Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Zalety rolet ściennych 22.12.2019

Zalety rolet ściennych

Rolety ścienne to popularne osłony okienne, które mają niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają swobodne regulowanie ilości światła dostającego się do danego wnętrza. W zależności od aranżacji przestrzeni możemy zdecydować się na rolety jednobarwne lub kolorowe. Do eleganckich rozwiązań należą rolety dzień i noc, ale także ponadczasowe rolety wolnowiszące. Na jakie atuty można liczyć, montując tego typu osłonę w domowych przestrzeniach?

Spis treści:

  • Dlaczego rolety ścienne są dobrym rozwiązaniem?

  • Zalety rolety ściennej

Z wpisu dowiesz się, dlaczego ścienne rolety należą do popularnych osłon okiennych oraz na jakie plusy można liczyć, decydując się na ich zastosowanie. 

Dlaczego rolety ścienne są dobrym rozwiązaniem?

Wiele osób przekonuje się o tym, że rolety ścienne są lepszym wyborem niż popularne żaluzje. Przede wszystkim zapewniają znacznie lepszy efekt dekoracyjny. Rolety ścienne wewnętrzne sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Możemy wybierać praktycznie z całej palety barw, jeśli chodzi o kolor materiału. To dlatego bez trudu dopasujemy roletę do stylistyki pomieszczenia. Wybierając rolety dzień noc możemy stworzyć sobie odpowiednie warunki do wypoczynku, pracy, nauki, a jednocześnie pomieszczenie nie będzie całkowicie zaciemnione. To bardzo funkcjonalne osłony okienne, które dodatkowo przepięknie się prezentują. 

Rolety ścienne nie wymagają skomplikowanego czyszczenia. Wystarczy regularnie usuwać z nich kurz przy pomocy miękkiej ściereczki lub gąbki. Odpowiednie będzie także użycie odkurzacza ustawionego na minimalne ssanie. 

 Zalety rolety ściennej

Zakup ściennej rolety będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą nadać pomieszczeniom przestrzenności. Zajmują one znacznie mniej miejsca niż popularne firany czy zasłony. Co więcej, są one proste w obsłudze i montażu. Rolety ścienne pełnią także funkcję dekoracyjną. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na gładkie, czy kolorowe modele. Wśród nowoczesnych rolet wcale nie brakuje ciekawych barw czy wzorów!

Czyszczenie rolet materiałowych odbywa się na sucho. Zajmuje to niewiele czasu. Trudniejsze zabrudzenia możemy usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki i łagodnego detergentu. Niewątpliwym atutem tego typu osłon okiennych jest także praktyczność. Wystarczy odpowiednio dobrać materiał, aby w mig cieszyć się skuteczną ochroną przed słońcem. 

Czy rolety ścienne mają jakieś wady? Minusem może być kwestia doświetlenia pomieszczeń. Decydując się na zastosowanie rolet w swoich domowych przestrzeniach, musimy od razu określić, jaki rodzaj materiału spełni najbardziej nasze oczekiwania. Do pokoi, które mają być jedynie częściowo zacienione, można wybrać rolety ścienne w jasnych barwach. Z kolei w sypialni warto zamocować ciemniejsze odcienie rolet. Jeśli kupujemy rolety dzień noc izolacja światła będzie mniejsza i trzeba się z tym liczyć. Ostateczny wybór będzie zależny od indywidualnych oczekiwań. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji