Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jakie rolety wybrać?

Jakie rolety wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jeśli planujemy dopasować osłony okienne do naszego wnętrza, nierzadko wymaga to wielu godzin spędzonych na poszukiwaniach tych idealnych. Polskie domy czy mieszkania słyną z gościnności. Nie oznacza to jednak, że nie musimy chronić się przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Niegdyś najpopularniejsze były firany i zasłony. Obecnie prym wiodą rolety okienne. Do wyboru jest wiele różnego rodzaju rolet, dlatego warto dowiedzieć się, które z nich spełnią nasze oczekiwania.

Spis treści:

  • Rolety typu dzień noc

  • Rolety mini

Z poradnika dowiesz się, jakie są najlepsze typy rolet okiennych wewnętrznych oraz jak wybrać te odpowiednie, które spełnią nasze oczekiwania.

Rolety typu dzień noc

Istnieje wiele typów rolet wewnętrznych. Umieszczamy je - jak wskazuje nazwa - wewnątrz naszego domu lub mieszkania. Funkcją tego rodzaju rolet jest zapewnienie prywatności domownikom oraz ochrona przed nadmiernym światłem słonecznym. Rolety wewnętrzne są również wspaniałą dekoracją przestrzeni. Można je podzielić ze względu na konstrukcję.

Do najpopularniejszych rodzajów rolet należą rolety typu dzień noc. Często nazywa się je również popularnie zebrami. Tego rodzaju osłony okienne wykonane są z dwóch warstw pasów materiału, a pomiędzy nimi zostawione są przerwy. Roletę można dowolnie regulować. Dzięki temu zyskujemy dostęp do światła, a jednocześnie gwarantujemy sobie prywatność. Efekt jest nieco podobny do tego, jaki oferują nam żaluzje. Wieczorami możemy wyregulować w taki sposób roletę, aby całkowicie zasłoniła okno. To rozwiązanie, które cieszy się ogromną funkcjonalnością.

Rolety mini

Mini rolety są coraz bardziej popularne. Skąd to zainteresowanie? Przede wszystkim dlatego, że świetnie sprawdzają się w oknach. Są idealnym dodatkiem do wnętrz, a dzięki nim pomieszczenia prezentują się oryginalnie. Rolety mini chronią nas przed padającym słońcem, a jednocześnie zapewniają nam prywatność. Można je zakładać zarówno na duże, jak i małe okna. Co ciekawe, rolety mini są bardzo proste w montażu. Jednocześnie są jednym z najtańszych rozwiązań. Mimo niskiej ceny, doskonale spełniają swoją funkcję.

Roleta mini jest wyposażona w mechanizm koralikowy oraz hamulec, dzięki czemu możemy ustawić roletę dosłownie w każdej wybranej pozycji. Niewielkie wymiary umożliwiają montaż osłony okiennej na praktycznie każdym rodzaju okien. Zaletą rolety mini jest to, że może być ona montowana zupełnie bezinwazyjnie lub też może być przykręcona do skrzydła okna

Bez wątpienia mini rolety to popularny element wyposażenia wnętrz. Można je zamontować w kuchni, salonie, pokoju dziecięcym, gabinecie. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, więc można śmiało stwierdzić, że mini rolety to niezwykle uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza. Roleta mini to ogrom zalet. Do najważniejszych atutów należą: łatwość montażu, prostota, komfort użytkowania, uniwersalność, cena. To dlatego są tak chętnie wybieranym elementem do naszego wnętrza i pozwalają cieszyć się intymną atmosferą.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji