Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak się montuje rolety?

Montaż rolet nie jest skomplikowaną czynnością, dlatego można go przeprowadzić na własną rękę nawet wtedy, gdy wcześniej się tym nie zajmowaliśmy. Warto jednak podkreślić, że jeśli nie mamy pewności co do tego, jak postępować krok po kroku, warto zdecydować się na skorzystanie z usług specjalisty, aby przypadkowo nie uszkodzić osłony okiennej.

Spis treści:

  • Montaż rolet krok po kroku

  • Dlaczego warto wybrać rolety?

  • Jak się montuje rolety?

Jak zamontować rolety - montaż bezinwazyjny okienny

Z wpisu dowiesz się, jak prawidłowo zamontować roletę krok po kroku, a także dlaczego tego typu osłony okienne są świetnym rozwiązaniem.

Montaż rolet krok po kroku - montaż rolety wolnowiszącej - montaż rolety okiennej

Jak zamontować rolety w kasecie? Przede wszystkim warto wiedzieć, że rolety materiałowe możemy przyczepić do skrzydła okiennego lub do ramy. Najczęstszym wyborem są rolety z montażem do skrzydła okiennego. Jak je zamocować? Pierwszym krokiem jest rozpakowanie wszystkich elementów. Kolejno dosuwamy kasetę do góry wnęki przyszybowej i ustawiamy kasetę w poziomie. To czas na wywiercenie 4 otworów. Następnie, przy pomocy dołączonych wkrętów, przykręcamy kasetę śrubokrętem lub wiertarką. Zakładamy pokrywy na kasetę rolety.

Łatwy montaż rolet bez wiercenia

Zanim jednak to zrobimy od strony łańcuszka, rozpinamy łańcuszek i przekładamy go przez otwór w pokrywie. Naklejamy prowadnice rolety, wycieramy bardzo dokładnie listwy. Następnie przecieramy je za pomocą szmatki nasączonej acetonem lub spirytusem. Po zdjęciu zabezpieczającej taśmy, naklejamy je do obu listew przyszybowych. Ustawiamy górne i dolne wkłady zwijania. Ważne, aby dolny wkład nie opierał się o listwę przyszybową podczas montażu. Musi zatrzymywać się na równi z kasetą. Uchwyt łańcuszka mocujemy ok. 10 cm od jego dolnego końca. Gotowe!

Dlaczego warto wybrać rolety? Rolety w kasecie - rolety dzień i noc

Zamontowanie rolet to szereg korzyści. Przede wszystkim niskim kosztem możemy odmienić i ożywić nasze wnętrze. Rolety są tanie, a do wyboru jest wiele kolorów i wzorów. Co więcej, to funkcjonalne osłony okienne, dzięki którym dowolnie będziemy regulować dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Dzięki dopasowaniu do aranżacji wnętrza, roleta pełni także funkcję dekoracyjną.

Jak się montuje rolety? Jak zamontować rolety bez wiercenia - montaż bezinwazyjny

Zastanawiasz się jak się montuje rolety? To nic trudnego! W większości chodzi o to samo, więc nie musisz bać się, że coś pomylisz. Dużo zależy także od typu rolety, na jaką się decydujesz. Jeśli decydujesz się na bezkasetową roletę to przyłóż ją, aby pasowała do Twojego okna, odklej pasek kleju i przyklej ją, mocno dociskając. Teraz już wiesz jak się montuje rolety! Oczywiście, możesz to także zrobić metodą inwazyjną, co polecamy szczególnie przy roletach kasetowych, które są cięższe i bardziej skomplikowane niż te zwykłe rolety.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji