Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Rolety na wymiar czy gotowe? 08.09.2023

Rolety na wymiar czy gotowe?

Podczas aranżacji wnętrza jednym z kluczowych elementów, który ma wpływ na wygląd i funkcjonalność pomieszczenia, są okna. Odpowiedni wybór osłon okiennych jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa na atmosferę, prywatność oraz ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Wybierając rolety, często pojawia się pytanie: rolety na wymiar czy gotowe? W tym artykule przeanalizujemy obie opcje, podkreślając ich zalety i wady, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego wyjątkowego wnętrza.

Gotowe rolety o standardowych wymiarach – czy warto?

Gotowe rolety to produkty dostępne w standardowych rozmiarach, które można zakupić w sklepach budowlanych, marketach lub sklepach internetowych. Są one łatwo dostępne i zazwyczaj tańsze niż rolety na wymiar. Oto kilka zalet i wad rolet gotowych:

 1. 1. Dostępność: Rolety gotowe są dostępne od ręki, co oznacza, że można je zakupić i zamontować w pomieszczeniu w krótkim czasie. To wygodne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz szybko zmienić wygląd swoich okien.
 2. 2. Cena: Rolety gotowe są zazwyczaj tańsze niż rolety na wymiar, co może być atrakcyjne dla osób z ograniczonym budżetem.
 3. 3. Wiele opcji: Mimo że rolety gotowe są dostępne w standardowych rozmiarach, wciąż można znaleźć wiele różnych rodzajów materiałów, kolorów i wzorów, co pozwala na pewną elastyczność w wyborze.

A jakie są wady?

 1. 1. Brak dokładnego dopasowania: Rolety gotowe nie są dostosowane do konkretnej wielkości okna, co oznacza, że mogą nie pasować idealnie do Twoich wymiarów okna. To może prowadzić do niedoskonałości w wyglądzie i funkcjonalności.
 2. 2. Mniejszy wybór montażowy: Rolety gotowe są zazwyczaj dostępne tylko w jednym wariantach montażu, co może ograniczać możliwości aranżacyjne.
 3. 3. Brak indywidualizmu: Rolety gotowe nie pozwalają na perfekcyjne dostosowanie do stylu wnętrza i preferencji.

Rolety na wymiar – czy warto?

Rolety na wymiar to osłony okienne idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dokładne dopasowanie do swoich okien oraz chcą stworzyć spersonalizowane wnętrze. Oto kilka zalet i wad rolet na wymiar:

 1. 1. Precyzyjne dopasowanie: Rolety na wymiar są idealnie dopasowane do wymiarów Twoich okien, co gwarantuje estetyczny wygląd i skuteczną funkcjonalność.
 2. 2. Pełna indywidualizacja: Wybór materiałów, kolorów, wzorów oraz rodzaju montażu jest całkowicie spersonalizowany, co pozwala na stworzenie rolety, która idealnie pasuje do Twojego stylu i preferencji.
 3. 3. Lepsza kontrola nad oświetleniem: Rolety na wymiar pozwalają na dokładną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w przypadku różnych rodzajów osłon okiennych, takich jak rolety dzień-noc.

A jakie są wady?

 1. 1. Wyższa cena: Rolety na wymiar są zazwyczaj droższe niż gotowe produkty ze względu na spersonalizowane wykonanie.
 2. 2. Dłuższy czas oczekiwania: Proces produkcji rolet na wymiar może wymagać więcej czasu, co oznacza, że będziesz musiał poczekać nieco dłużej, zanim zostaną zamontowane w Twoim pomieszczeniu.

Rolety wewnętrzne na wymiar czy gotowe?

Ostateczny wybór między roletami o niestandardowych wymiarach na indywidualne zamówienie a gotowymi zależy od Twoich potrzeb, budżetu oraz priorytetów. Rolety gotowe są szybkie i dostępne od ręki, ale nie zapewniają takiego stopnia dopasowania i indywidualizacji jak rolety na wymiar. Jeśli zależy Ci na idealnym dopasowaniu do okien i stworzeniu wnętrza zgodnego z Twoim stylem, rolety na wymiar mogą być najlepszym wyborem. To inwestycja, która wpłynie pozytywnie na wygląd i funkcjonalność Twojego wnętrza przez wiele lat - zamówienie rolet tego typu to zawsze trafny wybór.

W naszej ofercie są różne rolety, w tym rolety rzymskie i dzień-noc - zapraszamy!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji