Pracujemy od 7:00 do 20:00.
04.04.2022

Jak zrobić żaluzje drewniane ogrodowe?

Lubisz spędzać czas w ogrodzie i na tarasie? Zmagasz się z promieniami słonecznymi, które wpadają przez szyby do domu i nie pozwalają się w pełni zrelaksować? Jeśli tak, to musisz zadbać o to, aby drewniana zabudowa była możliwie jak najbardziej funkcjonalna. Z pomocą przyjdą żaluzje, np. drewniane. Zobacz, jak je zrobić i jak zamontować.

Spis treści

Rodzaje żaluzji

Drewniane żaluzje ogrodowe

Ruchome żaluzje ogrodowe

Czy warto mieć żaluzje?

Jak zrobić żaluzje?

Potrzebne materiały

Montaż żaluzji

Gdzie zamontować?

Jak zamontować żaluzje?

Zalety żaluzji

Na co zwrócić uwagę przy żaluzjach?

Jak dbać o żaluzje?

Parametry techniczne

Żaluzje drewniane - podsumowanie

Rodzaje żaluzji

Żaluzje możemy podzielić na kilka rodzajów. Dla przykładu, możemy wyróżnić żaluzje poziome i pionowe. Ale także, możemy je przyporządkować w zależności od materiału, z którego są wykonane. Popularne są także żaluzje ogrodowe ruchome, które z kolei pozwalają na dopasowanie ilości promieni słonecznych i zaciemnienia wewnątrz tarasu.

Drewniane żaluzje ogrodowe

Jeśli chcesz cieszyć się relaksem na tarasie, najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane. Dostępne są one w wielu sklepach budowlanych. Dzięki nim wygląd i funkcjonalność tarasu znaczenie się poprawią.

Ruchome żaluzje ogrodowe

Niezależnie od tego, czy szukasz dodatków do altany ogrodowej, pergoli ogrodowej czy na taras - dla tego typu budowli ruchome żaluzje ogrodowe będą doskonałym wyborem. Nie tylko zadbają o jakość zadaszenia tarasu, ale także poprawią funkcjonalność.

Czy warto mieć żaluzje?

Zastanawiasz się, czy warto mieć żaluzje? Jeśli niepowtarzalny wygląd domu, naturalne piękno ogrodu to coś, na czym bardzo Ci zależy, to odpowiedź brzmi - TAK.

Korzystając z usług firm zajmujących się ich wykonywaniem lub robiąc je samodzielnie możesz cieszyć się wspaniałą przestrzenią wokół domu.

Jak zrobić żaluzje?

Czy można samemu zrobić żaluzje? Oczywiście, że tak. Ważne jest jedynie, abyś solidnie i odpowiednio się do tego przygotował. Budynki i rozwiązania z drewna klejonego powinny być solidnie skonstruowane.

Potrzebne materiały

Przy montażu i wykonywaniu żaluzji będą potrzebne materiały do wykonania żaluzji - czyli deski, narzędzia, metr i elementy, które będą zarządzać całym mechanizmem żaluzji ruchomych.

Montaż żaluzji

Kwestia montażu, to rzecz bardzo indywidualna. Dlaczego? Ponieważ to Ty podejmiesz decyzję, gdzie i w jaki sposób je zamontować.

Warto pamiętać, że jednaj najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest montaż ich pomiędzy słupami nośnymi, czyli ważnym elementem każdego tarasu.

Gdzie zamontować?

Rolety drewniane bardzo często znajdują się nad tarasem. W końcu to właśnie do tego miejsca zostały stworzone. Dzięki nim możesz zadbać o Twój odpoczynek na świeżym powietrzu i cieszyć się czasem spędzonym w tarasie.

Jak zamontować żaluzje?

Montując żaluzje musisz być pewny wymiarów. Dlatego przed pracami koniecznie sprawdź wymiar:

  • ramy wewnętrznej,

  • belki nośnej dolnej,

  • przekroju łopatki do zabudowy.

Zalety żaluzji

W zależności od tego jaki rodzaj żaluzji wybierzesz, musisz wiedzieć, że produkt ten znacznie podniesie jakość odpoczynku na tarasie.

Na co zwrócić uwagę przy żaluzjach?

Przede wszystkim na to, aby były one dobrze dobrane do przestrzeni drewnianej zabudowy. W przeciwnym razie nawet najwyższej jakości materiały, nie będą sprawdzać się w swoim zadaniu.

Jak dbać o żaluzje?

Jeśli już masz zamontowane żaluzje musisz pamiętać o ich pielęgnacji. Odpowiednia impregnacja i dbałość o ich kondycje przedłuży ich żywotność i pozwoli cieszyć się żaluzjami przez długi czas.

Parametry techniczne

Przy montażu dodatków zwróć uwagę, aby jakość produktów i ich wymiary były odpowiednie do Twoich potrzeb.

Żaluzje drewniane - podsumowanie

Żaluzje z drewna podniosą jakość odpoczynku i czasu spędzonego w ogrodzie. Dlatego decydując się na samodzielne wykonanie upewnij się, że manualnie sobie poradzisz, a drewniana zabudowa będzie wykonana solidnie, co przełoży się na jej żywotność i jakość.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji