Montaż rolet czy żaluzji może być bezinwazyjny, jak i inwazyjny.


Przeczytaj także:
Jakie rolety na okno balkonowe wybrać?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji