Pracujemy od 7:00 do 20:00.
09.01.2023

Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

Okna dachowe są bardzo popularne, zwłaszcza w domach, gdzie inwestorzy nie chcą podnosić bryły i wstawiać standardowych okien w ścianach. Przeszklenie dachowe, wbrew pozorom, zapewnia funkcjonalne oświetlenie wnętrza, a jednocześnie uwalnia ściany, by można było lepiej urządzić pomieszczenie. Jednak i dla okien dachowych potrzeba rolet, aby w nadmiernie upalne dni ochronić wnętrze przed nagrzewaniem. Sprawdź, jakie rolety wybrać, aby zagwarantować użytkownikom pełen komfort w pomieszczeniach na poddaszu.

Spis treści

Okna dachowe — praktyczny wybór na lata

Tradycyjne rolety nie sprawdzą się w przypadku okien dachowych

Rolety wewnętrzne dachowe — rodzaje

Na co zwrócić uwagę przed zakupem rolet dachowych?

Jak wybrać materiał na rolety dachowe?

Rolety zaciemniające — czy to dobry wybór?

Plisy przyciemniające — rewelacyjny kompromis

Ile kosztuje roleta dachowa?

Rolety dachowe do sypialni dziecięcej

Rolety zewnętrzne dachowe do zadań specjalnych

Jak zmierzyć okno dachowe do rolet?

Podsumowanie

Okna dachowe — praktyczny wybór na lata

Okna dachowe to częsty wybór, jeśli do czynienia mamy z domem z poddaszem użytkowym. Zwykle kondygnacja ta skrywa pokoje sypialne dla wszystkich członków rodziny. Promienie słoneczne w tych pomieszczeniach są mile widziane. Jeśli nie ma możliwości umieszczenia pokoju przy ścianie szczytowej i usytuowania w niej standardowego okna, komfort przebywania zagwarantują wyłącznie okna dachowe. Zapewnią dopływ światła, które jest potrzebne dzieciom podczas nauki czy zabawy. Dachowe przeszklenia charakteryzują się przemyślaną budową oraz sporą funkcjonalnością. Jedynym ich minusem jest, iż dopasowanie rolety nie jest tak proste i bezproblemowe.

Tradycyjne rolety nie sprawdzą się w przypadku okien dachowych

Standardowe rolety nie pasują do okien dachowych. Nie warto tracić czasu na usilne próby zamontowania uniwersalnej żaluzji. W przypadku okien dachowych należy zwrócić uwagę na naprężenie materiału, a dostępne dla zwykłych okien rolety z prowadnicami jedynie w niewielkim stopniu przytrzymują tkaninę. Efekt wizualny może być więc niezadowalający. W przypadku okien dachowych znaczenie mają detale, takie jak inne ułożenie klamki. Okna dachowe mają klamkę na samym dole, na krótszym boku, a nie na dłuższym, jak to jest w typowych przeszkleniach. Z tego powodu lepiej wybierać dedykowane rolety do okien dachowych, które pozwolą na szybki montaż oraz komfortowe użytkowanie.

Rolety wewnętrzne dachowe — rodzaje

Współczesny rynek rolet jest bardzo rozbudowany. Wśród propozycji znajdziemy liczne rolety wewnętrzne:

  • rolety zaciemniające,
  • rolety dachowe odbijające światło,
  • rolety plisowane przyciemniające.

Rolety dachowe należy wybierać, kierując się efektem, jaki chcemy uzyskać. Czego nie powinno zabraknąć w przypadku sypialni, czyli przeznaczonego na pobyt ludzki pomieszczenia? Światła! Potrzebne jest dzieciom do zabawy, nauki, rozwoju. W sypialni dla rodziców również światło słoneczne jest bardzo istotne. Dobrze jest zdecydować się na plisy przyciemniające, które nieco wyhamują zbyt mocne promienie słoneczne, a jednocześnie pozwolą swobodnie pisać lub czytać.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem rolet dachowych?

Całkowite zaciemnienie, przyciemnienie, rolety rzymskie, plisowane? Co tak naprawdę wybrać? Rolety do okien dachowych to spora różnorodność, ale dzięki innowacyjnym technologiom jest to również możliwość wyboru wśród najnowocześniejszych rozwiązań. Roleta wewnętrzna okna dachowego powinna chronić przed nadmierną ilością ciepła w upalne dni. W takiej sytuacji należy szukać rolet zaciemniających, które nie tylko pozwalają kontrolować ilość wpadającego światła, ale zostaną estetyką dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak wybrać materiał na rolety dachowe?

Rolety wewnętrzne na okna dachowe to możliwość wyboru kilku materiałów. Świetnie sprawdzają się rolety aluminiowe. Blaszki umieszczane są bezpośrednio pod sobą, zapewniają doskonałą szczelność, są stosunkowo tanie i nie przepuszczają światła do pomieszczenia. Rolety tkaninowe z łatwością poradzą sobie ze światłem, a przy okazji świetnie pasują do wystroju wnętrza niejednej sypialni. Bez problemu zamówisz je w naszym sklepie internetowym! Rolety plisowane to gwarancja kontroli. Można je umieszczać na dowolnej wysokości w oknie dachowym, sprawdzają się nawet w najbardziej słoneczne dni i o każdej porze roku.

Rolety zaciemniające — czy to dobry wybór?

Poddasze z oknami dachowymi bardzo szybko się nagrzewa w upalne dni. Do ochrony poddasza warto wybrać rolety zaciemniające i odbijające światło słoneczne. Tworzone są ze specjalnych tkanin z dodatkową warstwą z folii. To właśnie ona sprawia, że produkty te radzą sobie nawet z najostrzejszym słońcem. Warto nadmienić, że niektóre rolety zaciemniające mogą być pokryte masą perłową, a w przypadku plis wykorzystuje się na stronie zewnętrznej warstwę aluminium.

Plisy przyciemniające — rewelacyjny kompromis

Pomieszczenia, takie jak sypialnia, potrzebują dostępu do światła. Montowane rolety plisowane przyciemniające to doskonały wybór, który pozwala na kontrolowanie, jaka ilość światła wpada do pomieszczenia. Są to znane i lubiane rodzaje rolet, które zajmują stosunkowo mało miejsca. Plisowane rolety w łatwy sposób można zamontować, nie uszkadzając ramy okna czy szyby. Oferowane w naszym sklepie internetowym rolety plisowane to produkty w niższej cenie niż u konkurencji. Dedykowane są każdemu, kto szuka rozwiązań na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Ile kosztuje roleta dachowa?

Rolety do okien dachowych to produkty niezbędne na poddaszu. Ich cena w dużej mierze zależy od ich funkcjonalności oraz materiałów, z jakich zostały wykonane. Roleta rolecie nierówna, każda zapewnia inną ochronę wnętrza przed nagrzaniem. W naszej ofercie znajdziesz bardzo dobrej jakości rolety dachowe plisowane, których cena rozpoczyna się od ponad 100 zł za jedną sztukę.

Rolety dachowe do sypialni dziecięcej

Sypialnia dziecięca w domach jednorodzinnych to standard. By pokój spełniał wymagania dziecka, a jednocześnie pozwalał rodzicom na kontrolowanie nagrzewania, warto zainwestować w rolety dachowe. Dzieci chętnie zgadzają się na takie dodatki, jeśli widnieją na nich motywy z bajek. Rolety do okien dachowych z ulubionym bohaterem to nie lada gratka. Wystarczy postawić na funkcjonalne i komfortowe plisy, które po rozsunięciu będą przedstawiać dziecięcy motyw. Takie rozwiązanie pozwoli dziecku czuć się w swoim pokoju maksymalnie komfortowo.

Rolety zewnętrzne dachowe do zadań specjalnych

Jeśli rolety dachowe wewnętrzne nie spełniają swojego zadania, można zdecydować się na rolety zewnętrzne. Pewna pula klientów bardzo chętnie na nie przystaje, ponieważ czują się znacznie bezpieczniejsi w domu. Innowacyjne technologie pozwalają na wykorzystanie rolet zewnętrznych również na oknach dachowych. Sterowane za pomocą pilota dają gwarancję bezpieczeństwa i całkowitej ciemności podczas snu.

Jak zmierzyć okno dachowe do rolet?

Rolety na okna dachowe powinny być odpowiednio wymierzone, aby pasowały do przeszklenia, a jednocześnie nie zakleszczały się pomiędzy przeciwległymi bokami ramy. Zamawiając rolety, należy podać wysokość i szerokość okna. Na naszej stronie internetowej posiadamy wyszukiwarkę, która pozwoli Ci wybrać okno względem marki oraz wymiarów. Jest to ułatwienie, które usprawnia naszą pracę, a od Ciebie nie wymaga korzystania z taśmy mierniczej.

Podsumowanie

Rolety na okno dachowe to spora różnorodność oraz szeroka możliwość wyboru takiego produktu, jaki będzie pasował do gustu, wystroju oraz charakteru wnętrza. Na rynku znajdziesz rolety z tworzywa sztucznego, materiałowe, aluminiowe i wiele innych. Tak szeroki wybór będzie wymagał rozbudowanego researchu. Z drugiej strony pozwala to na dobranie takich rolet dachowych, jakie faktycznie będą pasować do mieszkania, niezależnie czy to roleta z tkaniny, plisa czy roleta rzymska.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji