Pracujemy od 7:00 do 20:00.
16.01.2020

Jaki kolor rolet chroni przed słońcem? / Rolety chroniące przed słońcem

Rolety chronią nas przed słońcem i zapewniają prywatność. Znajdują zastosowanie w większości domów i mieszkań, a nawet w budynkach publicznych takich jak szkoły czy urzędy. Z założenia bez względu na rodzaj i kolor roleta powinna chronić wnętrze dostatecznie dobrze przed promieniami słonecznymi. Jednak jaki kolor rolet chroni przed słońcem najlepiej?

Spis treści:

  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet?

  • Zalety jasnych rolet

  • Zalety ciemnych rolet

  • Czym są rolety zaciemniające?

Z tego wpisu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet okiennych. Ponadto poznasz zalety jasnych i ciemnych rolet oraz znajdziesz odpowiedź na pytanie, czym są rolety zaciemniające?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet?

Przy wyborze rolet warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału będzie wykonana roleta oraz jaki będzie miała kolor. Te dwie kwestie będą decydowały o jej przepuszczalności promieni słonecznych czy nagrzewaniu się. Rolety to zakup na kilka lat, więc nie warto podejmować decyzji zbyt pochopnie. Warto zwrócić uwagę również na gramaturę tkaniny. Im wyższa gramatura, tym lepsza ochrona przed promieniami słonecznymi. 

Jaki kolor rolet chroni przed słońcem? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się jaki kolor rolet chroni przed słońcem i czy odcień materiału ma w ogóle jakieś znaczenie? My uważamy, że tak! Jasne rolety pasują prawie wszędzie, odbijają światło i nie nagrzewają się. Wadą jest niestety fakt, że nie zaciemniają całkiem pomieszczenia. Ten warunek spełniają ciemne rolety, które chronią przed słońcem, ale również przyciągają jego promienie i przekazują ciepło do pomieszczenia, które może się nieznośnie nagrzać. A jaki kolor chroni przed słońcem Twoje mieszkanie? 

Stylowe jasne rolety dla Twojego mieszkania

Zastanawiasz się czasem jakie rolety pasowałyby do Twojego mieszkania? Jeśli jest ono wyeksponowane na słońce, to na pewno chcesz choć po części ukryć się przed jego często szkodliwymi promieniami. W takich przypadkach zalecamy jasne rolety, ponieważ z powodzeniem odbijają światło, a przy tym estetycznie pasują do większości pomieszczeń. Ich niewielką wadą jest to, że jasne rolety nie pochłaniają go zupełnie, więc pomieszczenie pozostaje dość jasne, jednak my uważamy to za zdecydowaną zaletę!

Zalety jasnych rolet

Jasne rolety z powodzeniem odbijają światło i nie nagrzewają się, przez co temperatura w pomieszczeniu nie wzrasta wraz z coraz mocniejszym słońcem. Cieszą się dużą popularnością, gdyż są delikatne i pasują do każdego wnętrza oraz optycznie sprawiają wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu. Jasne rolety sprawdzają się głównie we wnętrzach, które nie są wystawione na duże nasłonecznienie. Niestety nie zaciemniają optymalnie pomieszczenia, przez co przestrzeń z takimi roletami będzie bardzo nasłoneczniona, a nocą, mimo że zapewnią komfort, mogą przepuszczać światło księżyca czy latarni ulicznych. Poza tym jasne barwy rozpraszają światło we wnętrzach. Dobrym rozwiązaniem są rolety dzień-noc. Ważnym aspektem jest to jaki kolor rolet dzień noc wybrać. Rolety dzień noc kolorystyka jest dostępna w pełnej palecie kolorystycznej.

Zalety ciemnych rolet

Ciemne rolety pozwalają osłonić pomieszczenie przed nadmiarem światła. Niestety ciemny kolor rolet sprawia również, że przyciągają one i pochłaniają energię słoneczną, przez co wnętrze może się nagrzewać. Dodatkową zaletą może być fakt, że poza większą ochroną przed światłem rolety w ciemnych barwach nadają pomieszczeniu charakteru. Prosty i nowoczesny wystrój współgra z granatowymi, czy brązowymi roletami. Należy pamiętać, że ciemne rolety to nawet o 30% większa ochrona przed promieniami słonecznymi. Wiele osób uważa, że czarny kolor przyciąga słońce, to jednak nie do końca jest prawda. Rolety ciemne lepiej chronią i zacieniają. Nie warto sugerować się twierdzeniem, że czarny kolor przyciąga słońce. Czarne rolety, to dobry wybór.

Czym są rolety zaciemniające?

Rolety zaciemniające chronią przed promieniami słonecznymi, skutecznie je odbijając. Bez względu na kolor rolety chronią tak samo dobrze ze względu na powłokę. Ponadto tak podgumowany materiał rolety chroni także przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Mocne i intensywne światło może być kłopotliwe, jednak jest uzależnione od nasłonecznienia okna. Od południa i zachodu promienie słońca będą szczególnie uciążliwe. Roleta zaciemniająca odbija światło słoneczne, a wybór takich rolet jest coraz większy.

Rolety chroniące przed słońcem


Rolety chroniące przed słońcem to takie, które odnoszą się do każdej rolety, która ma specjalną powłokę srebrną, zastosowaną na odwrocie tkaniny. Słoneczna powłoka odbija ciepło i światło z dala od wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu tkaniny te są bardziej skuteczne w kontroli temperatury niż konwencjonalne, a także odbijają blask promieni słonecznych od tkaniny. Rolety chroniące przed słońcem dają możliwość przebywania w pomieszczeniu w trakcie dnia w środku lata, gdy ryzyko nadmiernego nasłonecznienia wnętrz jest największe i ukrywa rośliny oraz ludzi przed jego złym wpływem. W wielu wypadkach dobrze sprawdzają się czarne rolety.

Rolety chroniące przed nagrzaniem


Czy wiesz, że nagrzane pomieszczenie może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia? Rolety chroniące przed nagrzaniem nie tylko nie wpuszczają ciepła do pomieszczenia, ale wręcz je odbijają, dzięki czemu same rolety są chłodne. Im jaśniejszy posiadasz kolor rolet i im bardziej wysokojakościowy jest materiał, z którego są wykonane, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będą przyciągać promienie słoneczne. Rolety chroniące przed nagrzaniem szczególnie polecane są w sypialni, salonie, pokoju dziecięcym oraz kuchni. To tam toczy się większość rodzinnego życia.

Jaki kolor rolet chroni przed słońcem?


Czy wiesz jaki kolor rolet chroni przed słońcem? Jeśli zależy Ci na tym, by uchronić swoje wnętrze przed nadmierną ilością światła, wybierz kolor rolet o ciemnej barwie na przykład Czarny granatowy lub butelkową zieleń. Pamiętaj jednak, że ciemne kolory choć chronią przed promieniami słońca, nie uchronią cię przed ciepłem które przedostaje się przez tkaniny. jeśli zastanawia się jaki kolor rolety będzie najlepszy by odbijać światło słoneczne pod kątem wpadającego ciepła, ale rozjaśnić pomieszczenie, postaw na jasne tkaniny, na przykład biały beżowy lub błękitny.

Warto również wiedzieć jaki kolor rolet do brązowych okien a jakie rolety do białych okien.


Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji