Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Jak wyczyścić rolety dzień noc? 22.12.2019

Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Jeszcze stosunkowo do niedawna w mieszkaniach i domach królowały ozdobne firany i ciężkie zasłony. Dziś coraz chętniej wybieramy lżejsze, funkcjonalne i estetyczne osłony okienne. Prym w tej kwestii wiodą rolety, a konkretnie - rolety dzień noc. Wyglądają stylowo, nowocześnie, z klasą, a jednocześnie stosunkow łatwo utrzymać je w czystości. Jak wyczyścić rolety dzień noc, aby zachowały swój doskonały wygląd? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak wyglądają rolety dzień noc?

  • Regularne czyszczenie rolet dzień noc

  • Systematyczne odkurzanie rolet noc dzień

  • Usuwanie trudnych zabrudzeń z rolety

 

Z wpisu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na rolety dzień noc w swoich wnętrzach, jak regularnie je czyścić oraz dlaczego odkurzanie rolet jest tak ważne.

Jak wyglądają rolety dzień noc?

Rolety noc dzień są coraz częściej wybierane do wnętrz. I nie ma się czemu dziwić, bowiem to wysoce estetyczne osłony okienne, które dają ogromne możliwości regulacji. Składają się z dwóch rodzajów materiału. To dlatego użytkownik ma sporą kontrolę nad ilością światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Jednocześnie rolety dzień noc znakomicie osłaniają okna wieczorami. 

Regularne czyszczenie rolet dzień noc

Aby rolety dzień noc służyły nam jak najdłużej, musimy przede wszystkim regularnie je czyścić. Systematyczność odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o czyszczenie rolet. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy na mechanizmie i materiale rolety odkłada się kurz. Z czasem będzie on naprawdę trudny, a wręcz niemożliwy, do usunięcia. Odkurzanie osłon okiennych to klucz do sukcesu.

Systematyczne odkurzanie rolet noc dzień

Druga istotna kwestia to systematyczne odkurzanie rolet dzień noc. Tego rodzaju rolety są uszyte z bardzo delikatnych materiałów, które później się impregnuje. To dlatego, jeśli czyścimy rolety, to robimy to bardzo ostrożnie. Z pewnością nie należy prać rolety w pralce. Może to doprowadzić do całkowitego uszkodzenia osłony okiennej! Za pomocą odkurzacza możemy także wyczyścić kasetę rolety. Zadbajmy również o wszelkie szczeliny mechanizmu. Kurz musi być usunięty dokładnie, aby nie wpływać negatywnie na funkcjonalność naszej osłony okiennej.

Usuwanie trudnych zabrudzeń z rolety

Oczywiście zdarzają się przypadki, gdy samo systematyczne odkurzanie nie wystarczy, aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń z rolety dzień noc. Roleta, podobnie jak wszystkie przedmioty codziennego użytku, może przypadkowo się zabrudzić. Co robić w takich przypadkach? Najlepiej sięgnąć po ściereczkę, za pomocą której usuwamy trudne zabrudzenia. Najlepiej zrobić to od razu, bo wtedy mamy największe szanse na powodzenie. Ważne, aby ściereczka była wilgotna, a nie mokra. 

Czyszczenie rolet dzień noc może się także odbywać przy pomocą bardzo delikatnych detergentów, np. płynu do mycia naczyń. Poleca się jednak stosowanie zwykłej, czystej wody, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Mydła, proszki, płyny, a także inne detergenty mogą odbarwić delikatny materiał. To dlatego najpierw przeprowadzamy próbę na niewidocznym kawałku tkaniny. Rolety dzień noc czyścimy zawsze bez ściągania ich z okna. Pozostawiamy je rozłożone do wyschnięcia.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji