Pracujemy od 7:00 do 20:00.
05.10.2020

Jakie rolety do salonu w stylu skandynawskim?

Mieszkania w stylu skandynawskim, cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów. To styl idealny dla osób ceniących wysoką funkcjonalność i minimalizm we wnętrzu. Naturalna kolorystyka oraz pojawiające się w pomieszczeniach naturalne materiały, tworzą prosty i ciepły klimat, który trafia do wielu klientów. Przytulną atmosferę we wnętrzach w stylu skandynawskim, tworzą także odpowiednio dobrane dodatki. Dekoracje, tekstylia i przesłony okienne, pomogą stworzyć harmonijną kompozycję we wnętrzu, jednocześnie ułatwiając codzienne w nim funkcjonowanie. Jakie rolety do salonu w stylu skandynawskim? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Czym cechuje się styl skandynawski?
  • Jakie rolety do stylu skandynawskiego?

We wpisie dowiesz się, jakie są główne założenia stylu skandynawskiego oraz jaki typ rolet idealnie nadaje się do wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim. 

Czym cechuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski idealnie wpisuje się w region Europy w jakim się znajdujemy, dlatego zyskał sobie szerokie grono odbiorców. Uwzględnia i rozwiązuje wszystkie istotne kwestie, dotyczące funkcjonowania w tej szerokości geograficznej. Ograniczony dostęp do światła dziennego, długi okres jesienno-zimowy i chęć zjednoczenia się z naturą, motywują użycie jasnych tonacji i ocieplających wnętrze materiałów, takich jak drewno. Główne cechy stylu skandynawskiego to minimalizm, wielofunkcyjne rozwiązania przestrzenne, bliskość z naturą, prosty i piękny design dodatków. Styl ten jest racjonalny, nieskomplikowany, a dzięki przemyślanym designerskim dodatkom, nieoczywisty. Styl skandynawski cechuje się stonowaną naturalną kolorystyką: bielą, jasną szarością, beżem, brązem. Wykorzystywane we wnętrzach gatunki drewna to świerk, brzoza czy sosna. Przesłony okienne to zamiast grubych zasłon lekkie, jasne rolety lub zwiewne firany. Biały kolor jest barwą przeważającą we wnętrzu, nadaje mu lekkości, wizualnie powiększa przestrzeń i odbija światło słoneczne wpadające przez okna. Jasna szarość to klasyczny kolor tekstyliów, zasłon, koców, rolet. Beż i jasne drewno przełamują surowość bieli i wprowadzają do pomieszczenia przytulny akcent. Zielone, stonowane kolory roślin doniczkowych oraz chromowane lampy i dodatki, tworzą jego ostateczny wygląd.

Jakie rolety do stylu skandynawskiego?

Kolorystyka rolet do salonu w stylu skandynawskim, powinna być stonowana oraz celować w jaśniejsze tony. Wybierajmy tkaniny rolety w kolorach jasnej lub średniej szarości, beżu, jasnego brązu lub jasnej zieleni. Rolety powinny wpuszczać nieco światła do pomieszczenia nawet po ich całkowitym opuszczeniu. Stosujmy tkaniny o średnim stopniu zaciemnienia, które wpuszczą nieco światła nawet przy całkowitym opuszczeniu i unikajmy materiałów w 100% zaciemniających. Tkaniny powinny być jednolite i w ciepłej lub neutralnej tonacji. W salonie wykonujemy wiele czynności związanych z relaksem jak czytanie książek i czasopism oraz wszelkich aktywnościach związanych ze spędzaniem czasu z rodziną. Dobrze oświetlona przestrzeń salonu z możliwością regulacji ilości wpadających promieni słonecznych, jest niezbędna do efektywnego korzystania z pokoju dziennego. Najlepszym wyborem do salonu w stylu skandynawskim, będą lekkie rolety wolnowiszące w jasnych odcieniach. Gładki materiał rolet będzie łatwy do utrzymania w czystości. Sam montaż rolety oraz jej obsługa jest niezwykle łatwa. 

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji