Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak zamontować roletę dzień noc? / Mocowanie rolet dzień noc

Jak zamontować roletę dzień noc? Montaż rolet nie jest skomplikowaną czynnością, dlatego każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Co ciekawe, aby zamontować roletę dzień noc wystarczy zaledwie kilka minut. Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko ze względu na swoją uniwersalność i funkcjonalność w połączeniu z eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Tego rodzaju osłony okienne pozwalają na płynną regulację dopływu światła. Posiadają dwie, równolegle ułożone warstwy tkaniny z kryjących i przezroczystych pasów. Rolety dzień noc zapewniają intymną atmosferę i skutecznie chronią przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a jednocześnie pozwalają na oświetlenie pomieszczenia. Zaletą rolet jest łatwość montażu. Oczywiście wybieramy je u sprawdzonego sprzedawcy rolet, gdyż wtedy mamy pewność, że roleta jest wysokiej jakości i poradzimy sobie z jej umieszczeniem na oknie. Jak zamontować tego rodzaju osłonę okienną? Wyjaśniamy krok po kroku.

Spis treści:

 • Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

 • Jak zamontować roletę?

 • Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

 • Montaż rolet dzień noc krok po kroku
 • Montaż rolet dzień i noc z żyłką
 • Montaż żyłki do rolety dzień noc
 • Roleta dzień noc montaż dla każdego
 • Rolety dzień noc instrukcja montażu
 • Montaż żaluzji dzień nocy
 • Jak wybrać żaluzję dzień nocy
 • Rolety dzień noc - montaż żyłki
 • Rolety dzień noc - jak montować?
 • Montaż żaluzji z żyłkami
 • Montaż rolety dzień i noc z żyłką

Z wpisu dowiesz się, jak bezinwazyjnie zamontować roletę dzień noc, jak przebiega inwazyjny montaż rolet oraz jak to zrobić krok po kroku, aby cieszyć się idealnie dopasowaną osłoną okienną.

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

Możemy zdecydować się na montaż rolet dzień noc bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Bezinwazyjny montaż jest niezwykle prosty. Osłonę okienną zakłada się na okno za pomocą niewielkich uchwytów. Ich zadaniem jest podtrzymanie w miejscu rolety i umożliwienie jej poprawnego działania. Tego rodzaju montaż sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy właścicielami danego lokum, a jedynie je wynajmujemy i chcemy się cieszyć praktycznymi roletami. Warto się również zdecydować na bezinwazyjny montaż rolet wtedy, gdy często zmieniamy wystrój mieszkania. 

Jak zamontować roletę?

Jeśli chcemy zamontować roletę na stałe, mamy dwa typy montażu do wyboru. Pierwszy z nich to samodzielny montaż, z kolei drugi - wykonany przez profesjonalnego serwisanta. Samodzielne zamontowanie rolety noc dzień nie jest trudne, jednak musimy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta, aby uniknąć błędu. 

Mocowanie rolet dzień noc – jak się za to zabrać?

Jeśli zdecydowałeś się już na zakup, to gratulujemy! Dokonałeś doskonałego wyboru. Pozostaje więc mocowanie rolet dzień noc. Jak więc się za to zabrać? Przede wszystkim zastanów się czy chcesz to zrobić samodzielnie czy poprosić kogoś do pomocy. Jeśli chcesz zrobić to sam, postępuj zgodnie z instrukcją, która zawsze zostaje dołączona do zestawu, żeby mocowanie rolet dzień noc było jak najłatwiejsze. Jeśli masz problemy lub pytania, zawsze możesz skontaktować się z nami, a my na pewno pomożemy. 

Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

Montaż rolety dzień noc rozpoczynamy od rozwinięcia łańcuszka oraz przymocowania go do boków mechanizmu rolety z haczykami montażowymi. Gdy już odkleimy taśmy z haczyków, konieczne jest zamocowanie rolety do okna. Później haczyki mocno zaciskamy - tak, aby bardzo dokładnie przylegały do ramy. Kolejnym krokiem jest napięcie boczne tkaniny, które składa się z uchwytów dolnych i żyłki. Najpierw żyłki przekładamy przez uchwyty oraz rozciągamy na całej długości rolety. Następnie przyklejamy przy pomocy taśmy w dolnej części ramy okiennej. 

Później montujemy obciążnik dolny. Konieczne jest jego umieszczenie w dolnej części rolety. Ostatnim elementem, który musimy zamontować, to napinacz łańcuszka. Przekładamy łańcuszek przez napinacz, rozwijamy go na całą długość osłony okiennej, a następnie mocujemy przy pomocy płytki z taśmą dwustronną w dolnej części rolety. Roleta dzień noc gotowa!

Podpowiadamy jak zamontować żaluzje dzień noc

Jeśli zastanawiasz się jak zamontować żaluzje dzień noc – nie martw się. Nie zostawimy Cię z tym problemem. Sam w sobie montaż nie jest trudny ale rozumiemy, że nie każdy się na tym zna lub ma do tego możliwości. Możesz wynająć do tego odpowiednią osobę, która zrobi to dla Ciebie i wie jak zamontować żaluzje dzień noc, ale wierzymy, że dasz sobie radę bez tego. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją napisaną przez producenta, którą dołączamy do każdego sprzedawanego produktu.

Żaluzje dzień noc montaż może być zarówno inwazyjny jak i bezinwazyjny. To drugi rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że pozwala nam dowolnie zmienić wystrój poprzez zmianę rolet. Żaluzje dzień noc montaż inwazyjny, to gwarancja stabilnego trzymania się rolety. Rolety dzień noc montaż do sufitu jest zawsze montażem inwazyjnym. Tego rodzaju montaż daje stabilność. Rolety dzień noc montaż do sufitu jest ciekawym rozwiązaniem, kiedy zdecydujemy się na zakrycie całej ściany roletami.

Montaż rolet krok po kroku – zrób to z nami!

Chcesz zamontować roletę? Przedstawiamy montaż rolet krok po kroku. Rozwijamy łańcuszek, przymocowujemy go do boków mechanizmu rolety z haczykami montażowymi. Kolejno, odklejamy taśmy z haczyków, mocujemy rolety do okna i mocno zaciskamy haczyki. Kolejnym krokiem jest napięcie boczne tkaniny. Żyłki przekładamy przez uchwyty i rozciągamy na całej długości rolety. Przyklejamy je taśmą w dolnej części ramy okiennej, montujemy dolny obciążnik i montujemy napinacz łańcuszka. Montaż rolet krok po kroku zakończony! 

Montaż rolet dzień noc krok po kroku

Do każdej z rolet zakupionych w naszym sklepie zawsze otrzymujesz instrukcję montażu. Wystarczy, że zastosujesz się do opisanych w niech zasad lub tych, które wymieniliśmy powyżej. Powinieneś bez problemu poradzić sobie z powyższym zadaniem. Montaż rolet okiennych dzień noc jest niezwykle łatwą czynnością. Jeśli jednak w trakcie montażu napotkasz na jakiekolwiek problemy np. nie wiesz, które elementy do siebie dopasować, jak dokładnie zamontować rolety, jak zamontować obciążnik dolny itd. - zadzwoń do nas, napisz e mail, bądź poinformuj nas, że potrzebujesz wpisu ze zdjęciami, spróbujemy pomóc.

Należy jeszcze wspomnieć o tym, że istnieją dwa rodzaje montażu rolet okiennych dzień noc i nie chodzi tutaj o montaż samodzielny czy z udziałem profesjonalisty. Roleta okienna jest montowana inaczej niż roleta ścienna.
Czym różnią się te dwie wybrane metody?

W każdym otrzymany od nas zestawie produktu rolety dzień noc otrzymujesz: haczyki do montażu, napięcie boczne tkaniny, napinacz łańcuszka, roletę z mechanizmem oraz oczywiście instrukcję obsługi.
Przy zakupie rolety ściennej zestaw ten delikatnie się różni, otrzymujesz: napinacz łańcuszka, wkręty, kołki montażowe, roletę z mechanizmem i oczywiście tak samo, jak powyżej instrukcję.
Główna różnica między montowaniem rolety okiennej i rolety ściennej polega na tym, że do montażu pierwszej wykorzystujemy haczyki montażowe, a do montażu rolety ściennej wkręty i kołki montażowe.

Montaż rolet noc dzień wersji ściennej - rolety te to tzw. rolety wolno wiszące, można je zamontować do sufitu, bądź do ściany, przy czym rolety okienne montujemy tylko do ramy okna.
Montaż rolet noc dzień w opcji ściennej polega na: wywierceniu otworu, w którym umieszczamy kołki i wkręty, przymocowaniu łańcuszka bocznego do mechanizmu rolety, przełożeniu danego łańcuszka przez tzw. napinasz, a następnie rozwinięciu go, przymocowanie rolety do ram okiennym z użyciem napinacza i łańcuszka, a do sufitu i ściany za pomocą kołków montażowych i wkrętów.

Montaż rolet dzień i noc z żyłką

Mocowanie rolet dzień noc z żyłką to inaczej montaż rolet dzień noc na ramie okiennej. To właśnie w tym wariancie wykorzystujemy zamieszczoną w zestawie żyłkę, która służy nam do przeprowadzenia jej przez oczko obciążnika rolety na dole, następnie zaczepiany jest wieszak rolety dolny za okienne skrzydło, żyłka przechodzi przez metalowy organicznik, po czym naciągamy ją i dokręcamy ogranicznik metalowy żyłki, w kolejnym kroku pozostaje nam opuszczenie rolety, założenie łańcuszka z drugiej strony, założenie obciążnika łańcuszka i gotowe. Żyłki używamy jako jednego z ostatnich elementów montażu.

Montaż żyłki do rolety dzień noc

Mocowanie rolet dzień noc z żyłką tak jak wspomnieliśmy powyżej, dotyczy głównie prostszych rolet okiennych, które mocowane są do ramy okna. Żyłka w tej sytuacji odpowiada za całościowe, finalne zmontowanie rolety, tak żeby funkcjonowała zgodnie z zamieszczoną instrukcją.

Rolety dzień i noc – montaż łatwy i przyjemny

Jak już pewnie wiesz, rolety dzień i noc są bardzo praktyczne i popularne dzięki dopasowaniu oświetlenia w pomieszczeniu, w którym przebywasz. Miejsce nie jest ważne. Montaż rolet dzień noc przeważnie jest bardzo łatwy i niezbyt czasochłonny. Przeważnie taki montaż zajmuje około godzinę i to już z czasem, który przeznaczasz na znalezienie i przeczytanie instrukcji! Jeśli nabierzesz wprawy, Już po kilkunastu minutach będzie po wszystkim. Montaż rolety dzień i noc stanie się dla Ciebie dość intuicyjny. 

Roleta dzień noc montaż dla każdego

Rolety dzień noc są niezwykle funkcjonalną opcją. Pozwalają na dopasowanie oświetlenia w pomieszczeniu, w którym pracujesz, mieszkasz, przebywasz. Mocowanie rolet dzień noc zarówno do ramy okiennej, jak i do ściny czy sufitu jest niezwykle prostą kwestią. Taka praca nie powinna Ci zająć więcej niż godzina czasu, włączając czas potrzebny na zapoznanie się z instrukcją - oczywiście przy pierwszym montażu. Mocowanie rolet dzień noc do kolejnych okiem, ścian, sufitów to już kwestia 15-20 minut.
Oczywiście możesz zatrudnić to tego specjalistę, jednak proces ten jest na tyle prosty, że z pewnością poradzisz sobie samodzielnie.

Rolety dzień noc – instrukcja montażu dla każdego

Jeśli zdecydujesz się zakupić w naszym sklepie rolety dzień noc, instrukcja montażu będzie w zestawie do samodzielnej pracy. Sam w sobie montaż nie jest trudny, dlatego wierzymy, że Uda Ci się w łatwy sposób zamontować nasze rolety dzień noc. Instrukcja montażu jest bardzo przejrzysta, więc nie ma obaw, że cokolwiek pójdzie nie tak, a w razie wątpliwości służymy pomocą! Zadzwoń do nas lub napisz na nasz adres e-mail i daj znać, jeśli potrzebujesz wpisu ze zdjęciami. Razem na pewno damy sobie radę. 

Rolety dzień noc instrukcja montażu

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, do każdej zakupionej w naszym sklepie rolety dzień noc otrzymujesz od nas zestaw części, mechanizm rolety i dokładną instrukcję z opisanym krok po kroku sposobem montażu wybranej rolety: rolety okiennej z załączeniem haczyków montażowych, a do rolety ściennej i sufitowej z załączeniem wkrętów i kołków.

Jeśli masz jakieś pytania, oczywiście zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e mail.

Roleta dzień noc – montaż dla każdego

Coraz więcej osób decyduje się na mechanizm, który zapewnia roleta dzień noc. Montaż także nie należy do najtrudniejszych, ponieważ wystarczy zastosować się do instrukcji, które są załączone do każdej paczki. W każdym opakowaniu znajduje się roleta dzień noc, montaż oraz najważniejsze elementy montujące tak, by jak najszybciej przystąpić do pracy. Dlaczego ten typ rolet jest tak popularny? Właśnie dlatego, że pozwalają nie tylko całkowicie zaciemnić pomieszczenie, ale także przystosować wpadające światło w trakcie dnia, gdy słońce jest najsilniejsze i czasami może przeszkadzać w pracy lub wypoczynku. Montaż żaluzji dzień noc – jak to zrobić?

Montaż żaluzji dzień noc – jak to zrobić?

Montaż żaluzji dzień noc wcale nie jest trudny. Należy wcześniej zastanowić się czy decydujemy się na metodę inwazyjną czy bezinwazyjną. Później masz dwie opcje – próbujesz sam lub zatrudniasz osobę, dla której montaż żaluzji dzień noc jest chlebem powszednim i z całą pewnością zrobi to doskonale. Mimo to, zachęcamy do samodzielnej próby, ponieważ staramy się dla naszych klientów i do każdego opakowania dołączamy starannie opracowaną instrukcję, dzięki której poradzisz sobie sam i zaoszczędzisz sporo pieniędzy. 

Żaluzje dzień noc – montaż dla każdego

Choć są na rynku od kilku lat, wciąż powodzeniem cieszą się żaluzje dzień noc. Montaż jest dość łatwy i przyjemny, o ile stosujemy się do załączonych w opakowaniu instrukcji od producenta. Jeśli chodzi o żaluzje dzień noc, montaż może być także bezinwazyjny, ponieważ rozumiemy, że ze względu na stan techniczny pomieszczeń lub fakt wynajmowania nasi klienci nie mogą pozwolić sobie na inwazyjny montaż stały. Żaluzje dzień noc wyglądają bardzo elegancko, dlatego szczególnie polecamy je do klasycznych wnętrz. 

Rolety dzień noc – jak zamontować?

Ostatnio otrzymujemy sporo pytań, jeśli chodzi o rolety dzień noc. Jak zamontować? Jakie są ich wymiary? Postaramy się odpowiedzieć. Montaż rolet dzień noc nie jest trudny i wystarczy stosować się do instrukcji producenta, które są dołączane do każdej przesyłki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy z naszych klientów ma możliwości samodzielnego montażu, dlatego w sprawie rolety dzień noc, jak zamontować na pewno będzie wiedział fachowiec, którego można spokojnie wynająć i pozbyć się problemu. My zalecamy jednak spróbować zrobić to samodzielnie. 

Montaż żaluzji dzień nocy

Jak przeprowadzić montaż żaluzji dzień nocy? Na to pytanie wcale nie tak trudno odpowiedzieć. Generalnie montaż żaluzji dzień nocy może przebiegać na dwa sposoby – inwazyjny oraz bezinwazyjny. Tylko od Ciebie zależy który wybierzesz. Montaż bezinwzayjny to taki przy użyciu kleju lub innych bezwiertniczych sposobów. Montaż inwazyjny, to najczęściej wywiercenie dziury w celu wkręcenia kołków lub innych śrub montażowych. Montaż bezinwazyjny polecamy w przypadku mieszkań wynajmowanych lub częstych zmian aranżacji.

Jak wybrać żaluzję dzień nocy?

Zastanawiasz się jak wybrać żaluzje dzień nocy? Dla jednych jest to bardzo proste oraz naturalne, innym spędza sen z powiek. Trzeba bowiem wybrać czy będą one inwazyjne czy bezinwazyjne oraz jaki ma być ich faktura oraz kolor. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wachlarz opcji, dlatego jest duża szansa, że będą one pasować idealnie do Twojego wnętrza. Tak więc, jak wybrać żaluzje dzień nocy? Powinno być to coś, co pasuje do Ciebie. Możesz opcjonalnie wspomóc się radami aranżatora wnętrz lub licznymi inspiracjami dostępnymi w Internecie oraz magazynach.

Rolety dzień noc – montaż żyłki

Jednymi z najpopularniejszych opcji, jeśli chodzi o zasłanianie okien są rolety dzień noc. Montaż żyłki przy takich roletach jest bardzo prosty. Wystarczy stosować się do instrukcji, które załączamy każdorazowo do zamówień. Jeśli wybierzesz nasze rolety dzień noc, montaż żyłki będzie prezentował się następująco: musisz przepleść ją przez pętelkę uchwytu mocującego roletę, zawiązać węzeł, aby zapobiec jej rozwiązaniu w trakcie użytkowania rolety, a następnie zakończyć montaż. Może brzmieć to skomplikowanie, jednak w praktyce to naprawdę nic trudnego.

Rolety dzień noc – jak montować?

Marzą Ci się popularne ostatnio rolety dzień noc? Jak montować takie rolety, by zrobić to solidnie? Istnieje kilka opcji, a właściwie dwie. Pierwsza to metoda inwazyjna, która zakłada konieczność wwiercenia się w ścianę lub ramę okna i jest to metoda polecana, jeśli jesteś pewien, że rolety będą tam przez dłuższy czas. Jest jeszcze jeden sposób na rolety dzień noc. Jak montować je inwazyjnie? Bardzo prosto! Wystarczy dobry klei i odpowiednie przytwierdzenie do podłoża – ściany, ramy okna lub miejsca, w którym ma zawisnąć roleta. Pamiętaj, że roleta ta nie może być zbyt ciężka, ponieważ na samym kleju może upaść.

Montaż żaluzji z żyłkami

Rolety dzień noc pojawiają się w coraz większej ilości mieszkań i domów. Montaż żaluzji z żyłkami jest naprawdę łatwy, dzięki czemu każdy może przeprowadzić go samodzielnie, w oparciu o załączoną do zamówienia instrukcję montażu. Montaż żaluzji z żyłkami przebiega podobnie, jak montaż innych osłon okien. Oczywiście, można go przeprowadzić na sposób inwazyjny oraz bezinwazyjny – tutaj dużo zależy od przeznaczenia żaluzji. Jeśli mają być one tymczasowe, warto pomyśleć o metodzie bezinwazyjnej, a jeśli na stałe, to oczywistym wyborem będzie montaż inwazyjny, który jest pewniejszy i stabilniejszy.

Montaż rolety dzień i noc z żyłką

Montaż rolety dzień i noc z żyłką jest tak prosty, jak w przypadku standardowych rolet. Oczywiście, dostarczamy uchwyty montażowe i zabezpieczenie, a wszystko czego potrzebujesz to wkręty i kołki odpowiednie do powierzchni, do której montujesz roletę. Więcej informacji na temat montażu rolet dzień noc znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w instrukcji dołączonej do zamówienia. Chcemy, by montaż rolety dzień i noc z żyłką naszej produkcji przebiegał zawsze bezproblemowo. Inną formą montażu jest montaż bezinwazyjny, o czym stale przypominamy.

Rolety dzień i noc – montaż

Postanowiłeś postawić na rolety dzień i noc? Montaż, jak już pewnie wiesz, może być inwazyjny lub nieinwazyjny, a jego forma zależy od Ciebie. Jeśli szukasz środka, dzięki któremu możesz mieć pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia w Twoim domu, nie musisz szukać dalej niż rolety dzień i noc. Montaż tych rolet na oknach jest niezwykle prosty! Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcjami, które mamy dla Ciebie dołączone do każdego zestawu. Ponadto możesz obejrzeć nasze filmiki instruktażowe, dostępne na stronie.

Rolety dzień noc - montaż do sufitu

Interesują Cię rolety dzień noc? Montaż do sufitu jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli chcesz je zainstalować we własnym mieszkaniu czy domu, śmiało możesz postawić na montaż inwazyjny, odbywający się za pomocą wiertarki i specjalnych wkrętów. Montaż do sufitu ochroni Twoje okna, jak i ściany. Ponadto, taka roleta daje sporo możliwości. Dzięki jednemu rozwiązaniu można śmiało zaciemnić całkowicie okno, jak i je nieco przyciemnić podczas zbyt słonecznego dnia. Rolety to strzał w dziesiątkę, jeśli szuka się prywatności we własnym domu.

Montaż rolet z żyłkami

Zastanawiasz się, jaki stopień trudności przedstawia montaż rolet z żyłką? Jest to banalnie proste, a całą instrukcję otrzymasz wraz z przesyłką elementów do instalacji rolety. Z pewnością w paczce znajdziesz specjalne klipsy, które montuje się na dole ramy okiennej. To dzięki nim żyłka płynąca z góry może zostać napięta na dole i służy jako prowadnica dla całej rolety. Jeśli chcesz uzyskać pomoc albo zakupić rolety najwyższej jakości, koniecznie sprawdź nasz wyjątkowy sklep internetowy rolmajster.pl.

Chcesz wymienić zużytą roletę na inną? Sprawdź jak usunąć klej po roletach z okien!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji