Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jakie kupić rolety wewnętrzne?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup rolet. Nie ma się czemu dziwić, bowiem tego rodzaju osłony okienne są niezwykle funkcjonalne, a zarazem stylowe. Łatwo utrzymać je w czystości, nie zbierają kurzu tak jak zasłony, pozwalają niemal dowolnie regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Jakie rolety wewnętrzne kupić? Które sprawdzą się najlepiej? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Funkcjonalność rolet okiennych

  • Jak wybierać rolety?

Z wpisu dowiesz się, dlaczego rolety wewnętrzne mogą pochwalić się tak wysoką funkcjonalnością, a także jak wybierać odpowiednie osłony okienne. 

Funkcjonalność rolet okiennych

Jeśli zależy Ci na prostym rozwiązaniu, warto zdecydować się na roletę klasyczną. W zależności od potrzeb można zamontować ją do ściany, sufitu czy ram okiennych. Przeważnie rolety tego typu są na dole zakończone drewnianą listwą. Ich montaż jest niezwykle prosty, dlatego każdy sobie z nim poradzi. 

Wybierając rolety do domu czy mieszkania, koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na stopień ich zaciemnienia. Jest on zależny od koloru oraz typu tkaniny. Można wyróżnić tkaniny transparentne, zaciemniające oraz typu dzień noc. Jeśli wybieramy rolety do sypialni, wybierzmy ciemne barwy. Rolety zaciemniające pozwolą nam łatwiej i szybciej zasnąć. Jasne barwy przepuszczają nawet 30% więcej światła niż ciemne osłony. Dobrym wyborem mogą być także rolety szyte na miarę. To strzał w dziesiątkę, jeśli posiadamy nietypowe okna.

Jak wybierać rolety?

Aby prawidłowo wybrać rolety, trzeba na początku ustalić, w jakim pomieszczeniu mają się one znaleźć. Inną roletę wybierzemy do sypialni, a inną do łazienki, kuchni czy salonu. Trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę to, czy chcemy dekorować wnętrze, czy chcemy przede wszystkim zapewnić sobie doskonałe warunki do wypoczynku. Rolety mają przede wszystkim uzupełniać aranżację, dlatego wybierzmy podobną gamę kolorystyczną wszystkich dodatków. Aby zapewnić sobie komfortowy sen, warto pomyśleć o grubszych, zaciemniających tkaninach.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji