Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Jaki kolor rolet wybrać? 22.12.2019

Jaki kolor rolet wybrać?

Jednym z kryteriów, na które musimy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiednich rolet, jest ich kolor. Jakie rolety będą pasować do salonu, kuchni, sypialni? Do wyboru mamy różne rodzaje materiałów, wzorów, barw, dlatego każdy może wybrać odpowiednie rolety do swoich pomieszczeń. Okienne rolety to nie tylko funkcjonalny, praktyczny dodatek do wnętrz, który skutecznie chroni przed słońcem i wzrokiem przechodniów, ale także wysoce estetyczna ozdoba okien. Podpowiadamy, jaki kolor rolet wybrać, aby były one idealnie dopasowane do wnętrza!

Spis treści:

  • Roleta okienna a kolor wnętrza

  • Kolor rolety a nasłonecznienie wnętrza

  • Jak dopasować typ rolety do pomieszczenia?

Z wpisu dowiesz się, jak dopasować roletę okienną w zależności od koloru i nasłonecznienia wnętrza. Podpowiemy, jakie kolory osłon okiennych sprawdzą się w danym wnętrzu oraz co wziąć pod uwagę, aby zdecydować się na dany typ rolety.

Roleta okienna a kolor wnętrza

Dzięki temu, że do wyboru mamy naprawdę bogatą ofertę rolet, nie musimy się ograniczać wyłącznie do podstawowych, minimalistycznych kolorów jak beż, biel, barwy ziemi. Wiele będzie zależeć do tego, jaki styl chcemy wprowadzić w danym wnętrzu. Dopiero wtedy możemy swobodnie wybierać kolory rolet do pomieszczenia. 

Istnieje jednak kilka zasad, o których musimy pamiętać, zastanawiając się nad tym, jaki kolor rolet wybrać. Przede wszystkim, musimy nauczyć się, jak łączyć ze sobą rolety z kolorystyką ścian oraz dodatków w salonie, sypialni, kuchni itd. By kolory były idealnie dopasowane, musimy poznać, które barwy są ciepłe, a które zimne. Wśród zimnych tonów możemy znaleźć odcienie zieleni, błękitu, fioletu. Jeśli zastosujemy je w naszym wnętrzu, pomieszczenie będzie dawać wrażenie chłodu, jednak jednocześnie skutecznie sprzyja wyciszeniu i koncentracji. Rolety w zimnych kolorach sprawdzą się więc np. w sypialni.

Do ciepłych barw zaliczamy z kolei odcienie żółtego, pomarańczowego, czerwieni. To właśnie one ocieplają wnętrze, dodają mu przytulności, a jednocześnie skutecznie ożywiają. Można je wybrać do salonu, o ile barwa będzie współgrać z innymi elementami wnętrza. W urządzeniu spójnej aranżacji pomoże nam koło barw, które można znaleźć w Internecie. 

Kolor rolety a nasłonecznienie wnętrza

Jeśli wybieramy rolety do wnętrz, musimy także uwzględnić nasłonecznienie. Jeśli okna są skierowane na północ, wnętrze będzie mieć sporo naturalnego światła. Warto wtedy postawić na jasne rolety, które przepuszczą najwięcej promieni słonecznych. Gdy okna wychodzą na południe, czyli stronę, która jest mocno nasłoneczniona, wybieramy rolety w ciemnych lub intensywnych odcieniach. 

Jak dopasować typ rolety do pomieszczenia?

Roleta to nowoczesna osłona okienna, która sprawdzi się w każdym wnętrzu: sypialni, pokoju dziecka, salonie, gabinecie, kuchni czy jadalni. Rolety materiałowe dostępne są w najróżniejszych wariantach, dlatego bez trudu odnajdziemy te wymarzone. Ważne jest jednak to, aby dopasować odpowiednio kolor rolet. Tylko wtedy możemy liczyć na spójną, piękną aranżację.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji