Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Jak wymienić roletę w kasecie? 04.06.2022

Jak wymienić roletę w kasecie?

To, jak prezentują się okna w domu czy też mieszkaniu, odgrywa istotną rolę w kwestii wyglądu poszczególnych wnętrz. Z tego właśnie powodu warto zadbać o to, by wszystko było czyste, ładne i zadbane. Wybór odpowiednich rolet ma więc spore znaczenie - ich kolor warto dopasować w taki sposób, by dobrze współgrał z resztą wnętrza. W razie czego możliwa jest jednak wymiana materiału w kasecie rolety.

Spis treści

Stare i zniszczone rolety

Nowy materiał w rolecie kasetowej

Co będzie potrzebne do wymiany rolety?

Rozebranie kasety

Umycie mechanizmu

Wymiana tkaniny w rolecie

Dlaczego warto wymieniać materiał samodzielnie?

Zakup nowych rolet

Dbanie o nowe rolety

Nowy wygląd okna

Podsumowanie - jak wymienić roletę w kasecie?

Stare i zniszczone rolety

W momencie gdy Twoje rolety, a dokładniej materiał który się w nich znajduje jest już dosyć zniszczony, warto wziąć pod uwagę jego wymianę. Roleta będzie wówczas wyglądać o niebo lepiej i w kontekście wystroju wnętrza będzie to element wyposażenia, który będzie uzupełniał wygląd całego wnętrza. Różnego rodzaju szkodliwe czynniki mają bezpośredni wpływ na całą roletę i jej późniejszy wygląd.

Nowy materiał w rolecie kasetowej

Może wydawać się, że wymiana materiału w kasecie jest dosyć łatwym zadaniem. Nie jest to jednak do końca prawdą, ponieważ wymagane są do tego pewne umiejętności manualne oraz kilka narzędzi, które w dużym stopniu ułatwią pracę. Przyda się również wiedza - chociażby o budowie osłon. Dzięki temu można uniknąć uszkodzenia kasety oraz całej rolety. Jest to szczególnie istotne w roletach, które posiadają mechanizm samozwijający.

Co będzie potrzebne do wymiany rolety?

Aby skutecznie wymienić materiał w rolecie niezbędne będzie kilka narzędzi:

  • śrubokręt do rozkręcenia rolety,
  • gąbka na zabrudzenia w rolecie,
  • delikatny detergent,
  • opcjonalnie klej.

Posiadając wszystkie te elementy możesz zabierać się za zakładanie nowej rolety.

Rozebranie kasety

Aby rozebrać kasetę najprościej będzie wykorzystać śrubokręt. Jeśli chcesz wymienić sam materiał w rolecie wystarczy odkręcić kasetę z jednej strony i wyciągnąć rurkę na której przyklejony jest materiał. Wymiana rolety nie jest bardzo skomplikowana, ale warto zachować ostrożność, aby nie uszkodzić mechanizmu i nie sprawić sobie tym samym niepotrzebnych problemów.

Umycie mechanizmu

W momencie gdy roleta będzie już rozkręcona, warto wziąć pod uwagę jej wyczyszczenie. Dzięki temu można bowiem sprawić, że w momencie gdy założysz nową tkaninę, nie ubrudzi się ona tak szybko. Do wyczyszczenia wystarczy użyć tak naprawdę jakiegoś delikatnego detergentu oraz gąbki czy też szmatki. Możliwe jest też wyczyszczenie rolety w kasecie, choć wymiana tkaniny jest w tym przypadku szybsza, przeważnie da lepszy rezultat oraz szanse na uszkodzenie tkaniny będą znacznie niższe.

Wymiana tkaniny w rolecie

Aby wymienić materiał w kasecie należy odkręcić roletę oraz wyciągnąć rurkę, na której znajduje się materiał. Warto przygotować sobie nieco wolnego miejsca, aby móc bez przeszkód rozłożyć tkaninę i przejść do kolejnego etapu, jakim jest odklejenie go od rurki. Warto zrobić to powoli, zaczynając od jednej strony i ostrożnie odklejając kawałek po kawałku. Zachowując ostrożność cały proces powinien pójść bez problemu i powinno obyć się bez uszkodzenia tkaniny. Znajdujący się na rurce klej można wykorzystać ponownie, ale dobrym pomysłem jest użycie świeżego kleju. Gdy tkanina będzie już całkiem przyklejona, należy złapać rurkę z obu stron i równomiernie zwinąć materiał. Prace związane z wymianą materiału wydają się skomplikowane, ale wystarczy nieco wprawy i umiejętności manualnych, by sobie z tym szybko i sprawnie poradzić.

Dlaczego warto wymieniać materiał samodzielnie?

Samodzielna wymiana tkaniny pozwala przede wszystkim zaoszczędzić sporo gotówki. Wymianę można w końcu zlecić odpowiednim specjalistom, ale z uwagi na proces wymagający odpowiedniej precyzji może okazać się, że ostateczny koszt będzie całkiem wysoki. Prawda jest natomiast taka, że praktycznie każdy będzie w stanie wymienić materiał samemu. Nie jest to tak trudne i przy odrobinie chęci i wolnego czasu można założyć nową roletę równie skutecznie co osoby zajmujące się tym na co dzień.

Zakup nowych rolet

Czasami jednak zdarza się tak, że rolety okienne są już tak stare i zniszczone, że ich naprawa lub też wymiana materiału nie ma większego sensu, ponieważ dałoby to słaby efekt. O wiele lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zdecydowanie się na całkiem nowych rolet, które będą prezentować się o niebo lepiej. Jeśli więc zależy Ci na dobrym efekcie w konkretnych wnętrzach, znajdź idealny model rolety dla siebie.

Dbanie o nowe rolety

Po założeniu nowych rolet należy pamiętać o tym, by w odpowiedni sposób o nie zadbać. Częste czyszczenie pozwoli zachować je w dobrym stanie. W przypadku tkaniny jest to szczególnie istotne, bo to właśnie ona jest najbardziej narażona na wszelkie zabrudzenia. Kurz czy też tłuste plamy można wbrew pozorom dosyć łatwo wyczyścić, pod warunkiem że będzie robić się to regularnie.

Nowy wygląd okna

Wymianę materiału w roletach może przeprowadzić każdy. Jest to doskonały sposób na to, by w znaczącym stopniu odświeżyć wygląd swoich okien. Ładne rolety w kasecie zapewnią świeżość, a dobrze dobrany kolor będzie stanowił jedność z wystrojem całego wnętrza. Jeśli więc chcesz uzyskać świetny efekt końcowy, możesz wymienić materiał w rolecie samodzielnie.

Podsumowanie - jak wymienić roletę w kasecie?

Aby skutecznie wymienić materiał w rolecie wystarczy nieco wolnego czasu, trochę narzędzi i umiejętności. Całość można wykonać tak naprawdę w jedno popołudnie i uzyskać przy tym świetny efekt końcowy, który nie tylko będzie wzbudzał podziw, ale również da bardzo dużo satysfakcji. Wymiana rolety w kasecie nie jest tak trudna, jak się wydaje. Warto zadbać o wygląd zarówno swojego okna jak i całego pomieszczenia i doprowadzić swoje rolety w kasecie do idealnego stanu. Dodatki tego typu mają bowiem znaczenie i warto o tym pamiętać.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji