Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Kiedy wybrać roletę ścienną?

Jeśli chcesz zastosować rolety w swoich wnętrzach, ale nie ma możliwości, aby zamontować je na oknie, jest na to skuteczne rozwiązanie. Właśnie z uwagi na potrzeby najbardziej wymagających klientów powstały rolety ścienne. Od rolet okiennych różnią się tym, że montujemy je na suficie lub na ścianie. Jak je prawidłowo zamocować? Jakie rodzaje rolet ściennych mamy do wyboru? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak zamontować rolety ścienne?

  • Rodzaje rolet ściennych

  • Roleta ścienna standardowa czy na wymiar?

Z wpisu dowiesz się, jak prawidłowo montować roletę ścienną, jakie są rolety ścienne do wyboru oraz czy warto decydować się na osłonę okienną na wymiar.

Jak zamontować rolety ścienne?

Ścienne rolety są również nazywane roletami wolnowiszącymi. Skąd taka nazwa? Wszystko z uwagi na nietypowy sposób montażu. Tego rodzaju rolety nie są montowane na ramie okiennej, lecz bezpośrednio do ściany lub sufitu. Odpowiedni montaż osłony okiennej ma kluczowe znaczenie. Na szczęście nie jest to bardzo skomplikowane. W pierwszym kroku wywiercamy otwory, w których umieszczamy kołki montażowe. Kolejno przykręcamy wspornik, na którym osadzona będzie roleta. Do każdej zamówionej rolety dołączona jest dokładna instrukcja montażu, dlatego można go przeprowadzić w kilka minut. 

Rodzaje rolet ściennych

W ofercie można znaleźć kilka rodzajów rolet. Są to rolety ścienne dzień i noc oraz gładkie rolety ścienne. W przypadku rolet noc dzień można liczyć na ponadprzeciętną funkcjonalność. Wszystko ze względu na to, że te osłony okienne są wykonane z pasów materiału naprzemiennie transparentnego i nieprzepuszczającego światła. Budowa rolety dzień noc pozwala na wysoką kontrolę i regulację poziomu jasności czy zaciemnienia w naszych wnętrzach. Można wybierać z bardzo wielu kolorów do wyboru. Modele mogą różnić się również gramaturą materiału oraz wykończeniem. Rolety ścienne dzień i noc można wykorzystać we wnętrzach loftowych, nowoczesnych, klasycznych czy vintage. 

Drugi rodzaj to rolety wewnętrzne gładkie. Tego typu osłony okienne należą do produktów półprzepuszczających światło. Są wykonane z materiału o gęstym splocie. Ogromnym atutem jest to, że są łatwe w utrzymaniu w czystości. Znajdą zastosowanie w klasycznych wnętrzach lub stylizowanych na retro.  

Roleta ścienna standardowa czy na wymiar?

Decydując się na zakup rolet ściennych, pozostaje jeszcze pytanie - czy wybierać modele standardowe, czy kupować modele ścienne szyte na wymiar. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb. W ofercie można znaleźć ścienne rolety wykonane w standardowych wymiarach, lecz w razie potrzeby można także zdecydować się na rolety na zamówienie. Jeśli posiadamy okna o standardowych wymiarach, wystarczy wybrać interesujący nas model, kolor i złożyć zamówienie. W przypadku nietypowych okien warto skontaktować się z producentem rolet, aby zapytać o możliwość ich wykonania na wymiar. Cena rolet ściennych jest bardzo atrakcyjna, dlatego z pewnością nie obciążymy nadmiernie domowego budżetu.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji