Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak zmierzyć roletę do okna dachowego?

Jeśli masz przed sobą zakup rolety do okna dachowego, z pewnością zastanawiasz się, jak poprawnie zmierzyć okno, aby cieszyć się idealnie dopasowaną przesłoną okienną. Odpowiednio dopasowana roleta gwarantuje skuteczną ochronę przed nagrzaniem poddasza i powstawaniem prześwitów. Jak zmierzyć roletę do okna dachowego? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Jak zmierzyć roletę na okno dachowe?
  • Jak zmierzyć okno dachowe pod roletę?
  • Rolety dachowe na wymiar
  • Rolety dachowe zewnętrzne
  • Rolety dachowe wewnętrzne
  • Rolety dachowe dzień noc
  • Rolety dachowe zaciemniające
  • Roleta okno dachowe - jak mierzyć?

We wpisie dowiesz się, jak zmierzyć rolety na okna dachowe, jak zmierzyć okno dachowe pod roletę, czym cechują się rolety na okna dachowe na wymiar i jak wyglądają rolety na okna dachowe zewnętrzne. Przeczytasz także, jak działają rolety dachowe wewnętrzne, czy rolety dzień noc nadają się na okna dachowe, oraz gdzie zastosować rolety dachowe zaciemniające.

Jak zmierzyć roletę na okno dachowe?

Do najtrudniejszego a zarazem najważniejszego etapu zakupu rolet, należy pomiar okien dachowych. Najbardziej dokładne wskazówki uzyskamy od producenta, u którego planujemy zamówić rolety na okno dachowe. Warto zajrzeć na stronę internetową sklepu i obejrzeć filmy instruktażowe, dotyczące pomiaru okien. Pomiar okna może się różnić w zależności od typu rolety, jaką docelowo chcemy zastosować w oknie dachowym.

Jak zmierzyć okno dachowe pod roletę?

Niezbędne do wykonania rolety na wymiar jest poprawne zmierzenie szerokości i wysokości okien dachowych. Szerokość mierzymy od krawędzi do krawędzi ramy okna. Obudowa rolety będzie szersza o ok. 2-3 cm, a tkanina rolety węższa o 2-2,5 cm, aby zapobiec jej zakleszczeniu między ramą okna. Wysokość okna dachowego mierzymy od górnej do dolnej krawędzi ramy okna. Materiał rolety będzie nieco dłuższy, aby zapobiec powstawaniu prześwitów między tkaniną rolety a szybą.

Rolety dachowe na wymiar

Okna dachowe cechują się specyficznym, poziomym położeniem, co jest związane z późniejszą obsługą rolety. Na okno dachowe warto zastosować rolety plisowane, rolety markizy lub rolety w kasecie z prowadnicami. Jeżeli okno dachowe posiada nietypowy kształt lub niestandardowy wymiar, warto zdecydować się na roletę wykonaną na zamówienie. Roleta na wymiar to gwarancja prawidłowego funkcjonowania rolety, przez cały okres użytkowania.

Rolety dachowe zewnętrzne

Roleta zewnętrzna zamontowana na oknie dachowym, chroni poddasze przed nadmiernym nagrzewaniem i zapewnia komfort korzystania z poddasza. Uciążliwy upał i duża ilość promieni słonecznych, nie będą już stanowić problemu. Roleta dachowa zewnętrzna stanowi ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i hałasem dobiegającym z zewnątrz. Gwarantuje także wysokie poczucie prywatności.

Rolety dachowe wewnętrzne

Na rynku istnieje szeroki wybór żaluzji i rolet wewnętrznych, dedykowanych na okna dachowe. Jednym z lepszych rozwiązań na okna dachowe są rolety plisowane lub rolety w kasecie. Posiadają one specjalne prowadnice, które przytrzymują tkaninę rolety blisko szyby i umożliwiają jej całkowite zaciemnienie. Produkty występują w wielu kolorach i rodzajach tkanin, możemy więc łatwo dopasować je do własnych potrzeb.  Na okna dachowe rolety rzymskie nie będą niestety pasować.

Rolety dachowe dzień noc

Rolety dzień noc cechują się wysoką funkcjonalnością a dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów tkanin, posiadają też wysokie walory estetyczne. Rolety dzień noc dają duże możliwości manewrowania ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Warto zastosować je w rolecie z kasetą.

Rolety dachowe zaciemniające

Charakterystyczne dla pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, jest wysoki poziom nasłonecznienia i skłonność do nagrzewania się pomieszczeń. Rolety dachowe to niezbędny element wyposażenia aby korzystanie z pomieszczeń znajdujących się na poddaszu było komfortowe. Rolety do okien wyposażone w tkaniny zaciemniające o właściwościach termicznych, zagwarantują pełne zaciemnienie i niską temperaturę pomieszczeń o dowolnej porze dnia.

Roleta okno dachowe - jak mierzyć?

Do dokładnego mierzenia okien dachowych niezbędna będzie zwijana miarka. Podając wymiary okna dachowego, warto zmierzyć jak najwięcej wymiarów z dokładnością do milimetra i nanieść je na schematyczny rysunek okna. Możemy dodatkowo wykonać zdjęcia okna oraz zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej znajdującej się np. na ramie okien dachowych velux.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji