Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak usunąć pleśń z rolety?

Gdy dopasowujemy rolety do naszych wnętrz, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim zwracamy uwagę na rozmiar rolet, ich kolor, rodzaj materiału, sposób montażu. Żadna, nawet najpiękniejsza, wysokiej jakości roleta, nie posłuży nam długo, jeśli nie zadbamy o jej odpowiednią konserwację i czyszczenie. Jak prawidłowo czyścić roletę? Jak usunąć pleśń z rolety? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Jak czyścić rolety materiałowe?

  • Usuwanie trudnych plam z rolet

  • Domowe sposoby na pleśń na rolecie

  • Jak usunąć pleśń z rolety - zasady

Z wpisu dowiesz się, jak czyścić rolety materiałowe, aby pozbyć się pleśni, w jaki sposób usuwać trudniejsze plamy z rolet, jakie są domowe sposoby na pleśń oraz jak zadbać o to, by roleta na dłużej cieszyła nas pierwotnym wyglądem.

Jak czyścić rolety materiałowe?

Każda roleta z czasem się brudzi. Winny jest kurz, pył czy po prostu przypadkowe zabrudzenia. W takich przypadkach ważna jest konserwacja oraz odpowiednie czyszczenie. Do rolet materiałowych stosujemy delikatne ściereczki z mikrofibry. Pozwolą one na delikatne, ale skuteczne usunięcie kurzu, a także pozwoli na usunięcie innych zabrudzeń. Ściereczki nie rysują także powierzchni oraz nie stwarzają ryzyka zniszczenia materiału. Aby pozbyć się kurzu z rolet możemy także wykorzystać odkurzacz ze specjalną szczotką i ustawieniem na niewielkiej mocy ssania. 

Usuwanie trudnych plam z rolet

Chcąc pozbyć się trudniejszych zabrudzeń z rolety, musimy sięgnąć po skuteczniejsze środki. Pomocne może okazać się zastosowanie gumki do mazania. Poleca się także stosowanie delikatnych detergentów, gąbek i letniej wody. Trzeba jednak uważać, aby na rolecie nie pojawiły się zacieki. Nie zwijamy mokrej lub wilgotnej rolety! Robimy to dopiero wtedy, gdy roleta zupełnie wyschnie. 

Musimy mieć na uwadze także fakt, że niektóre rolety są gumowe. Oznacza to, że są pokryte warstwą, której pod żadnym pozorem nie można prasować. Możemy jednak tego rodzaju osłony okienne rozwinąć na płaskiej powierzchni do wyschnięcia. 

Domowe sposoby na pleśń na rolecie

Bardzo często możemy natrafić na wyszukiwania typu “jak usunąć pleśń z rolety forum” lub “jak pozbyć się pleśni z rolety”. Internauci dzielą się różnymi sposobami usuwania pleśni. To niechciane, szkodliwe dla zdrowia zabrudzenie skutecznie psuje cały efekt wizualny. Poleca się zastosowanie wybielaczy, jednak istnieje wtedy ryzyko odbarwienia, dlatego nie jest to najlepsza metoda. Bezpieczniej jest połączyć delikatne detergenty, jak np. proszek do prania, z wodą. 

Aby pozbyć się pleśni, możemy delikatnie szczotkować zabrudzenia. Możemy także poszukać specjalistycznych środków do usuwania pleśni z rolet - nie mogą odbarwiać materiału. Najlepiej wybrać takie, które chronią przed ponownym wykwitem pleśni. 

Jak usunąć pleśń z rolety - zasady

Rolety są delikatne, dlatego do ich czyszczenia stosujemy słabe detergenty lub dedykowane środki. Nie zwijamy mokrych i wilgotnych rolet, gdyż istnieje wtedy wysokie ryzyko powstawania pleśni. Silne zabrudzenia zdejmujemy szczoteczką lub gąbką. Uważamy na wszelkie zagniecenia i odkształcenia tkaniny. Zadbaj o regularne czyszczenie i konserwację rolet oraz o wietrzenie pomieszczeń.

Czyszczenie rolet materiałowych – forum


Czy wiesz jak powinno przebiegać czyszczenie rolet materiałowych? Forum, i to nie jedno, podpowiada, że najlepszym sposobem na czyszczenie rolet materiałowych jest zebranie brudu wilgotną ściereczką, na przykład z mikrofibry. My ze swojej strony proponujemy także użycie delikatnego roztworu czyszczącego, aby pozbyć się gromadzący się bakterii. Poza tym, jeśli chodzi o takie czynności jak czyszczenie rolet materiałowych, forum przeważnie jest bardzo pomocne i można swobodnie korzystać z wiedzy gromadzonej tam. Pamiętaj jednak, że jeśli pojawi się trudne zabrudzenie lub pleśń, najlepiej jest jej wynik rolety.


Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji