Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Jakie rolety do domu? 22.12.2019

Jakie rolety do domu?

Współcześnie do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów rolet. Możemy przebierać we wzorach, kolorach, typach. Nic w tym dziwnego, że zastanawiamy się nad tym, jakie rolety do domu będą najlepszym rozwiązaniem. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając rolety okienne, aby były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Spis treści:

  • Funkcjonalne czy estetyczne rolety?

  • Roleta okienna a stylistyka wnętrza

  • Jaki kolor rolety?

Z wpisu dowiesz się, jak dopasować rolety do wnętrz, czy ważniejsza jest estetyka, czy funkcjonalność oraz jaki kolor rolet będzie najodpowiedniejszy.

Funkcjonalne czy estetyczne rolety?

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając roletę okienną? Przede wszystkim na jakość materiału, odpowiedni wymiar, a także nasłonecznienie wnętrza. Głównym zadaniem rolet jest ochrona przed promieniami słońca. Roleta wewnętrzna musi zapewniać bezpieczeństwo, bowiem im mniej widać, tym lepiej dla domowników. Osłona okienna powinna być także funkcjonalna. Każdemu zależy na łatwości czyszczenia. No i najważniejsze - musi zapewniać ochronę przed słońcem i wysoką temperaturą oraz być estetyczna.

Dzięki roletom możemy każde pomieszczenie zaaranżować inaczej. Do wyboru jest wiele wzorów, kolorów czy materiałów żaluzji. Musimy zastanowić się nad tym, czy roleta ma być przede wszystkim dekoracją wnętrza, czy ważniejszy jest dla nas aspekt wizualny. Wysokiej jakości rolety łączą jedno i drugie. W zależności od rodzaju materiału, roleta mniej lub bardziej chronić będzie przed światłem. To ważne, aby dobierać odpowiednie żaluzje w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. 

Roleta okienna a stylistyka wnętrza

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobór rolet do stylistyki wnętrza. Do minimalistycznych pomieszczeń wybieramy roletę w stonowanych barwach. Raczej nie będą pożądane bogato zdobione osłony okienne. Podczas wyboru rolet, kierujemy się aranżacją danego wnętrza. Pokój do pracy nie może mieć rozpraszających rolet. Z kolei pokój dziecka można urozmaicić ciekawymi, barwnymi roletami.

Jaki kolor rolety?

Ogromne znaczenie w pomieszczeniu ma również kolorystyka. To właśnie kolory wpływają na odbiór wnętrza. Często za pomocą odpowiednio dopasowanej rolety możemy optycznie powiększyć pokój i sprawić, że stanie się on bardziej przytulny. Do jasnych pomieszczeń wybieramy intensywne barwy. Z kolei, gdy wybieramy rolety wychodzące na stronę północną, czyli słabo oświetloną, świetnym wyborem będzie zastosowanie półprzezroczystych rolet. 

Gdy okna wychodzą na południe, bez obaw możemy zastosować intensywne barwy rolet. We wnętrzach, gdzie słońce wpada do pomieszczenia przez większą część dnia, wybieramy rolety z materiału, który odbija promienie słoneczne. Pokój nie będzie się wtedy szybciej nagrzewał. Aby ożywić wnętrze, wybieraj ciepłe kolory lub rolety z delikatnym wzorem. Cieplejsze barwy, jak pomarańczowy, żółty, czerwony, pobudzają do działania i skutecznie dodają energii na cały dzień. To dlatego są polecane do kuchni, salonu czy pokoju dziennego, gdzie spędzamy sporo czasu.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji