Pracujemy od 7:00 do 20:00.
30.06.2022

Jak zamontować plisy?

W każdym pomieszczeniu bardzo ważne jest, żeby czuć się dobrze i komfortowo. Dlatego zarówno do eleganckiego salonu, jak i sypialni warto zamontować plisy okienne (lub inne dodatki), które pozytywnie wpłyną na wykonywanie obowiązków. Sprawdź, jak wygląda prawidłowy montaż plisy i zobacz, czy możliwe jest przysłonięcie wybranej części okna.

Spis treści:

Jak zamontować plisy?

Aranżacja wnętrza

Plisy okienne

Codzienne użytkowanie plisy okiennej

Jak zabezpieczyć okna?

Jak zamontować plisy okienne?

Montaż rolety plisowanej

Odpowiedni montaż - plisy okienne

Co będzie potrzebne?

Montaż krok po kroku

Rolety montowane bezinwazyjnie

Czy warto montować plisy okienne?

Zalety rolety plisowanej

Rolety plisowane a okna dachowe

Plisy na drzwiach balkonowych

Podsumowanie

Aranżacja wnętrza

Nie jest tajemnicą, że ramy okna są ważnymi elementami każdego pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest, aby ich potencjał był maksymalnie wykorzystany. Zarówno w przypadku okien dachowych, jak i zwykłych czy balkonowych, problem zbyt dużej ilości światła słonecznego może być utrudnieniem przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Co wtedy zrobić?

Plisy okienne

Jednym z elementów, nad którymi warto wtedy pomyśleć, są rolety plisowane. Możesz wybrać zarówno bezinwazyjne plisy okienne, jak i plisy inwazyjne. Dla osób niezdecydowanych na plisy, być może sprawdzą się także tradycyjne rolety. Wybór odpowiedniego dodatku jest kwestią indywidualną.

Jak sama nazwa mówi, montaż plisy okiennej inwazyjnej wymaga używania wiertarki. Skoro będziesz używać wiertarki, to musisz wiedzieć, że te rolety wymagają wiercenia otworu. Z kolei w ramie okna mogą pojawić się także rolety nieinwazyjne. W ich przypadku najczęściej stosowane są listwy przyszybowe. Montaż bezinwazyjny ma wiele zalet i przekłada się na czystość remontu i zmian, które wprowadzasz do swojego wnętrza.

Codzienne użytkowanie plisy okiennej

Dobrze, aby w świetle szyby znajdowały się dodatki, które będą wysokiej jakości. Oprócz tego przed ich zamontowaniem musisz odpowiednio wymierzyć ramę okna i przestrzeń wokół niej. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki leży w tym dodatku. Musisz pamiętać i zwracać uwagę na to, aby sznurki rolety układały w bezpieczny sposób. Tak aby niemożliwe było ich uszkodzenie.

Jak zabezpieczyć okna?

Bardzo często zdarza się, że okno dachowe oraz wszystkie inne okna w mieszkaniu i domu wymagają odpowiedniej troski. Dlatego warto pomyśleć o tym, żeby zamontować plisy. W przypadku montażu tych dodatków ważne, aby dobrać odpowiedni rozmiar i jakość.

Jak zamontować plisy okienne? - Plisy okienne montaż

Zastanawiasz się, jak zamontować plisy? Przede wszystkim warto stosować się do zaleceń producentów. Oprócz tego warto używać profesjonalnych narzędzi. Każdy element montażowy powinien być wzięty pod uwagę jeśli tylko znajduje się w instrukcji. Takie przygotowanie znacznie ułatwia czynność jaką jest plisy okienne montaż.

Montaż rolety plisowanej

Niezależnie od tego, czy wybierzesz montaż inwazyjny czy bezinwazyjny, musisz wiedzieć, że w tym i tym przypadku stosuje się dołączane do zestawu dodatki i narzędzia. Ich zalety sprawiają, że roleta jest zamontowana poprawnie.

Odpowiedni montaż - plisy okienne

Jakość rolet, ale i ich montaż mają ogromne znaczenie dla ich późniejszej funkcjonalności. Jeśli montujesz je do pokoju dziecięcego czy sypialni musisz dopasować przede wszystkim do szerokości i wysokości okna.

Co będzie potrzebne?

W zależności od typu montażu potrzebować będziesz innych narzędzi. Najlepiej kierować się zaleceniami producenta.

Montaż krok po kroku

Roletę plisowaną i żaluzje warto montować zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu pomieszczenie zyska wysokiej jakości dodatek. Niezależnie od rodzaju montażu, musisz zacząć od pomiarów. Montaż bezinwazyjny wymaga nieco mniej czasu. Pamiętaj, sposób montażu wybieraj odpowiedzialnie.

Rolety montowane bezinwazyjnie

Montaż bezinwazyjny to doskonałe rozwiązanie jeśli zależy Ci na czasie. Żaluzje zamontowane do szyby lub ramy w ten sposób montowane są listwami przyszybowymi w dolnej części i w górnej. Ten bezinwazyjny uchwyt pozwoli utrzymać rolety na odpowiednim

Czy warto montować plisy okienne?

Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie i odpoczynku, a światło, które wpada do pomieszczenia czasami Ci przeszkadza, to rolety pozwolą zminimalizować ten efekt.

Zalety rolety plisowanej

Przede wszystkim zapewniają komfort i wygodę podczas wykonywanych w pomieszczeniu obowiązków. Sprawiają, że promienie słońca stają się mniej uciążliwe.

Rolety plisowane a okna dachowe

Od rodzaju okna zależy rodzaj plisy. Rolety, które wybierzesz powinny być dostosowane np. do okna dachowego. Szerokość okna i jego specyficzne wymiary mają tutaj ogromne znaczenie.

Plisy na drzwiach balkonowych

Rolety możesz zamontować również w oknach dachowych. Warto posiłkować się uszczelkami przyszybowymi, które sprawią, że zrezygnujesz z montażu inwazyjnego, a oprócz tego dodatek w postaci rolet będzie solidnie zamontowany.

Podsumowanie

Dobrze zaplanowana i wykonana aranżacja wnętrz pozwoli zmaksymalizować komfort i wygodę, jakie gwarantują wszystkie pomieszczenia w Twoim domu lub mieszkaniu. Rolety plisowane znajdują się w ramie okna i gwarantują wspaniałą przestrzeń.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji