Pracujemy od 7:00 do 20:00.
05.10.2020

Rolety zaciemniające - do jakiego pomieszczenia?

Spory wybór rolet dostępnych na rynku, umożliwia precyzyjne dobranie rolety do swoich potrzeb. Idealne rolety powinny zapewniać wysoki poziom prywatności oraz zaciemniać pomieszczenie odpowiednio do trwającej pory roku. W lato, gdy pragniemy odpocząć od upału w przyjemnym chłodzie, rolety powinny izolować wpadające do wnętrza promienie słoneczne, zaś zimą, gdy wieczory są dłuższe, zapewnić nam intymność. O czym trzeba pamiętać wybierając rolety do mieszkania? Rolety zaciemniające - do jakiego pomieszczenia nadają się najlepiej? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Na co należy zwrócić uwagę wybierając roletę zaciemniającą?
  • Do jakich pomieszczeń wybrać roletę zaciemniającą?

We wpisie dowiesz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając rolety zaciemniające do mieszkania, oraz do jakich pomieszczeń idealnie nadaje się ten typ materiału.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając roletę zaciemniającą?

Typ pomieszczenia - najważniejszym kryterium wyboru rolety zaciemniającej jest typ pomieszczenia, w którym ma się ona znajdować, oraz charakter czynności jakie są w nim wykonywane. Roleta zaciemniająca nie sprawdzi się w kuchni oraz salonie, które są pomieszczeniami wymagającymi dobrego oświetlenia w ciągu dnia. W salonie przeważnie czytamy książki i magazyny, oglądamy telewizję czy rozmawiamy z domownikami. Jeżeli pokój dzienny jest połączony z jadalnią, to serwujemy w nim także posiłki. Wszystkie te czynności wymagają dobrego oświetlenia. W kuchni także przydaje się stały dostęp do światła dziennego, niezbędny do przygotowywania posiłków i np. precyzyjnego krojenia składników.
Strona świata - pomieszczenia znajdujące się od zachodniej i południowej strony świata, są silnie oświetlone w ciągu dnia i z tego powodu, wymagają skuteczniejszej ochrony przeciwsłonecznej. Rolety zaciemniające z pewnością przydadzą się w sypialni, której okna wychodzą właśnie na wymienione kierunki świata. Warto, aby zastosowane rolety posiadały dodatkową warstwę izolującą ciepło pochodzące z promieni słonecznych. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć nagrzewania się pomieszczeń w cieplejsze pory roku. Okna wychodzące na wschód oraz północ nie potrzebują mocno kryjących przesłon okiennych, ponieważ są słabiej doświetlone.
Piętra - zaciemniające rolety najlepiej przysłużą się mieszkańcom niższych pięter, na których istotnym aspektem jest ochrona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. Dotyczy to zarówno przebywania w pomieszczeniu w ciągu dnia, jak i wieczorową porą. Jeśli okna wychodzą na własny ogród, można zastosować rolety o niższym stopniu zaciemnienia.

Do jakich pomieszczeń wybrać roletę zaciemniającą?

Kluczowym zadaniem rolet zaciemniających, jest całkowite blokowanie światła wpadającego do pomieszczenia. Mówiąc o świetle mamy na myśli różne jego źródła np. światło słoneczne, światło latarni ulicznych, światło lamp przejeżdżających samochodów, światło księżyca itd. Oznacza to, że zastosowana tkanina powinna cechować się grubym splotem oraz posiadać dodatkową warstwę gumy, która powoduje 100% zaciemnienie okna. Rolety zaciemniające sprawdzą się więc najlepiej w pokojach takich jak sypialnia czy gabinet, których okna znajdują się od zachodniej i południowej strony świata.  Dobrym pomieszczeniem do zastosowania rolet zaciemniających jest także łazienka z oknem, znajdująca się na parterze. Rolety zaciemniające zapewnią pełną prywatność podczas użytkowania łazienki. 

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji