Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jakie rolety do okien?

Stale wzrasta liczba miłośników rolet. Wszystko ze względu na to, że rolety na okno nie tylko chronią przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, ale także zatrzymują ciepło zimą. Stanowią doskonałą alternatywę dla żaluzji czy zasłon. Są praktyczne, nowoczesne, a jednocześnie wysoce estetyczne, dlatego będą również wspaniałą ozdobą wnętrza. Jakie rolety okienne wybrać i które modele sprawdzą się najlepiej.

Spis treści:

  • Rolety okienne - dlaczego warto?

  • Roleta a przepuszczalność światła

  • Sposób montażu rolety

  • Kolor i wzór rolety

Z wpisu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na rolety wewnętrzne oraz na jakie kryteria zwracać uwagę podczas zakupu idealnej rolety.

Rolety okienne - dlaczego warto?

Rolety należą do najbardziej popularnych osłon okiennych. Stanowią idealną alternatywę dla firan i zasłon. Praktycznie każdy typ rolet jest stosunkowo prosty w montażu. Ze względu na szeroki wybór, a także możliwość zamówienia rolety na wymiar, możemy dopasowywać te osłony okienne do każdego rodzaju okna - nawet o nietypowych kształtach. Roleta jest rozwiązaniem na kilka lat, dlatego tak ważne jest uwzględnienie kilku kwestii. 

Roleta a przepuszczalność światła

Podstawowym zadaniem każdej rolety jest regulowanie dopływu światła w pomieszczeniu. To dlatego rodzaj rolety dobieramy, kierując się głównie stopniem nasłonecznienia danego wnętrza. Gdy mieszkamy na parterze, ważne będzie to, aby nikt nie zaglądał nam do środka. Warto wtedy wybrać rolety zaciemniające. Jeśli rano budzą Cię promienie słoneczne, tego typu roleta także będzie dobrym wyborem. W przypadku, gdy chcemy, aby światło było lekko rozproszone, możemy wybrać roletę z transparentnej tkaniny.

Sposób montażu rolety

Innym istotnym kryterium jest sposób montażu rolety. Roletę przeważnie montuje się na nadprożu nad wnęką okienną. Nadproże musi być odpowiednio wysokie, aby tkanina w zwiniętej rolecie nie przeszkadzała, umożliwiając otwarcie okna. Można także postawić na rolety mini, które montuje się na pojedyncze skrzydło okienne. Nie ma potrzeby ich przykręcania.

Kolor i wzór rolety

Oczywiście zwracamy także uwagę na to, aby kolor czy wzór rolety pasowały do wnętrza. Choć roleta powinna chronić przed światłem, istotne jest również to, aby zdobiła wnętrze. Musimy pamiętać, że jasne barwy przepuszczają nawet o 30% mniej światła niż ciemne. Ciemniejsze rolety idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie śpimy, z kolei te z półprzezroczystych tkanin idealnie sprawdzą się w salonie czy kuchni. 

Popularnym wyborem są także rolety dzień noc. Złożone są ze specjalnych zaciemniających i prześwitujących pasów, które są pokryte tkaniną ułożoną naprzemiennie. Ich charakterystyczna budowa sprawia, że możemy praktycznie dowolnie regulować zaciemnienie pomieszczenia.. Częściowo zasłaniamy okno, aby wpuszczać rozproszone promienie słoneczne. Nie ma jednak możliwości pełnego zaciemnienia. Rolety noc dzień nadają się do zastosowania w praktycznie każdym pomieszczeniu, dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem. 

Przeczytaj także: 

Jak udekorować okno w kuchni?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji