Pracujemy od 7:00 do 20:00.
28.06.2022

Plisy czy rolety?

Okna to elementy, które - aby dobrze wyglądać - wymagają wykorzystania odpowiednich zasłon okiennych. Najczęstszym rozwiązaniem w tym przypadku są rolety oraz plisy. Dzięki nim można uzyskać zadowalający efekt oraz zapewnić sobie odpowiednio poziom komfortu. Sporo osób nie wie jednak, na co się zdecydować. Jedna jak i druga opcja ma swoje zalety oraz wady. Warto je więc poznać, jeśli zależy Ci na jak najlepszym rezultacie i odpowiedniej funkcjonalności.

Spis treści

Wybór zasłony okiennej

Rolety dzień noc

Funkcjonalność w przypadku rolet

Plisy okienne do jasnego pomieszczenia

Plisy czy rolety dzień noc?

Rolety czy plisy do nowoczesnego wnętrza?

Zapewnienie sobie prywatności

Przesłona okienna do kuchni

Rolety jako ozdoba okna

Podsumowanie - plisy czy rolety?

Wybór zasłony okiennej

Rolety okienne oraz rolety plisowane to coś, na co decyduje się najwięcej osób, jeśli mówimy o sprawdzonej przesłonie okna. Tradycyjne zasłony tracą już popularność, choćby dlatego, że w coraz mniejszej liczbie domów znajdują się karnisze. Zarówno plisy jak i rolety można wybierać w wielu kolorach oraz rodzajach. Stwarza to idealne warunki do urządzenia wnętrza w swoim domu lub też mieszkaniu wedle własnego planu.

Rolety dzień noc

Fenomen rolet dzień noc polega przede wszystkim na ich różnym stopniu przepuszczalności światła. Doskonale odbijają one promienie słoneczne, przez co znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach. W nocy natomiast sprawdzą się w przypadku pełni księżyca lub w momencie, gdy lampy uliczne utrudniają zaśnięcie. Tkanina podzielona na poziome pasy - przejrzyste i kryjące sprawia, że rolety okienne dzień noc są bardzo wygodnym rozwiązaniem w momencie, gdy chcesz uzyskać konkretną ilość światła w każdym ze swoich pomieszczeń.

Funkcjonalność w przypadku rolet

Rolety ścienne to doskonałe rozwiązanie, które pozwala jednocześnie poprawić wygląd okna jak i zapewnić sobie komfort i wygodę. Zarówno roleta jak i żaluzje doskonale sprawdzą się w sypialni, ponieważ pozwalają one na uzyskanie wyjątkowego i przyjemnego klimatu. Przepuszczają światło jedynie w określonym stopniu, co daje rewelacyjny efekt.

Plisy okienne do jasnego pomieszczenia

Funkcjonalność plis okiennych znana jest od dawna. Dzięki nim można uchronić się przed ostrym słońcem, a im ciemniejszy kolor tkaniny, tym skuteczniej można to zrobić. Kolejną zaletą plis okiennych jest możliwość przesuwania tkaniny we wszystkie strony, zarówno do góry jak i dołu, co pozwala na dopasowanie plis okiennych do swoich potrzeb. Plisowany materiał można też łatwo wyczyścić co stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu.

Plisy czy rolety dzień noc?

Od tego czy wybierzesz roletę czy też plisę zależy przede wszystkim to, który z tych produktów będzie lepiej pasował do Twoich pomieszczeń. Różnice są widoczne również w sposobie montażu. Rolety ścienne dostępne są w różnych kolorach i rodzajach, co daje szerokie możliwości pod kątem aranżacji wnętrz. Ciemniejszy kolor plis natomiast pozwala na skuteczną ochronę przed słońcem lub też zasłonięcie jedynie wybranego fragmentu szyby. Każdy rodzaj osłony okiennej ma swoje zastosowanie, więc wybór zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb.

Rolety czy plisy do nowoczesnego wnętrza?

Ładna plisa to bez wątpienia coś, co ma bezpośredni wpływ na wygląd danego wnętrza. Często nie jest ona widoczna na pierwszy rzut oka, ale jest to rodzaj dodatku, który warto wziąć pod uwagę w momencie, gdy decydujesz się na zmiany. Nowoczesny design rolet sprawia, że okna wyglądają o niebo lepiej, a właściwości termoizolacyjne i odpowiednia jakość materiału sprawiają, że światło słoneczne nie nagrzewa tak szybko pomieszczenia.

Zapewnienie sobie prywatności

Niezaprzeczalną zaletą rolet oraz plis jest możliwość zapewnienia sobie prywatności. Dzięki nim można zasłonić dowolną część okna i uchronić się tym samym przed wzrokiem sąsiadów. Wysokiej jakości materiał pozwoli mieć pewność, że produkt posłuży przez długi czas.

Przesłona okienna do kuchni

Kuchnia to dla wielu jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Rolety plisowane będą w jej przypadku doskonałym wyborem, który umożliwi uzyskanie odpowiedniego efektu i wysokiej funkcjonalności. Wysokiej jakości materiał umieszczony w kasecie u góry okna nie tylko jest odporny na większe zabrudzenia, ale z czasem w razie potrzeby można go też łatwo i bezproblemowo wyczyścić.

Rolety jako ozdoba okna

Zarówno rolety jak i plisy należą do jednych z najczęściej wybieranych przesłon do okien. Jest to element wystroju wnętrza, który ze względu na swoje właściwości pozwala uzyskać niesamowity efekt pod kątem przepuszczania światła. Plisa regulowana zarówno od dołu jak i góry pozwoli Ci dobrać ilość promieni słonecznych, jakie mają dostawać się do wnętrza pokoju.

Podsumowanie - plisy czy rolety?

Wybór plis czy też rolet zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Są to przesłony do okien, które sprawdzają się w różnych sytuacjach i które pozwalają na uzyskanie różnych efektów. Warto na pewno stawiać na wysokiej jakości materiał, by plisa czy też roleta posłużyła jak najdłużej.

Przeczytaj i dowiedz się więcej:
Jak udekorować okno kuchni?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji