Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak usunąć klej po roletach z okien?

Jak usunąć klej z ramy okiennej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które miały do czynienia z roletami. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem osłon okiennych, warto sprawdzić, który typ będzie nam najbardziej odpowiadał zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Jednym z dylematów pozostaje także ten dotyczący rolet przyklejanych lub przykręcanych do okna. Te pierwsze mogą wymagać później usunięcia kleju. Jak usunąć klej po roletach z okien? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Podział rolet ze względu na montaż

  • Jak odkleić roletę?

  • Jak czyścić ślady po kleju z rolet?

  • Czym zmyć klej?

Z poradnika dowiesz się, jak dzielimy rolety ze względu na sposób montażu, jak prawidłowo odkleić roletę oraz jak skutecznie wyczyścić ślady po kleju.  

Podział rolet ze względu na montaż

Na rynku można spotkać wiele rodzajów rolet. Do popularnych rozwiązań należą rolety, które montujemy za pomocą specjalnych dwustronnych taśm samoprzylepnych bądź przy pomocy wkrętów. Jeżeli nie chcemy decydować się na montaż rolet z użyciem wkrętów, warto wybrać osłony okienne mające możliwość bezinwazyjnego zakładania. To szybki, a zarazem prosty sposób na zamontowanie rolety. Do ramy przykleja się prowadnice, które nie zabierają wiele przestrzeni. 

Na montaż rolety przyklejanej do okna warto zdecydować się wtedy, gdy mamy okna PCV, aluminiowe lub z okleinami drewnopodobnymi. 

Jak odkleić roletę?

Bardzo ważne jest to, że rolety nie można odklejać i przyklejać ponownie. Roleta nie będzie się wtedy dobrze prezentować. W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na montaż rolet na nowej taśmie samoprzylepnej. 

Często po odklejeniu rolety na listwie pozostaje trudna do usunięcia warstwa kleju. Dlatego warto zastanowić się czy korzystać z klepu do rolet materiałowych czy taśmy. Czy jest możliwość, aby ją skutecznie usunąć, a jednocześnie nie uszkodzić listwy? Mamy do wyboru kilka sposobów. 

Jak czyścić ślady po kleju z rolet?

Nie pozbędziemy się taśmy, która pozostała na ramie, za pomocą tradycyjnych środków czystości jak np. płyn do mycia naczyń czy płyn do okien. Żeby usunąć klej, najlepiej zaopatrzyć się w rozpuszczalnik ekstrakcyjny - nazywany również benzyną ekstrakcyjną - oraz ściereczkę. Rozpuszczalnik ten jest substancją o bardzo intensywnym zapachu, dlatego musimy mieć na uwadze, aby dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Ogromną zaletą rozpuszczalnika jest jednak to, że nie niszczy okiennego plastiku, nie matowi go, a jednocześnie jest na tyle silny, że z powodzeniem usunie zabrudzenia. 

 Czym zmyć klej?

Zastanawiasz się czym zmyć klej? Dotyczy to także pytania czym zmyć klej po przylepcach. Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista, ponieważ dużo zależy od powierzchni, rodzaju kleju oraz stopnia jego zaschnięcia. Zakładamy jednak, że chodzi o to czym zmyć klej po roletach z okien. Potrzebny będzie rozpuszczalnik ekstrakcyjny, bo niestety – wrzątek czy płyn do naczyń nie zdadzą tu swojego egzaminu podczas usuwania kleju. Klej pracuje najlepiej ze wspominanym rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym, dlatego polecamy go w pierwszej kolejności, aby skutecznie wykonać czyszczenie ram okiennych z kleju i aby nie zostały żadne ślady kleju. Na opakowaniu powinna znajdować się instrukcja bezpiecznego używania oraz kolejne kroki.


Musimy nastawić się także na to, że czyszczenie przy pomocy ściereczki i benzyny ekstrakcyjnej jest żmudnym zajęciem. Alternatywą jest urządzenie, za pomocą którego zeskrobiemy resztki kleju. Ważne, aby nie było ono zbyt ostre, gdyż porysuje plastik. Najlepiej użyć po prostu plastikowego nożyka lub łyżeczki. Nie powinny pozostawić śladów na ramie. Jeśli już pozbędziemy się kleju, warto dodatkowo przemyć okno ciepłą wodą z płynem do mycia okien. Pozbędziemy się w ten sposób nieprzyjemnego zapachu, jaki pozostawia po sobie rozpuszczalnik ekstrakcyjny. Wbrew pozorom, pozbycie się śladów kleju po roletach nie jest wcale trudne.

Jak odkleić taśmę z okna?


Zastanawiasz się jak odkleić taśmę z okna oraz czym usunąć taśmę dwustronną z okna? Umyj okno wodą z mydłem lub środkiem do mycia szyb. Umieść kilka kropel alkoholu na miękkiej szmatce lub gąbce, aby usunąć pozostałości taśmy. Pocieraj szybę małymi, okrężnymi ruchami, aż do usunięcia pozostałości. A jak odkleić taśmę z okna, jeśli pierwszy sposób nie działa? Jeśli na szkle nadal znajdują się resztki taśmy, usuń je za pomocą roztworu mydła i octu. Napełnij małą miskę ciepłą wodą i dodaj kilka kropel łagodnego mydła do naczyń.


Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji