Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jaka roleta do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga odpowiedniego doboru osłony okiennej. To właśnie tutaj panuje znacznie większa wilgotność. Bardzo często chcemy się również ochronić przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, jeśli mieszkamy na parterze, a okno wychodzi na ulicę. Na szczęście, istnieje bardzo wiele rozwiązań, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych łazienkach. Na jakie rolety warto się zdecydować?

Spis treści:

  • Funkcjonalne rolety okienne

  • Dobór rolet do wystroju łazienki

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio dopasować roletę, aby była ona praktyczna, a zarazem niezwykle stylowa.

Funkcjonalne rolety okienne

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Dokładnie taka powinna być wybrana przez nas roleta. Ważnym aspektem jest to, w jaki sposób rolety zasłaniają okna oraz jaka jest ich przejrzystość. Po pierwsze, musimy zapewnić sobie możliwość odsłonięcia okna w ciągu dnia, aby pozwolić na oświetlenie łazienki naturalnymi promieniami słońca. Często w łazience wykonujemy makijaż, układamy włosy. To dlatego naturalne światło jest bardzo ważne. Drugi aspekt to dobór rolet, które dobrze zasłonią okno przed wzrokiem innych. Dobrze jest postawić na modele, które zaciemniają pomieszczenie i osłaniają nas od spojrzeń. Na szczęście do wyboru jest wiele modeli rolet, które spełniają oba te wymagania. Warto postawić na te z jasnych tkanin, które zapewnią prywatność, a jednocześnie pozwolą na wpadanie promieni słonecznych. 

Dobór rolet do wystroju łazienki

Nie możemy zapominać o tym, by rolety zgrywały się z wystrojem i charakterem pomieszczenia. Muszą być idealnym uzupełnieniem całej aranżacji i stanowić ozdobę łazienki. Warto postawić na kolor, który jest z podobnej palety kolorystycznej, co dodatki w przestrzeni łazienkowej. Alternatywą jest modny kontrast. Warto także pamiętać, że łazienka jest specyficznym środowiskiem. To dlatego trzeba mieć na uwadze, aby tkanina była odporna na wilgoć. Mimo dobrej wentylacji, w łazience nie da się stworzyć idealnych warunków, więc roletę co jakiś czas należy wymieniać. Pamiętamy także o regularnym czyszczeniu.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji