Pracujemy od 7:00 do 20:00.
24.09.2021

Żaluzje jak zamontować?

To, w jaki sposób montuje się żaluzje, w głównej mierze zależy od ich projektu oraz od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Żaluzje poziome i pionowe zazwyczaj montuje się do ramy okna, co pozwala na jednoczesne lub niezależne od siebie zamykanie skrzydeł okna. Udogodnienie takie nie będzie jednak możliwe przy żaluzjach pionowych, które montuje się do ściany lub sufitu. Ale ten sposób montażu ma także swoje zalety - całkowite zasłonięcie okna pozwala na ukrycie jego ewentualnych wad.

Jak zamontować żaluzje na okno

Sposób montażu żaluzji zależy od tego, jaki model posiadamy i jakie jest jego przeznaczenie. Wyróżniamy dwa podstawowe typy montażu żaluzji. Są to:

  • montaż inwazyjny
  • montaż bezinwazyjny

Na czym polega montaż inwazyjny? Najczęściej wiąże się on z przykręceniem żaluzji do sufitu lub ściany. Niektóre typy żaluzji można także montować do listew przyszybowych okien, jednak decydując się na tego typu montaż pamiętajmy, że uszkodzenie okna w taki właśnie sposób będzie skutkowało utraceniem jego gwarancji. Najlepiej zapoznać się z możliwościami montażu wybranych rolet jeszcze przed ich zakupem, by dopasować je idealnie do swoich potrzeb i rodzaju posiadanych okien.

Czym jest montaż bezinwazyjny? Dzięki tej metodzie nie zniszczymy powierzchni okna, dzięki czemu nie wpłyniemy na utracenie ich gwarancji. Ponadto, do tego typu montażu niepotrzebne są żadne narzędzia w postaci wiertarki czy kołków. Wszystkie czynności wykonujemy za pomocą mocnych taśm, którymi przytwierdzamy żaluzję do okna.

Jak zamontować żaluzje dzień noc

Istnieją dwa sposoby na montaż żaluzji dzień noc - inaczej wykonuje się montaż żaluzji okiennej, a inaczej ściennej. Różnice zależą od kolekcji, z której wybieramy dany produkt.

W jaki sposób wykonuje się montaż okienny? Przede wszystkim jest on bardzo prosty, a dodatkowo bezinwazyjny - oznacza to, że do umocowania żaluzji na oknie nie są potrzebne żadne narzędzia. Wystarczy przygotować żaluzję, łącząc jej elementy zgodnie z instrukcją obsługi, a następnie zawiesić ją na ramie okna za pomocą haczyków lub taśm.

Jak zatem wykonuje się montaż ścienny? Tu wymagane są choć niewielkie umiejętności manualne, ponieważ tego typu instalacja żaluzji wymaga wywiercenia otworów, w których należy umieścić kołki i wkręty. Po przygotowaniu produktu, czyli złożeniu go w całość, wraz z łańcuszkiem bocznym, montujemy konstrukcję do sufitu czy też ściany, używając do tego dołączonych do zestawu kołków montażowych oraz wkrętów.

Jak zamontować żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane można zamontować aż na trzy sposoby. Pierwszy sposób, to montaż w świetle szyby. Polega on na wykonaniu niewielkich otworów w listwach przyszybowych (ważna informacja - ten element okna nie podlega gwarancji, ponieważ jest wymienny). Ten rodzaj montażu pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ponieważ dzięki niemu żaluzja nie odstaje od okna.

Drugim sposobem na zawieszenie żaluzji drewnianych jest ich montaż do skrzydła okiennego na bezinwazyjnych uchwytach w postaci haczyków. Do tego rodzaju montażu nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia ani nie wymaga on wiercenia otworów.

Trzeci sposób, to montaż do ściany bądź sufitu. Dzięki tego rodzaju instalacji, żaluzja pokrywa całkowicie wnękę okienną, co sprawdza się doskonale na dużych powierzchniach. Ten sposób montażu jest jednak inwazyjny, ponieważ całą konstrukcję montujemy na kołki i wkręty.

Jak zamontować żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe to najstarszy rodzaj przysłon okiennych, który zyskał drugie życie. Typowe żaluzje wykonywane są z trwałych surowców takich jak aluminium, bambus czy też drewno, co czyni je nie tylko efektownymi, ale również trwałymi osłonami okiennymi.

Żaluzje aluminiowe różnią się od siebie wielkością i sposobem montażu. Można je instalować zarówno do listew przyszybowych jak i na ramę okna czy też do sufitu lub ściany. Mogą być one sterowane ręcznie, ale dostępne są także wersje elektryczne. Sam rodzaj montażu, jak w pozostałych typach rolet, dzieli się na inwazyjny i bezinwazyjny. Po złożeniu rolety zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi, należy przymocować ją do danej powierzchni w wybrany przez siebie sposób.

Jak zamontować żaluzje bez wiercenia

Montaż żaluzji bez wiercenia to inaczej mówiąc - montaż bezinwazyjny. Co to oznacza? Dzięki takiej instalacji żaluzji nie ingerujemy w strukturę ściany czy też ramy okiennej. Jest to bezpieczny sposób, który przede wszystkim nie wpływa na utracenie gwarancji okna, a to bardzo ważne - szczególnie wtedy, gdy posiadamy nowe okna.

W jaki sposób wykonać montaż bezinwazyjny? Na początku należy przygotować żaluzję, by móc umieścić ją na oknie. Składamy ją zgodnie z instrukcją obsługi, krok po kroku stosując się do wszystkich wytycznych. Następnie gotowy produkt montujemy na ramie okiennej, przytwierdzając go za pomocą haczyków, które umieszczamy na górnej części ramy, bądź też przyklejając niewielkie zaczepy podklejone mocną taśmą samoprzylepną do wierzchniej warstwy ramy okna. Bezinwazyjny montaż żaluzji to bardzo prosta czynność, która nie wymaga szczególnych umiejętności. Kluczowym punktem całego procesu bezinwazyjnego montażu jest złożenie żaluzji w odpowiedni sposób, by po przytwierdzeniu jej do okna, działała zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Jak zamontować żaluzje do okien PCV

Żaluzje montowane w sposób bezinwazyjny idealnie przylegają do okien PCV. Zarówno montaż jak i demontaż żaluzji zakładanych w taki właśnie sposób jest banalnie prosty. Po odklejeniu uchwytów żaluzji podczas ich demontażu, ślady, które pozostają po mocnej taśmie samoprzylepnej łatwo zmyć za pomocą odrobiny rozpuszczalnika czy też zmywacza do paznokci, a niekiedy udaje się to wyłącznie przy pomocy płynu do mycia naczyń. Wystarczy namoczyć powierzchnię i pozostawić ją na chwilę, by zmiękła, a następnie zmyć resztki kleju za pomocą myjki do naczyń.

Łatwość w mocowaniu i zdejmowaniu żaluzji przeznaczonych do montażu bezinwazyjnego daje także możliwości ich częstej wymiany. To doskonały patent dla osób, które lubią zmiany w wystroju swojego wnętrza czy też w sytuacjach, gdy posiadamy dzieci. Ich gusta zmieniają się wraz z wiekiem, pomysły na aranżacje pokoju również. Dlatego też łatwa wymiana żaluzji to w takiej sytuacji wielki atut ich bezinwazyjnej instalacji.

Montaż żaluzji bez wiercenia

Zawieszanie rolet okiennych jest niezwykle proste i nie wymaga nawet wiertarki. Posiadanie wiertarki ułatwi to zadanie, ale wszystko można zrobić za pomocą śrubokręta lub... kleju. A jeśli trzeba zrobić otwór pilotażowy, aby rozpocząć śrubę, wystarczy stuknąć koniec gwoździa do ściany za pomocą młotka, a następnie wyciągnąć gwóźdź z powrotem. Dużo zależy od tego, czy montaż żaluzji bez wiercenia ma się odbywać w formie inwazyjnej czy nie.

Montaż żaluzji drewnianych bez wiercenia

Montaż żaluzji drewnianych bez wiercenia jest oczywiście możliwy, choć w przypadku tak ciężkich konstrukcji zalecamy jednak użycie wkrętów. Ponieważ żaluzje to stosunkowo ciężkie przedmioty – zwłaszcza te wykonane z plastiku i drewna – należy zakupić możliwie najmocniejszą taśmę lub klej, które poradzą sobie z żaluzjami. Montaż żaluzji drewnianych bez wiercenia ma najwięcej sensu wtedy, gdy wiemy, że nie zabawimy długo w danym miejscu lub jeśli lubimy częste zmiany aranżacji. Tylko wtedy takie rozwiązanie ma rację bytu.

Montaż żaluzji na oknie

Żaluzje to fantastyczne dodatki do domu, które zasługują na uznanie głównie przez wzgląd na wieloraki sposób montażu. Do najbardziej popularnego i najczęściej wybieranego należy montaż żaluzji na oknie. Pozwala on w sposób całkowicie bezinwazyjny umieścić żaluzję tam, gdzie chcemy. Nie trzeba korzystać z wiertarki, nie trzeba niszczyć okna – wystarczy użyć przygotowanych w zestawie klipsów, przy pomocy których wiesza się cały mechanizm na oknie, a dokładnie na jego górnej ramie. Pozwala w pełni otwierać okno, więc akurat o to nie ma się co martwić.


Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji