Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Zalety rolet noc dzień

Nie ulega wątpliwości, że zarówno w modzie, jak i we wnętrzach pojawiają się nowe trendy. Jedne z nich przemijają wraz z mijającym sezonem, inne pozostają z nami na dłużej. W świecie aranżacji wnętrz prawdziwym fenomenem okazały się rolety dzień noc. To właśnie one mogą poszczycić się doskonałym wyglądem i ogromną funkcjonalnością. Bywają również nazywane roletami duo. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyboru odpowiednich osłon okiennych, warto pochylić się nad nimi na dłużej. Poniższe wskazówki z pewnością okażą się drogowskazem.

Spis treści:

  • Skąd popularność rolet dzień i noc?

  • Wady i zalety rolet noc dzień

Z wpisu dowiesz się, dlaczego rolety dzień i noc cieszą się tak ogromną popularnością oraz jakie są ich wady i zalety.

Skąd popularność rolet dzień i noc?

Rolety materiałowe dzień i noc zyskały popularność ze względu na strukturę materiału. Składa się on z pasów transparentnych oraz zaciemniających ułożonych naprzemiennie. Materiał w rolecie jest podwójny, dlatego podczas poruszania można idealnie dopasować ilość światła, jaka ma wpadać do pomieszczenia. Dzięki temu stwarzamy sobie doskonałe warunki do pracy, nauki, odpoczynku, a jednocześnie we wnętrzu nie panuje nieprzyjemny mrok. 

Rolety noc dzień są dostępne w wielu różnorodnych wariantach. Ich atutem jest efektowny design, który wpasuje się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne przestrzenie. Umiejętne połączenie rolety dzień noc z innymi elementami aranżacji to klucz do sukcesu. Ogromnym plusem rolet duo jest to, że dostępne są w trzech systemach. Można zdecydować się na rolety dzień noc wolnowiszące, które przykręca się do ściany nad oknem lub ramy okiennej, bezinwazyjne rolety mini oparte na zaczepach, które nie wpływają na skrzydło okienne, rolety w kasecie, w której materiał można wygodnie ukryć. 

Wady i zalety rolet noc dzień

Jak każde osłony okienne, rolety dzień i noc mają swoje plusy i minusy. Niewątpliwym atutem jest możliwość bardzo płynnej regulacji światła. Możemy dopasować wymaganą ilość światła w pomieszczeniu do naszych potrzeb. To dlatego roleta dzień noc jest tą, która zagwarantuje nam największą funkcjonalność. Oczywiście ogromną zaletą jest również dekoracyjny charakter rolet dzień noc. Możemy regulować przepuszczalność światła, a jednocześnie zmieniać wygląd samej rolety. Dowolność kombinacji to ogromny atut. Pasiasta roleta sama w sobie jest dekoracją, dlatego nie ma konieczności dopasowywania firan. Rolety duo są również proste w montażu i demontażu - szczególnie, gdy zdecydujemy się na rolety mini. Ich zamocowanie nie wymaga pomocy fachowca. 

Czy rolety noc i dzień mają jakieś wady? Dla niektórych minusem może być brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Zawsze pozostanie prześwit światła. Niektórzy wymieniają jako minut również to, że okna mogą wyglądać mniej atrakcyjnie z zewnątrz budynku. To jednak bardzo subiektywne odczucia, dlatego najlepiej samodzielnie sprawdzić warianty rolet dzień noc i zadecydować, czy będą odpowiednim wyborem do naszych wnętrz.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji