Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Jak dopasować rolety do okna? 22.12.2019

Jak dopasować rolety do okna?

Dopasowanie odpowiedniej rolety do okna dla wielu osób bywa prawdziwym wyzwaniem. Nie ma się czemu dziwić, bowiem roleta jest nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale także przepiękną ozdobą wnętrz. To dlatego chcemy, aby dopełniała całości aranżacji. Jak wybrać tę idealną? Rolety mini - rolety do okien dachowych Z tekstu dowiesz się, jak zmierzyć szerokość okna, jak zmierzyć wysokość skrzydła okna, ja zmierzyć szerokość szyby, czy rolety dzień noc są skuteczne, jak dobrać szerokość rolety, jakie są rolety mini, czy rolety okienne chronią skutecznie od słońca, czy roleta powinna być krótsza od wysokości skrzydła okna, jak dobrać długość rolety, jak zamontować roletę, jak działa mechanizm rolet, jak mierzyć wysokość rolety, wysokość wnęki okna, szerokość i wysokość okna, ile jest rodzajów rolet, czy roleta musi być szersza niż szyba i wiele innych.

Spis treści:

  • Wykonanie dokładnych pomiarów

  • Dobór rolety do stylistyki wnętrza

  • Zwróć uwagę na materiał

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio zmierzyć okno do rolety, jak dopasować roletę do stylistyki wnętrza oraz dlaczego materiał rolety ma tak istotne znaczenie.

Wykonanie dokładnych pomiarów - rolety w kasecie - rolety wolnowiszące - jak zmierzyć okno

Kluczowe znaczenie ma właściwe wymierzenie okna. Dzięki temu dobierzemy roletę skrojoną na miarę oczekiwań. Można także zdecydować się na zakup rolety na wymiar. Niektóre modele rolet potrzebują więcej miejsca i należy do uwzględnić. Znaczenie ma także fakt, czy montujemy osłonę okienną do ramy okna, ściany czy sufitu. Musimy zdecydować czy wolimy montaż inwazyjny, czy nieinwazyjny. Wszystkie te szczegóły będą mieć wpływ na ostateczny wygląd naszej rolety.

Dobór rolety do stylistyki wnętrza - jak dobrać rozmiar rolety do okna - rolety plisowane - rolety wewnętrzne

Oprócz tego, że roleta musi być funkcjonalna, powinna być także praktyczna. To dlatego osłonę okienną dopasowujemy do aranżacji pomieszczenia. Można zdecydować się na roletę w subtelnych barwach lub zdecydować się na modny kontrast. Roleta jest stosunkowo tanim sposobem na odmienienie przestrzeni. Możemy zmieniać jej kolor w zależności od pór roku czy upodobań.

Zwróć uwagę na materiał - plisa - dzień noc - mini rolety

Jeśli wiesz już, w jakim pomieszczeniu znajdzie się roleta oraz jakie ma spełniać funkcje, koniecznie zwróć uwagę na materiał. Niektóre tkaniny są transparentne, inne zaś zaciemniające. Materiał wybieraj w zależności od tego, jaką roleta ma pełnić funkcję. Jeśli chcesz, aby pokój się nie nagrzewał, wybierz roletę z powłoką odbijającą promienie słoneczne. Roleta transparentna zredukuje ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, a jednocześnie całkowicie go nie zaciemni. Aby uchronić się przed światłem latarni, warto wybrać roletę z tkaniną zaciemniającą.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji