Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak odświeżyć rolety?

Rolety okienne są bardzo częstym wyborem zarówno do domów, mieszkań, jak i biur czy komercyjnych powierzchni. Roleta to świetna alternatywa dla zasłon czy firan. Przede wszystkim jest wysoce funkcjonalna, estetyczna, praktyczna i stosunkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Nie osiada na niej aż tak bardzo kurz, jak ma to miejsce w przypadku ciężkich, mięsistych zasłon. Do wyboru mamy rolety okienne w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez trudu wybierzemy odpowiednią osłonę do wnętrza. Istnieją również rozmaite typy rolet. Jeśli już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami rolety na okno, z pewnością zastanawiamy się nad tym, jak przywrócić im dawny blask. Latem znacznie częściej korzystamy z rolet, gdyż temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni. Chcemy ochronić się przed nadmiernym ciepłem i promieniami. Wtedy opuszczamy rolety, a one… szybciej się brudzą. Jak odświeżyć rolety? Wystarczy znajomość kilku zasad.

Spis treści:

  • Stosowanie delikatnych środków czyszczących

  • Czy ściągać rolety z okna?

  • Kiedy odświeżyć rolety?

Z wpisu dowiesz się, jakich środków czyszczących używać do czyszczenia rolety, czy trzeba zdejmować roletę, gdy zamierzamy ją odświeżyć. 

Stosowanie delikatnych środków czyszczących

Czyszczenie rolet wbrew pozorom nie jest skomplikowanym procesem. Najważniejsze jest to, aby dopasować odpowiedni sposób czyszczenia do materiału, z jakiego roleta została wykonana. Wiele rolet jest pokrytych specjalną apreturą, która determinuje sposób ich użytkowania. Istotny jest fakt, że rolet nie powinno się prasować ani prać w pralce. Do ich czyszczenia najlepiej jest stosować suchej lub wilgotnej ściereczki. Najlepszym wyborem będzie miękka, z mikrofibry. Skuteczną pomocą w walce z zabrudzeniami jest także gumka do mazania. 

Jeśli użycie ściereczki nie przynosi rezultatu, możemy zdecydować się na zastosowanie detergentów. Ważne, aby wybrany środek był delikatny. Zabrudzenie usuwamy ostrożnie, by na rolecie nie pojawiły się żadne odbarwienia czy zacieki. Najlepiej jest przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu. Nawet wtedy, gdy detergent odbarwi tkaninę, nie będzie to widoczne. Jeśli nie zaobserwujemy żadnych zmian, możemy bez obaw wyczyścić w ten sposób całą roletę.

Czy ściągać rolety z okna?

Jeśli zabrudzenie na rolecie nie jest duże i po prostu wiąże się z codziennym użytkowaniem, nie ma potrzeby, aby zdejmować tkaninę z uchwytów i rurki. Wtedy produkt najlepiej wyczyścić przymocowany bezpośrednio do skrzydła okna lub ściany. Nie narażamy się na trudności związane z ponownym montażem czy zwijaniem rolety.

Kiedy odświeżyć rolety?

Rolety najlepiej odświeżać regularnie. Idealnie sprawdzi się odkurzacz. Używamy końcówki szczotkowej, a ssanie nastawiamy na minimalną moc. Możemy to robić podczas cotygodniowego sprzątania. Dzięki temu na rolecie nie osadzi się gruba warstwa kurzu. Chcąc wyczyścić roletę, zróbmy to w słoneczny dzień. Gdy za oknem świeci słońce, łatwo będzie nam dostrzec wszelkie zabrudzenia, plamy czy niedociągnięcia. 

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji