Pracujemy od 7:00 do 20:00.
10.06.2022

Karnisz sufitowy czy ścienny?

Wyposażenie domu jest niezwykle ważne. To, jakie dodatki, np. karnisze sufitowe lub karnisze ścienne, wybierzesz, ma bezpośredni wpływ nie tylko na aranżację wnętrza, ale także na Twoje samopoczucie. Zobacz, jak zamontować karnisz, ale przede wszystkim który wybrać - karnisz sufitowy czy ścienny.

Spis treści

Aranżacja wnętrza domu

Ozdobne zakończenia

Jak zamontować karnisz?

Rodzaje karniszy

Karnisze sufitowe

Karnisze ścienne

Karnisz sufitowy czy ścienny?

Karnisz a umiejscowienie okna

Jak znaleźć odpowiedni karnisz?

Wielkość okien a rozmiar karnisza

Podsumowanie

Aranżacja wnętrza domu

Nie jest tajemnicą, że od obecności dodatków zależy charakter reszty wystroju pomieszczenia. Dlatego należy zarówno w przypadku nowoczesnych pomieszczeń, jak i tych starszych umiejętnie dobierać dodatki. Np. po to, aby ciężkimi zasłonami nie zepsuć wystroju.

Ozdobne zakończenia

Obramowanie okna, ozdobne zasłony czy firanki i przeróżne dodatki wpływają na aranżację. Jednym z kluczowych elementów są karnisze, które nadają się zarówno do wysokich pomieszczeń i wysokich okien, jak i tych niższych.

Jak zamontować karnisz?

Przy montowaniu karnisza należy kierować się nie tylko zasadami BHP, ale przede wszystkim wytycznymi producenta. Warto zdać sobie sprawę, że wytrzymałość materiałów nie jest nieskończona, dlatego należy używać narzędzi do tego przeznaczonych i wskazanych przez producenta.

Rodzaje karniszy

To jaki nad oknem mieści się karnisz jest niejako kwestią indywidualną. Dobierane są one zarówno do rodzaju pomieszczeń (inny karnisz będzie do wąskich pomieszczeń, a inny do szerokich), a także do wymiarów wnęki okiennej i samego okna. Wszystko po to, aby dołożyć wszelkich starań, aby karnisze były maksymalnie funkcjonalne i praktyczne.

Jednak niejako od rodzajów karniszy zależy po części aranżacja wnętrza. Poznaj najczęściej wybierane rodzaje.

Karnisze sufitowe

Karnisze sufitowe to rodzaj dodatku, który jest montowany bezpośrednio do sufitu. W tym wypadku niesamowicie ważne jest, aby dopasować głębokość wnęki okiennej.

Karnisze ścienne

Karnisz ścienny jest często wybieranym rozwiązaniem. Montaż karnisza ściennego powinien być dopasowany do materiałów. Niekiedy zastosowanie wsporników wnękowych będzie kluczowe.

Karnisz sufitowy czy ścienny?

Wybór jest kwestią indywidualną. Zarówno w obecności karniszy sufitowych, jak i ściennych można zadbać o aranżację.

Karnisz a umiejscowienie okna

Zawieszenie zasłon i firan to główne zadanie dodatków. Pamiętaj sposób wieszania firan zależy od karnisza.

Jak znaleźć odpowiedni karnisz?

W aranżacji wnętrz liczy się każdy element. Dlatego wybierając karnisz dobrze musi być zmierzona wnęka okienna. Oprócz tego nie zapomnij o wielkości pomieszczenia.

Wielkość okien a rozmiar karnisza

Ważnym elementem jest także długość wystającego parapetu. W przypadku ciężkich tkanin może to źle wyglądać. Dlatego zarówno karnisz drążkowy, karnisze szynowe czy karnisze z dekoracyjną listwą powinny być dobrze wymierzone.

Podsumowanie

Chcesz uzyskać niepowtarzalne wnętrza? Zadbaj o dodatki (jak np. karnisz) które urozmaicą wnętrze i pozwolą uzupełnić je o dodatki.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji