Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Jak założyć rolety dzień noc? 22.12.2019

Jak założyć rolety dzień noc?

Rolety dzień noc to niezwykle popularne osłony okienne. Wbrew pozorom ich montaż wcale nie jest skomplikowany, jak mogłoby się początkowo wydawać. Możemy poradzić z nim sobie samodzielnie w kilka minut. Do każdej rolety noc dzień jest dołączona instrukcja, która krok po kroku poprowadzi nas przez etapy montażu. Jak założyć rolety dzień noc? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Przygotowanie do montażu rolety dzień noc

  • Montaż rolet dzień noc krok po kroku

  • Skrótowa instrukcja montażu rolet

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się do montażu rolety noc dzień, jak przeprowadzić montaż krok po kroku, a dodatkowo przedstawiamy skrótową instrukcję montowania rolet.

Przygotowanie do montażu rolety dzień noc

Pierwszym krokiem jest oczywiście rozpakowanie rolety. Powinna ona zawierać wszelkie elementy niezbędne do montażu. Zdejmujemy osłony boczne z obudowy rolety, a także odrywamy taśmę, która przytrzymuje materiał. Aby ułatwić sobie montaż, nie rozwijamy rolki z tkaniną. 

Wstępnie możliwe jest przyklejenie rolety taśmami samoprzylepnymi, które są umieszczone na bokach obudowy. Dzięki temu ułatwimy montaż rolet za pomocą wkrętów. Zdejmujemy zabezpieczenie taśm samoprzylepnych z tyłu kasety, a następnie przyklejamy obudowę do listwy przyszybowej. Robimy to w taki sposób, aby góra kasety znajdowała się w miejscu łączenia listwy przyszybowej z ramą okna.

Montaż rolet dzień noc krok po kroku

Gdy już zrobimy pierwszy krok, wprowadzamy wkręty w otwory, a następnie przykręcamy obudowę do listwy przyszybowej i zakładamy osłony boczne. Teraz możemy sprawdzić, czy materiał rolety zwija i rozwija się prawidłowo. Kolejnym krokiem jest przyklejenie płaskich prowadnic - maskownic do listew przyszybowych. Jeśli okażą się one zbyt długie, można je skrócić nożyczkami.

Zakładamy ograniczniki na łańcuszek, aby ustalić pozycję maksymalnego rozwinięcia i zwinięcia rolety. Rozpinamy łącznik łańcuszka, a następnie zakładamy obciążnik. Spinamy łańcuszek łącznikiem. Jeśli okaże się, że po rozwinięciu materiału rolety na całą wysokość szyby, pasy nie będą na siebie zachodzić, konieczne jest zdjęcie osłon bocznych i wyregulowanie położenia pasów za pomocą pokrętła regulacyjnego. 

Skrótowa instrukcja montażu rolet

Jak szybko zamontować rolety dzień noc? Najpierw zdejmujemy osłony boczne rolety, które znajdują się na jej obudowie. Na bokach znajdziemy taśmy samoprzylepne, za pomocą których możemy zamocować roletę. W ten sposób montaż rolet przebiega szybciej. Wkręty mocujemy do listwy przyszybowej. Po przykręceniu obudowy, zakładamy boczne osłony i sprawdzamy mechanizm rozwijania oraz zwijania materiału rolet dzień noc. 

Kolejny krok to założenie prowadnic maskujących przy listwie przyszybowej oraz montaż ograniczników na łańcuszku. Ostatnim etapem jest odpowiednia regulacja pasów materiału osłony okiennej. 

Jak widać, montaż rolet dzień noc nie jest skomplikowaną sprawą. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, czy poradzimy sobie z montażem, lepiej skorzystać z usług specjalistów.

Montaż rolety dzień noc z prowadnicami


Montaż rolety dzień noc z prowadnicami wcale nie należy do najtrudniejszych. Aranżacje okienne, które składają się z kilku części są nie tylko bardzo efektowne, ale także praktyczne. Właśnie to sprawia, że zyskują one z roku na rok coraz to większą popularność wśród Polaków i nie tylko. Ten profesjonalny montaż rolety dzień noc z prowadnicami nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi ani doświadczenia do jego wykonania, a jedyne co musisz zrobić, to postępować zgodnie z naszymi wskazówkami. Wtedy na pewno wszystko pójdzie jak po maśle.

Przeczytaj również:  Montaż rolety dzień noc z żyłką


Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji