Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jakie firanki do rolet?

Nie trzeba już wybierać pomiędzy firankami a roletami. Jak podkreślają projektanci wnętrz, rolety można, a wręcz trzeba łączyć z firanami. Bez nich okno będzie po prostu puste. Szkoda rezygnować z ogromnych możliwości aranżacyjnych, jakie daje nam połączenie rolet i firan. Nie zawsze opuszczamy roletę w dół, dlatego firanki są jak najbardziej wskazane. To szczególnie ważne w momencie, gdy mieszkamy na parterze i chcemy się skryć przed wzrokiem sąsiadów. Jakie firanki do rolet? Przedstawiamy sprawdzone propozycje!

Spis treści:

  • Połączenie zasłon i rolet

  • Rolety dzień noc z firankami

  • Czy warto łączyć rolety z firanami?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio połączyć rolety z firanami i zasłonami, jak zaaranżować swoje okno, aby stworzyć estetyczne i funkcjonalne wnętrze.

Połączenie zasłon i rolet

Czy można połączyć rolety z zasłonami? Oczywiście, że tak! To doskonałe połączenie, gdy zależy nam na funkcjonalności, a jednocześnie estetycznej aranżacji wnętrza. Zasłony sprawiają, że pomieszczenie staje się niezwykle przytulne. Co więcej, są wspaniałym elementem dekoracyjnym, dlatego nie warto z nich całkowicie rezygnować. 

Zasłony można zestawić nawet z roletami dzień noc. Mogą mieć różne odcienie, ale stawiamy raczej na spójną paletę kolorystyczną. Dzięki temu uzyskamy efekt harmonii we wnętrzu, a chyba o to nam chodzi. Możemy oczywiście postawić na kontrastowe barwy, jednak w takich przypadkach wybieramy rolety w pastelowym odcieniu, a zasłony w kolorze intensywnym. Dobrym wyborem będzie np. pudrowy róż w duecie z ciemną zielenią. Unikamy łączenia ze sobą dwóch ostrych barw jak np. pomarańczowy z czerwienią.

Rolety dzień noc z firankami

Jeśli masz dylemat, czy wybrać zasłony czy rolety lub firanki i rolety, warto wypróbować różnych kombinacji. Zarówno zasłony w duecie z roletami, jak i firany z roletami zaprezentują się świetnie. Wystarczy, że będziemy trzymać się odpowiedniej kolorystyki przy doborze osłon okiennych. Dzięki temu nasze okno zyska modny, a zarazem nowoczesny i stylowy wygląd. Co więcej, możemy dowolnie korzystać z funkcjonalności rolet, zasłon i firan, by dopasować ilość wpadającego światła do pomieszczenia do naszych potrzeb.

Czy warto łączyć rolety z firanami?

Jeśli umiejętnie dobierzemy aranżację okna, sprawimy, że pomieszczenie wiele zyska. Przede wszystkim stworzymy oryginalne wnętrze z dodatkowym elementem dekoracyjnym, przytulną atmosferę, funkcjonalną ozdobę okien. Wybierając firanki do rolet dzień noc, musimy zwrócić uwagę na to, by kolory, sposób powieszenia, współgrały z pozostałym stylem danego pomieszczenia. Firanki można owinąć wokół karnisza. Dzięki temu nie zasłonią rolet, a jednocześnie zapewnią odpowiednią przepustowość naturalnego światła. 

Ten pomysł sprawdzi się również wtedy, gdy mamy ochotę na chwilową odmianę wnętrza. Firanki lub zasłony można zdjąć w każdej chwili, gdy po prostu nam się znudzą. Bez wątpienia warto jednak wypróbować ten sposób aranżacji okna. Być może uda nam się stworzyć ozdobę, która zostanie z nami na dłuższy czas.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji