Pracujemy od 7:00 do 20:00.
17.08.2020

Jaka roleta najlepsza do altany?

Lato jest okresem, w którym chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ciepłe powietrze i jasne, długie wieczory powodują, że wychodzimy do przydomowych ogrodów, na balkony i tarasy. Altana i pergola to świetne miejsce na rodzinny obiad czy przyjęcie przy grillu. Aby odpoczynku nie zachwiała zbyt wysoka temperatura i późniejsze oparzenia słoneczne, warto zainwestować w rolety do altany. Ograniczają one ilość światła, zmniejszają temperaturę wewnątrz altany oraz zapewniają intymność. Jaki typ żaluzji nadaje się do altany? Odpowiadamy na pytanie.

Spis treści:

  • Rodzaje rolet do altany

We wpisie przeczytasz jakie rodzaje rolet i żaluzji nadają się do wykorzystania w altanie lub pergoli.

Rodzaje rolet do altany

  1. Rolety na wymiar - najlepszym rozwiązaniem, będą rolety i żaluzje wykonane na wymiar. Dają one pewność, że produkt będzie dopasowany do altany w najwyższym stopniu. Unikniemy w ten sposób nieszczelności, przez które może dostawać się światło słoneczne, krzywego zwijania się, lub opadania rolety. Dokładne wymiarowanie altany czy pergoli pod żaluzje, zostaje w tym wypadku po stronie producenta lub montażysty rolety. Rolety gotowe mogą nie do końca sprawdzić się w tym przypadku, z powodu niższej jakości wykonania czy uniwersalności gotowego rozwiązania. Gotowe rolety nie gwarantują idealnego dopasowanie do obszaru, na który chcemy ją zamontować. Rolety na wymiar są od początku do końca stworzone według wytycznych i na podstawie zamówienia konkretnego klienta. Możliwa jest także personalizacja rolet, czyli wybór dowolnego koloru, transparentności powierzchni rolety czy odcienia lamelek. Można także dowolnie dopasować stronę, po której ma znaleźć się mechanizm do podciągania rolety. Rolety wykonane na wymiar z pewnością będą cechowały się długą żywotnością i najwyższą dokładnością wykonania. Będą długo służyły w przydomowej altanie.

  2. Żaluzje aluminiowe - Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych wśród klientów typów żaluzji. To jedne z najtrwalszych i najbardziej uniwersalnych żaluzji na rynku, występujących w wielu rozmiarach i bogatej kolorystyce. Największym atutem produktu jest lekkość konstrukcji, a co za tym idzie, subtelność i idealne wkomponowanie się w konstrukcję pergoli. Żaluzje aluminiowe są także niezwykle szczelne - pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Są też dzięki temu idealne do obniżania temperatury powietrza wewnątrz altany w lato. Dodatkowo są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Można  je z powodzeniem myć wodą z użyciem środka czyszczącego. Przy żaluzjach aluminiowych istnieje także możliwość zamontowania sterowania elektrycznego, które zwiększy komfort ich użytkowania.

  3. Żaluzje drewniane - Jest to łatwa w montażu, bezinwazyjna żaluzja o naturalnym charakterze. Tak jak w przypadku żaluzji bambusowych, możemy dobrać kolor drewna dopasowany do koloru altany. Materiał z którego są wykonane gwarantuje trwałość i tworzy ciepły, naturalny klimat. Żaluzje drewniane charakteryzują się prostą budową i systemem podciąganie i opuszczania. Świetnie chronią przed słońcem, nagrzaniem i dają możliwość ustawienia konkretnego kąta nachylenia lameli, dzięki czemu możemy manipulować kierunkiem padającego światła. Żaluzje drewniane należy utrzymywać w czystości i zaimpregnować preparatami do pielęgnacji drewna.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji