Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Niezależnie od pory roku mamy do czynienia z promieniami słonecznymi wpadającymi do pomieszczenia. Oczywiście najbardziej dokuczliwe są one latem, jednak i jesienią, zimą czy wiosną zdarza się, że promienie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Zaciemnianie wnętrz jest coraz silniejszą potrzebą. Zwłaszcza, że dla wielu osób dom jest miejscem pracy. Również relaks w domowym zaciszu powinien odbywać się bez różnorodnych utrudnień. Jak zatem poradzić sobie z wysokim nasłonecznieniem? Rozwiązaniem są odpowiednie osłony okienne. Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Czy rolety okienne chronią przed ciepłem?

  • Rolety wewnętrzne a temperatura w pomieszczeniu

  • Jak wybrać rolety wewnętrzne?

Z wpisu dowiesz się, jakie rolety najlepiej ochronią przed słońcem, jak zastosowanie rolety wpływa na temperaturę w pomieszczeniu oraz na co zwracać uwagę, wybierając roletę wewnętrzną.

Czy rolety okienne chronią przed ciepłem?

Jeśli planujemy zakup rolety wewnętrznej ze względu na to, aby zminimalizować upały we wnętrzu, musimy uświadomić sobie, że nie wszystkie typy rolet sprawdzą się w tej roli dobrze. O tym, czy roleta będzie skutecznie chronić przed wysokimi temperaturami w pomieszczeniu decyduje tworzywo, z jakiego osłona okienna została wykonana. 

Standardowa roleta wewnętrzna wykonana jest przeważnie z różnego rodzaju tkanin. Są one wysoce estetyczne, jednak mogą okazać się niewystarczające, jeśli chodzi o walkę z gorącymi promieniami słonecznymi. Płócienny materiał doskonale osłoni domowników przed promieniami, jednak działanie standardowej rolety można porównać do działania parasola - z pewnością pozwolą zaznać cienia, jednak nie zapewnią efektu chłodzenia. 

Rolety wewnętrzne a temperatura w pomieszczeniu

Rolety wewnętrzne mają jednak niewątpliwie szereg zalet. Przede wszystkim to tanie rozwiązanie, które jest dostępne w szerokiej palecie kolorów, wzorów. Są także łatwe w montażu. Roleta zapewni nam oczekiwaną prywatność, skrywając domowe kąty przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Sprawia również, że wnętrze staje się przytulne, uzyskujemy wymarzony cień. Szeroki wybór rolet sprawia, że ich funkcjonalność możemy dowolnie dopasować do swoich potrzeb. Sporym zainteresowaniem cieszą się rolety dzień noc czy wygodne i proste w montażu rolety mini. Dzięki temu, że istnieje szeroka paleta rozmaitych rolet, ich wybór nie powinien sprawiać większych trudności. To idealne osłony okienne do salonów, sypialni, kuchni, jadalni, pokojów dziecięcych. 

Jak wybrać rolety wewnętrzne?

Jeśli decydujemy się na zakup rolet wewnętrznych, możemy mieć pewność, że latem pozwolą nam odczuć delikatną ulgę i ochronią przed nadmiernym słońcem. Tłumią wpadające do wnętrza promienie słoneczne, zapobiegają zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczeń, co pozwala osiągnąć odpowiednią temperaturę, o ile zapewnimy sobie dodatkowo odpowiednie wentylatory. Wybierając rolety wewnętrzne, określmy własne potrzeby. Pamiętajmy także, aby kolor rolety był dopasowany do wnętrza.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji