Pracujemy od 7:00 do 20:00.
07.11.2022

Jak skrócić drewniane żaluzje?

Drewniane żaluzje to doskonałe rozwiązanie dla wielu użytkowników. Wewnętrzne żaluzje drewniane prezentują się niezwykle ekskluzywnie. Idealnie wpisują się w wystrój pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Sprawdź, jak skrócić drewniane żaluzje, kiedy dotrą do Ciebie nieco za duże!

Spis treści

Żaluzje drewniane — charakterystyka

Cechy żaluzji drewnianych

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje drewniane?

Rodzaje żaluzji drewnianych

Żaluzje bambusowe — dlaczego są tak popularne?

Na co w szczególności zwrócić uwagę przy żaluzjach drewnianych?

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać żaluzje drewniane?

Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać?

Czy można skrócić żaluzje drewniane?

Jak skrócić żaluzje drewniane samodzielnie?

Podsumowanie

Żaluzje drewniane — charakterystyka

Żaluzje drewniane to rewelacyjny wybór dla wielu z nas! Prezentują się doskonale, a naturalny materiał chroni skutecznie przed promieniami słonecznymi. Stanowią umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością. Coraz częściej pojawiają się w naszych domach i mieszkaniach. Drewniane żaluzje wykonane są z dość cienkich, specjalnie wyprofilowanych lameli z litego drewna. Nachodzą one na siebie, dzięki czemu pozwalają na całkowite bądź częściowe przysłonięcie okna.

Cechy żaluzji drewnianych

Drewniane żaluzje gwarantują doskonałą aranżację okien. Jest to materiał naturalny, który pasuje do każdej ramy okiennej. Lamele wykonane z drewna są niezwykle uniwersalne. Cechują się wieloma zaletami, ale przede wszystkim dodają pomieszczeniom ponadczasowego uroku. Stosowane są w stylu skandynawskim, jak i w nowoczesnym czy minimalistycznym. Naturalne piękno to największa zaleta żaluzji drewnianej!

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje drewniane?

Jeśli interesuje Cię łatwy montaż żaluzji, chcesz wzbogacić wystrój wnętrza i interesują Cię produkty wykonane z naturalnego surowca, koniecznie sięgnij po drewniane żaluzje. W ostatnim czasie są prawdziwym hitem. Żaluzje drewniane na wymiar są łatwe do zamówienia. Zakup żaluzji drewnianych może okazać się strzałem w dziesiątkę. Udekorują wynajmowane mieszkanie i staną się przepiękną dekoracją w Twoim własnym domu.

Rodzaje żaluzji drewnianych

Drewniane żaluzje dzielą się na dwa główne typy. Pierwszy z nich to rolety drewniane wykonane ze specjalnego gatunku drewna. Najczęściej jest to lipa syberyjska. Taka żaluzja drewniana ma wysoką trwałość i dużą wytrzymałość mechaniczną. Drugi typ to roleta drewniana bambusowa. Taką żaluzję drewnianą produkuje się poprzez łączenie wąskich listewek naturalnego bambusa.

Żaluzje bambusowe — dlaczego są tak popularne?

Żaluzje drewniane na wymiar pięknie prezentują się w skrzydle okna. Można wybierać różne kolory żaluzji drewnianych, dlatego tak łatwo jest wybrać te najbardziej odpowiednie do swojego wnętrza. W przypadku żaluzji drewnianych mamy do czynienia z bardzo prostym czyszczeniem i montażem. Jest to praktyczne rozwiązanie charakteryzujące się ciekawym designem. Doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu.

Na co w szczególności zwrócić uwagę przy żaluzjach drewnianych?

Zanim zakupisz żaluzje drewniane, dostosuj je do swoich potrzeb. Ważny jest typ montażu, sposób sterowania oraz kolor. Możesz postawić na montaż bezinwazyjny, jak i montaż inwazyjny. Szerokość lameli to zazwyczaj 25 mm oraz 50 mm. Żaluzje drewniane na wymiar mogą być wykonane z lipy syberyjskiej bądź z bambusa. Zamawiając rolety drewniane do swojego wnętrza, musisz bardzo dokładnie zmierzyć wnękę okienną w pomieszczeniu. Istotna jest estetyka wykonania rolety oraz dostępność wszystkich elementów, takich jak lamele, maskownica rynny górnej czy mechanizm.

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane doskonale prezentują się w salonie czy kuchni. Nie przeszkadzają podczas zamykania okna, jeśli są dobrze zamontowane. Wnęka okienna prezentuje się w ich towarzystwie bardzo elegancko. Zastosuj je również w sypialni, jeśli chcesz ograniczyć napływ do pomieszczenia światła. Dzięki nim możesz modelować przestrzeń światłem, dlatego ogrody zimowe z żaluzjami drewnianymi to prawdziwy majstersztyk.

Jaki kolor żaluzji drewnianych wybrać?

Żaluzje drewniane na wymiar dostępne są w wielu ciekawych odcieniach. Materiał naturalny, jakim jest drewno, może być jaśniejszy, ciemniejszy, całkowicie biały, ale też przypominający czerń. W salonie w stylu rustykalnym warto zastosować żaluzje w kolorze naturalnego drewna. W innych pomieszczeniach, np. w nowoczesnej łazience, możesz dobrać kolor pod barwę ściany. Świetnie będą prezentować się żaluzje drewniane o barwie szarej.

Czy można skrócić żaluzje drewniane?

Zdarzyć się może, że zamówione żaluzje drewniane nie mieszczą się w ramie okiennej. Kiedy szerokość żaluzji się zgadza, a do korekty jest jedynie długość, nie warto nawet odsyłać żaluzji drewnianych do producenta. Istnieje możliwość samodzielnego skrócenia rolety. Drewniane lamele są zamontowane na specjalnym sznurku i odgrodzone od siebie supełkami. Skrócenie żaluzji i dopasowanie do aranżacji nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać.

Jak skrócić żaluzje drewniane samodzielnie?

W przypadku dużych okien może nie być tego problemu, jednak niższe okna mogą wymagać skrócenia żaluzji. Wystarczy rozwiązać supełki na obydwu sznurkach i sukcesywnie wyciągać lamele. Kiedy otrzymasz zadowalającą długość całej żaluzji, wystarczy zawiązać supełek za ostatnią lamelą i skrócić go, jeśli jest za długi. Kolejny krok to montaż żaluzji na ramie okiennej. Jeśli wybrałeś montaż bezinwazyjny, system powinien mieć formę haczyków.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby zamówione rolety pasowały idealnie do wnętrza, trzeba pod uwagę wziąć wiele czynników. Zdecyduj się też na prowadzenie boczne żaluzji, aby ta zawsze maksymalnie przylegała do ramy okna. A jeśli obsługa sklepu się pomyli i wyśle Ci żaluzje drewniane o innej długości, ale dobre na szerokość, wystarczy, że zdejmiesz kilka lameli i gotowe.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji