Pracujemy od 7:00 do 20:00.
05.10.2020

Jaka roleta do drzwi balkonowych i tarasowych?

Drzwi balkonowe cechują się dużą powierzchnią przeszklenia a co za tym idzie, wymagają odpowiednio wytrzymałej i ograniczającej światło rolety. Duża powierzchnia szyby występująca na drzwiach balkonowych i tarasowych powoduje, że nie każdy typ rolety nadaję się do jej przesłonięcia. Drzwi balkonowe muszą umożliwiać swobodne przejście na balkon, taras lub do ogrodu, więc dobrany do nich typ rolety nie może ograniczać swobodnych ruchów skrzydła drzwiowego. Spore przeszklenie drzwi balkonowych wiąże się także z większą powierzchnią nagrzewania wnętrza pomieszczenia oraz większą ilością światła wpadającego do pomieszczenia, niż przy zastosowaniu klasycznego okna. Jaką roletę wybrać do drzwi balkonowych i tarasowych? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Roleta w kasecie - idealne rozwiązanie do drzwi balkonowych
  • Plisy okienne - na duże przeszklenia

We wpisie przeczytasz jakie typy rolet najlepiej sprawdzą się do przesłonięcia drzwi balkonowych oraz tarasowych. 

Roleta w kasecie - idealne rozwiązanie do drzwi balkonowych

Częste otwieranie i zamykanie drzwi balkonowych oraz silniejsze podmuchy wiatru z zewnątrz, mogą powodować nieprzyjemne obijanie się rolety o powierzchnię okna, co może skutkować jej zniszczeniem i koniecznością wymiany. Drzwi balkonowe wymagają zastosowania takich przesłon okiennych, które będą idealnie przylegały do powierzchni okna, zapobiegając obijaniu się tkaniny rolety o jego ramę. Idealnym typem rolety do drzwi balkonowych rozwiązującym ten problem, będzie roleta w kasecie. Posiada ona boczne prowadnice, które zabezpieczają brzegi tkaniny przed zabrudzeniem i pruciem, oraz które sprawiają, że tkanina idealnie przylega do ramy okna. Zapobiega to powstawaniu prześwitów i pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Kaseta montowana u góry okna dodatkowo zabezpiecza tkaninę, w momencie gdy roleta jest całkowicie zwinięta do jej wnętrza. Kaseta zapobiega osadzaniu się na tkaninie rolety kurzu i pyłu z zewnątrz, skutecznie przedłużając jej żywotność. Kolor kasety oraz prowadnic można dopasować do koloru ramy drzwiowej i w ten sposób stworzyć spójną aranżację okna. Montaż rolety w kasecie jest niezwykle prosty ,a szeroki wybór tkanin pozwala na dopasowanie jej barwy i transparentności idealnie do warunków panujących w pomieszczeniu.

Plisy okienne - na duże przeszklenia

Plisy okienne to nowoczesne przesłony w atrakcyjnej formie harmonijki. Cechują się wysoką funkcjonalnością i szerokimi możliwościami operowania ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Jako jedyne rolety na rynku pozwalają na zablokowanie tkaniny na dowolnej części szyby, umożliwiając odsłonięcie jej górnej części. Przez złożoną w harmonijkę tkaninę przewleczony jest sznurek, który mocowany od góry i dołu okna przytrzymuje tkaninę rolety blisko szyby, zapobiegając najdrobniejszym prześwitom. Minimalistyczny system montażu powoduje, że roleta estetycznie komponuje się z rama okienna i staje się jej integralną częścią. Obsługa rolety plisowanej jest bardzo łatwa i wyklucza zastosowanie wszelkich sznurków lub łańcuszków, które mogą obijać się podczas częstego otwierania drzwi. Plisa jest wyposażona w dwa uchwyty służące do jej zwijania i rozwijania - u góry, oraz u dołu rolety. Roleta plisowana charakteryzuje się dużą lekkością co sprawia, że może być z powodzeniem zastosowana nawet na dużym oknie, nie powodując obciążenia jego konstrukcji. 

Zepsuła Ci się roleta?
jak naprawić roletę

Przeczytaj także:
Jakie żaluzje balkonowe wybrać?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji