Pracujemy od 7:00 do 20:00.
12.02.2020

Rolety dzień noc i ich atuty

Wśród wielu rodzajów rolet prym wiodą rolety dzień noc, czyli system rolet day&night. Co kryje się pod tym pojęciem? To specyficzny rodzaj rolet, które składają się z naprzemiennie ułożonych pasów. Niektóre pasy są wykonane z tkaniny zaciemniającej, inne zaś z transparentnej. System ten sprawia, że możemy zredukować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, a jednocześnie zapewnić sobie dostęp do naturalnego światła. Nic dziwnego, że funkcjonalne rolety dzień noc coraz częściej znajdują się w oknach polskich mieszkań. Jakie są jeszcze atuty rolety dzień noc? Czy warto je zainstalować w oknach?

Spis treści:

  • Czym są rolety dzień noc?

  • Czy warto wybrać rolety noc dzień?

  • Rodzaje rolet dzień noc

  • Zalety rolet dzień noc

Z wpisu dowiesz się, czym są rolety dzień noc, jakie są zalety tego typu osłon okiennych oraz jakie warianty mamy do wyboru. 

Czym są rolety dzień noc?

System day&night ma bardzo wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest zastosowanie dwuwarstwowej tkaniny. To właśnie dzięki poziomym pasom o różnej przepuszczalności światła możliwe jest komfortowe regulowanie stopnia nasłonecznienia pomieszczenia. Roleta dzień noc pozwala na całkowite zasłonięcie okna, pozostawienie rolety półprzepuszczalnej lub jej całkowite podniesienie do góry. Rolety te zapewniają intymną atmosferę i komfortowe warunki we wnętrzach. Tkanina w roletach dzień noc posiada naprzemiennie ułożone pasy. Wystarczy za ich pomocą regulować przepływ światła. Rozwiązanie to umożliwia na stworzenie we wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Dodatkowym plusem jest prosty montaż. 

Czy warto wybrać rolety noc dzień?

Choć niewątpliwie rolety noc dzień mają ogrom zalet, warto także wspomnieć o minusach, aby mieć świadomość, na jaki produkt się decydujemy. Przede wszystkim rolety umożliwiają częściowe przysłonięcie okna, zaciemnienie lub całkowite odsłonięcie. Niektórzy uważają, że jednak stuprocentowe zaciemnienie nie jest możliwe. Może okazać się to prawdą wtedy, gdy wybieramy rolety kiepskiej jakości. Decydując się na zakup rolet dzień noc od producenta, możemy mieć pewność, że wybieramy produkt wysokiej klasy. Dla niektórych minusem może być także wygląd okna na zewnątrz. Jedni uważają, że rolety prezentują się efektownie, inni wręcz przeciwnie. Jest to już kwestia gustu. 

Warto podkreślić, że rolety dzień noc można zastosować we wszystkich pomieszczeniach: sypialni, salonie, kuchni, łazience, pokoju dziecięcym. To osłony okienne, które dosłownie zrewolucjonizowały rynek. Stały się popularne z dnia na dzień. Wyglądają estetycznie, są wysoce funkcjonalne, pasy możemy ustawiać w dowolny sposób, zyskując tym samym naprawdę szerokie możliwości, jeśli chodzi o przyciemnienie okna. 

Rodzaje rolet dzień noc

Co istotne, rolety dzień noc występują w kilku wariantach. Oczywiście możemy także wybierać z niemal niezliczonej puli kolorów, sposobów wykonania czy kilku typów montażu. Warto dokładnie przemyśleć wybór osłony, bo od tego zależy nasze późniejsze zadowolenie. Wyróżniamy rolety dzień noc:

  • klasyczne,

  • bezinwazyjne,

  • w kasecie.

Klasyczne rolety wolnowiszące są przykręcane do ściany bądź do ramy okna. Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy wybieramy rolety na duże okna. Rolety dzień noc bezinwazyjne są łatwe w montażu. Opierają się na zaczepach, nie niszczymy ramy okna. Do najbardziej eleganckich rozwiązań należą rolety dzień noc w kasecie. Posiadają specjalne prowadnice, dlatego są idealnie utrzymane w wybranej pozycji, chowają się w kasecie, więc się nie brudzą. 

Zalety rolet dzień noc

Jak widać, rolety dzień noc mają wiele zalet. Oprócz powyższych atutów warto jeszcze wymienić ich uniwersalność. Świetnie sprawdzają się w dosłownie każdym pomieszczeniu i pozwalają na dopasowanie ilości wpadającego światła do pomieszczenia. Są idealne na każdą porę roku, podczas gdy inne typy rolet mogą spełniać swoje funkcje jedynie częściowo. Rolety dzień noc mają szerokie możliwości regulowania. Dodatkowy atut to prostota montażu. Roletę można przenosić z okna na okno. Ich ciekawy wygląd sprawia, że są również elementem dekoracyjnym wnętrza. 

Minusem rolet dzień noc może być ich cena. I choć faktycznie kosztują one więcej niż zwykłe rolety materiałowe, różnica nie jest aż tak drastyczna. Co więcej, w rolety noc dzień warto zainwestować, gdyż są trwałe i mogą posłużyć nam dłużej niż rolety tradycyjne. Oczywiście warto kierować się przede wszystkim własnym gustem i estetyką pomieszczenia podczas wyboru odpowiednich rolet do wnętrza. Bez wątpienia jednak pod uwagę należy wziąć funkcjonalne rolety noc dzień.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji