Pracujemy od 7:00 do 20:00.
26.01.2021

Rolety plisowane - do jakich okien?

Rolety wewnętrzne plisowane, zachwycają użytkowników ozdobną formą i wysoką funkcjonalnością. Operowanie światłem w pomieszczeniu za pomocą rolet plisowanych, jest niezwykle proste i umożliwia pełną regulację ilości światła, wpadającego do pomieszczenia. Plisy okienne są na tyle uniwersalnym produktem, że sprawdzają się w wielu pomieszczeniach i na różnych modelach okien. Plisy okienne różnią się od klasycznych rolet i żaluzji, konstrukcją i sposobem obsługi. Nie znajdziemy tutaj systemu łańcuszkowego, ani rolki do nawinięcia tkaniny rolety. Jak zatem działa roleta plisowana? Do jakich okien się nadaje? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Rolety plisowane do okien niestandardowych
  • Rolety plisowane do okien dachowych
  • Rolety plisowane do salonu
  • Rolety plisowane do gabinetu
  • Rolety plisowane do pokoju dziecięcego

We wpisie przeczytasz, dlaczego żaluzje plisowane świetnie nadają się do okien niestandardowych, do okien dachowych i do okien w pokoju dziennym. Dowiesz się także, dlaczego rolety są idealnym rozwiązaniem do gabinetu i pokoju dziecięcego.

Rolety plisowane do okien niestandardowych

Jeżeli okno wymagające przesłonięcia, posiada niestandardowe wymiary lub kształty, możesz skorzystać z usługi wykonania rolety plisowanej na zamówienie. W tym celu, niezbędne będą dokładne wymiary okna, które możesz zmierzyć samodzielnie, korzystając z instrukcji pomiaru lub możesz zlecić to zadanie profesjonalnej ekipie. Dzięki wyjątkowej formie rolety plisowanej, tkanina może być zwijana na dowolnej części szyby. Roletę możemy umieścić na środkowej, dolnej lub górnej części szyby, lub całkowicie ją złożyć. Tkanina rolety zostanie także docięta, idealnie do kształtu okna.

Rolety plisowane do okien dachowych

Materiał rolety złożony w harmonijkę i rozpięty pomiędzy dwoma prowadnicami, daje możliwość złożenia rolety na dowolnym fragmencie szyby. To jedyna roleta na rynku, która umożliwia zasłonięcie jedynie środkowej lub dolnej części okna. Dzięki prowadnicom, roleta plisowana jest na całej płaszczyźnie przytrzymywana blisko ramy okiennej i szyby okna, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do okna dachowego. Nietypowa konstrukcja okien dachowych, wymaga zastosowania specjalnej rolety - roleta powinna opierać się działaniu grawitacji. Dzięki zastosowanym prowadnicom, plisa okienna nie opada. Plisy do okien dachowych umożliwiają jednoczesne przesłonięcie okna i jego uchylenie. Roleta plisowana zapobiega także nadmiernemu nagrzewaniu poddasza w okresie letnim, oraz izoluje pomieszczenie przed utratą ciepła w zimie.

Rolety plisowane do salonu

Plisy okienne, to także perfekcyjne rozwiązanie do przesłonięcia okien w salonie. W zależności od rodzaju wykonywanych aktywności, możemy dowolnie operować ilością światła wpadającą do pomieszczenia. W salonie najlepiej sprawdzi się roleta plisowana w jasnych kolorach, wykonana z przepuszczających światło rodzajów tkaniny. Całkowite zasłonięcie okien, w salonie usytuowanym na parterze, osłoni mieszkańców przed niechcianymi spojrzeniami, jednocześnie pozostawiając w pomieszczeniu stały poziom światła dziennego. Żaluzje plisowane można z powodzeniem zestawić z firanami i zasłonami, uzyskując efektowną aranżację okienną.

Rolety plisowane do gabinetu

Poza niepodważalną funkcjonalnością rolety plisowanej, posiada ona także elegancką i ozdobną formę. Roleta plisowana występuje w wielu wariantach kolorystycznych, więc z powodzeniem dopasujemy ją do wnętrz w różnych stylach. Plisy okienne w klasycznych kolorach brązu i zieleni, świetnie będą pasowały do eleganckiego gabinetu z drewnianym parkietem i stylizowanymi meblami z litego drewna. Rolety plisowane, umożliwiają także wygodną pracę przy komputerze, przesłaniając jaskrawe światło słoneczne. Zapewniają także odpowiedni nastrój, sprzyjający skupieniu.

Rolety plisowane do pokoju dziecięcego

Dlaczego plisy okienne to dobre wyjście do pokoju naszej pociechy? Jest to związane z łatwą i bezpieczną obsługą rolety. Roleta plisowana nie posiada systemu łańcuszkowego, a jej obsługa, odbywa się za pomocą uchwytów zamocowanych u góry i u dołu tkaniny rolety. Wiszący łańcuszek występujący w klasycznych modelach rolet okiennych, nie będzie w tym wypadku przyciągać wzroku malucha i prowokować go do zabawy. Żaluzje plisowane wykonane z tkaniny zaciemniającej, stworzą także idealne warunki do snu. Ponadto, specyficzna konstrukcja rolety zapobiega powstawaniu prześwitów, które mogą zakłócać spokojny sen dziecka.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji