Pracujemy od 7:00 do 20:00.
17.08.2020

Roleta ścienna - kiedy ją zastosować?

Roleta ścienna to najpopularniejszy typ rolety okiennej. Wybierana jest do apartamentowców, jak i do domów jednorodzinnych. To dobry wybór do każdego wnętrza, który nie tylko skutecznie ochroni je przed nagrzaniem i promieniami słonecznymi, ale także wpasuje się w większość stylów. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i rodzajów materiałów, idealnie dopasujemy roletę ścienną do swoich preferencji. Rolety ścienne doskonale nadają się do okien, drzwi balkonowych lub tarasowych. Jakie wyróżniamy rodzaje rolet ściennych? Czym się charakteryzują? Zapraszamy do czytania.

Spis treści:

  • Rolety ścienne - cechy
  • Rolety ścienne materiałowe
  • Rolety ścienne dzień noc
  • Rolety ścienne zaciemniające
  • Czyszczenie rolet ściennych

We wpisie dowiesz się jakie wyróżniamy rodzaje rolet ściennych, czym one się charakteryzują oraz gdzie można je zastosować.

Rolety ścienne - cechy

Do najważniejszych cech rolet ściennych, należy łatwość montażu, lekkość konstrukcji i dobra ochrona przed promieniami słonecznymi. To idealne rozwiązanie w przypadku, gdy nie ma możliwości montażu rolety na ramie okiennej. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety montowane na ramie okiennej, więc najlepiej sprawdza się tam, gdzie ilość światła powinna być większa. Rozwiązaniem tego problemu jest także zastosowanie rolety zaciemniającej, o której będziemy pisać poniżej. Montaż jest prosty i nieskomplikowany, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie ekipy montażowej, która precyzyjnie zamontuje roletę. Dzięki temu unikniemy w przyszłości problemów z opadaniem lub krzywym zwijaniem rolety, które głównie wynikają z niepoprawnego montażu rolety.

Rolety ścienne materiałowe

W wypadku rolety materiałowej, mamy do wyboru dowolną kolorystykę i transparentność tkaniny, z której zostanie ona wykonana. Jeżeli szukamy rolet do ciemniejszych pomieszczeń znajdujących się na parterze, to istotny będzie wybór jaśniejszego koloru rolety o nieprzejrzystej tkaninie. Jasna roleta zapewni większy dostęp światła do pomieszczenia, ale też zagwarantuje wysoki poziom prywatności przez zastosowanie kryjącej tkaniny. Z kolei do jasnych pomieszczeń znajdujących się na wyższych piętrach, można zastosować ciemniejsze kolory i mniej kryjącą tkaninę na rolety. Roleta materiałowa składa się z rolki umieszczanej nad oknem, oraz systemu podciągania złożonego z odpowiedniego mechanizmu oraz linki. Ten typ rolety nadaje się praktycznie do każdego wnętrza.

Rolety ścienne dzień noc

To niezwykle popularny wariant rolety, z którego chętnie korzystają klienci. Roleta składa się z dwóch typów tkaniny - przepuszczającej światło, oraz z kryjącym gęstym splotem. Pasy tkaniny są ułożone poziomo i naprzemiennie. Natężeniem docierającego do pomieszczenia światła, steruje się za pomocą nakładania się na siebie warstw tkaniny rolety. Osiągniemy nią efekt całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, lub efekt żaluzji przepuszczających światło do wnętrza. Unikatowy wzór pasów, będzie estetycznym dopełnieniem wnętrza, zwłaszcza w stylu nowoczesny. Ten typ rolety sprawdzi się idealnie w pokoju dziennym, sypialni czy gabinecie.

Rolety ścienne zaciemniające

Rolety zaciemniające posiadają zazwyczaj dodatkową powłokę, która decyduje o nieprzepuszczalności tkaniny. Jest to opcja idealna do silnie nasłonecznionych wnętrz, do których przez cały dzień wpadają promienie słoneczne. Szczególnie często są wybierane do salonów, pokojów dziennych i sypialni - czyli przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku, drzemki czy snu. Rolety zaciemniające gwarantują wysoki komfort termiczny co oznacza, że dzięki specjalnej powłoce nie powodują nagrzewania wnętrza pomieszczenia. Jest to także doskonałe rozwiązanie na zimę, aby ograniczyć utratę ciepła we wnętrzu. Rolety te, przyczyniają się do ekonomicznego funkcjonowania domu.

Czyszczenie rolet ściennych

Rolety materiałowe są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy regularnie je odkurzać suchą szmatką lub miotełką. Jeśli roleta uległa zabrudzeniu, dopuszczalne jest także przecieranie ich wilgotną ściereczką lub miękką gąbką. Niektóre materiały rolet są wrażliwe na detergenty, więc nie zaleca się ich stosowania. W efekcie, mogą pojawić się na nich przebarwienia lub plamy. Rolety materiałowe należy obsługiwać delikatnie i nie szarpać na siłę linki rolety.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji