Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Jak mierzyć rolety w oknie?

Rolety już od wielu lat należą do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej funkcjonalnych osłon okiennych. Tego rodzaju przesłony dostępne są w najróżniejszych wariantach, dlatego każdy może wybrać taką, która stuprocentowo spełni jego oczekiwania. Roleta sprawdzi się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurach i budynkach komercyjnych. Wygodne są przede wszystkim rolety wewnętrzne. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą być montowane na oknach o dowolnych wymiarach. Można zamówić także rolety na wymiar na okna o nietypowych kształtach. Dzięki temu możemy swobodnie dopasować ilość światła w pomieszczeniu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się m.in. rolety dzień noc, które nie tylko są wysoce funkcjonalne, ale także estetyczne. Ich montaż nie wymaga wiele miejsca. Pozwalają na zachowanie dyskrecji. Kluczowe jest jednak odpowiednie zmierzenie okna, aby idealnie dopasować roletę. Jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Pomiar okna pod roletę wewnętrzną

  • Jak zmierzyć długość i szerokość okna?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio zmierzyć okno pod roletę wewnętrzną oraz jak sprawdzić długość i szerokość okna, co pozwoli nam na dopasowanie idealnej rolety do wnętrz.

Pomiar okna pod roletę wewnętrzną

Nie ma znaczenia to, na jaką roletę się zdecydujemy. Możemy wybrać roletę dzień noc, roletę mini i wiele więcej. Przed zakupem jakiejkolwiek rolety wewnętrznej, należy dokładnie zmierzyć okno, by dopasować idealne wymiary przesłony. Do wyboru mamy rolety o różnych długościach i szerokościach. Co istotne, w standardzie można znaleźć rolety różniące się od siebie nawet o 1 centymetr! Pozwala to bez trudu dopasować idealną roletę na okno, o ile poznamy niezbędny wymiar. 

Jak zmierzyć długość i szerokość okna?

Oczywiście podstawowym wymiarem, który musimy ustalić, jest szerokość i długość okna. Rolety dzień noc mają podobną konstrukcję do mini rolet, dlatego pomiar skrzydła wykonujemy od krawędzi do krawędzi listwy okiennej. Listwa okienna jest częścią ramy okiennej najbliższa szybie. Przeważnie szerokość listwy waha się w granicach 1-1,5 centymetra. Jeśli odpowiednio zmierzymy wysokość skrzydła, będzie ona obejmowała wysokość szyby oraz wysokość górnej i dolnej listwy.

Podobnie jest w przypadku szerokości okna. Mierząc ją, także bierzemy pod uwagę szybę i listwę okienną znajdującą się po obu stronach. Gdy wymiar rolety nie będzie odpowiadał wymiarowi listwy, roleta będzie zbyt wąska, czyli pozostanie prześwit, lub zbyt szeroka, co sprawi, że zaprezentuje się nieestetycznie.

Jeśli decydujemy się na rolety wewnętrzne z prowadnicami, konieczne jest dodatkowe zmierzenie odległości od końca ramy do końca wnęki okiennej. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie otwierać okno przy uwzględnieniu bocznej prowadnicy i systemu mocującego. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy prawidłowo dokonaliśmy pomiaru, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Wtedy będziemy mieć pewność, że roleta będzie idealnie dopasowana. Można także zamówić rolety na wymiar, co także jest korzystnym rozwiązaniem.

Jak mierzyć rolety do okna

Czy wiesz jak mierzyć rolety do okna? W przypadku rolet należy zmierzyć szerokość tylko w górnej części wnęki. Dzieje się tak dlatego, że tkanina jest węższa niż całkowita szerokość rolety, która obejmuje elementy sterujące i uchwyty. Sprawdź, czy wnęka okienna jest wystarczająco głęboka, aby roleta mogła się w niej zmieścić. Zmierz od jednej strony okna do drugiej, a następnie dodaj 50 mm z każdej strony. W ten sposób roleta będzie szersza i dłuższa od okna, co pomoże Ci upewnić się, że okno jest zakryte, zmniejszając prawdopodobieństwo przedostania się światła słonecznego na krawędzie. Czy już wiesz jak mierzyć rolety do okna?

Jak mierzyć rolety?

Czy wiesz jak mierzyć rolety w sposób odpowiedni? Jeśli mają one być umieszczone we wnęce, to postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. W przypadku montażu z przodu wnęki należy dokonać pomiaru z przodu wnęki. Zmierzyć szerokość na górze, na środku i na dole. Następnie zmierzyć szerokość po prawej stronie, na środku i po lewej stronie. Zanotuj najmniejsze wymiary, które posłużą Ci do złożenia zamówienia. Jeśli Chcesz wiedzieć jak mierzyć rolety które nie będą na pewno przepuszczały światła postaw w szczególności na rolety, które będą szersze od ramy okna.

Rolety – jak mierzyć?

Decydując się na rolety w oknie, należy wpierw bardzo dokładnie zmierzyć jego wymiar, zanim zamówimy konkretny produkt. Rolety - jak mierzyć, aby złożyć zamówienie na doskonale dobrane żaluzje? W przypadku rolet okiennych najważniejszym wymiarem jest szerokość. Często długość rolet jest taka sama, jeśli dedykowane są one oknom o dość standardowej wysokości. Warto wiedzieć, że każda roleta posiada nieco węższy materiał, aniżeli jej budowa, a to po to, aby ominąć wszelkie przeszkody, np. klamki czy inne okienne dodatki.

Rolety - jak mierzyć?

Chcesz zakupić rolety do swojego domu, jednak zastanawiasz się, jak podać odpowiednie wymiary? Rolety - jak mierzyć, aby nie pomylić się podczas zamawiania? Istotna jest tutaj kwestia konkretnych rolet. Jeśli mają one być naokienne, wystarczy zmierzyć szerokość szyby i dodać po ok. 1 cm z każdej strony. Wtedy nic nie będzie wystawało spoza rolety. Możesz również zamówić rolety montowane na ścianie czy na suficie, wtedy roleta musi zasłaniać cały otwór okienny. W rolmajster.pl oferujemy pomoc profesjonalistów.

Jak sie mierzy rolety do okna
zmierz szerokość wnęki okiennej i górnej listwy przyszybowej

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji